Teraz jest 2 kwi 2020, o 11:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 mar 2011, o 22:23 
Stały bywalec

Pierwsze koty za płoty, pojeździłem w nowych Fusion 84 2,5h na sali, i muszę powiedzieć że jestem pod DUŻYM wrażeniem. Ale po kolei :D

But, liner, dopasowanie.

Gdy wyciągnąłem te rolki z pudełka i zobaczyłem jak wąskie są w porównaniu z Metro w okolicy kostki pierwsza myśl była ?nie wcisnę w to nogi, nie ma takiej opcji?. Mało tego, byłem święcie przekonany, że rolki będę musiał odesłać i zamienić na rozmiar większe (Zico przezornie i tak mi wysłał 44, a nie 43 o który prosiłem ? gość wie co robi, konsultacja przy zakupie wysoce wskazana!). Jednak odpiąłem rzep, klamrę, poluzowałem sznurówki: poszło. Ciasno! Ale po 10 minutach but wewnętrzny się w miarę ułożył i przystąpiłem do sznurowania. W przeciwieństwie do Metro, skorupę Fusion da się dobrze zasznurować, oczka sięgają też wyżej ? nie mogłem uwierzyć, że pięta może być tak dobrze trzymana w miejscu przez same sznurówki, skorupę i liner. Zastanawiam się nawet, czy nie pozbyć się klamry, bo podczas jazdy z odpiętą, pięta w ogóle mi się nie podnosi ? ale to może się zmienić gdy ubije się liner, więc na razie klamra zostaje. Sam liner jest świetnie wykonany, anatomicznie dopasowany do kształtu stopy, a Sifika Chicago z Metro wygląda przy nim jak ?adidasy? z bazaru obok prawdziwych Adidas. Czuć i widać że Rollerblade użyli lepszych materiałów.

Po zapięciu klamry, oraz rzepu (super gruby materiał, doświadczenia z rzepami z innych rolek rzućcie w kąt, to inna bajka) poczułem pierwszy raz coś co można nazwać niemal totalną kontrolą nad rolkami. Naprawdę, but trzyma tak dobrze i daje takie wsparcie kostki, że mimo dłuższej szyny i większych kół po raz pierwszy udało mi się zrobić manual na jednym przednim kole, rzecz która w Metro nie chce mi wyjść mimo wielu prób. Jeżdżąc na sali musiałem poluzować górny rzep i klamrę, bo skorupa tak usztywnia kostkę, że niemożliwy był trening jazdy tyłem. Ogólnie rzecz biorąc, nie jeździłem jeszcze w rolkach dających lepsza kontrolę, oraz wsparcie kostki. Żeby nie było różowo, rolki trochę obcierają mnie w kostki od wewnątrz. Jednak mimo 2,5h jazdy bez zdejmowania, nie jest to obtarcie do krwi a lekkie podrażnienie, sądzę że problem zniknie gdy liner się bardziej dopasuje do stopy. No i rzecz też ważna ? rolki są zauważalnie lżejsze od Metro.

Szyna i koła.

Szyna 255mm to jeden z powodów dla których wybrałem Fusion 84, a nie inne rolki. Nie zawiodłem się. Tak, jest spadek w zwrotności, ale minimalny, gwałtowne skręty nie są zauważalnie trudniejsze, to raczej kwestia przyzwyczajenia się do tego, że trzeba zmniejszyć kąt między szyną z podłożem, w porównaniu do jazdy na szynie 243 mm. Sama jazda to jednak inna bajka ? jest stabilniej przy dużych prędkościach ? udało mi się nawet dogonić kolegów na kołach 100mm, jednak po 1,5 okrążenia sali pompka dawała znać o sobie ? w końcu musiałem przebierać nogami 3x więcej niż oni. Dłuższa szyna sprawia że łatwiej przyłożyć ?kopyto?, odepchnięcie jest naprawdę efektywniejsze. Konstrukcja szyny jest prosta jak budowa cepa, ale aluminium jest naprawdę super jakości (z resztą, jak i reszta rolki ? no może oprócz tych nieszczęsnych klamer o których wiadomo że lubią się psuć) i nawet na dużej prędkości, wchodząc w zakręty przekładanką, nie czułem by się pode mną uginała (co czułem np. w rekreacyjnych Fila).

Co do kół nie miałem wielkich oczekiwań, ale tu miła niespodzianka: to nie są te same co w X5/3 oraz Twister, ale koła które Rollerblade montują w swoich droższych rolkach fitness ? tak, nie są szczytem marzeń na miasto, ale powinny w teorii wytrzymać dłużej, a twardość 84A powoduje że nie ?zmulają? jak tanie, miękkie koła. Zobaczymy jak będzie na mieście (docelowo i tak Fusion otrzymają Hyper Concrete), ale po jeździe na sali prawie nie widać na nich śladów jakiegokolwiek zużycia.

Łożyska, miłe zaskoczenie ? szybkie, ciche, nie trzeba bawić się z czyszczeniem z gęstego smaru jak w Metro (Rollerblade dają łożyska SG ? smar silikonowy).

Ostateczne słowo:

Czy mam ochotę kiedykolwiek wrócić do Metro? Broń Boże! Fusion to klasa wyżej, w tych rolkach niemal każdy element jest lepszej jakości (klamra... sumie w obu modelach podobny problem). Jak na razie, jestem zauroczony Fusion 84. Wiadomo, że wiele rzeczy ?wyjdzie w praniu?, nie wiem jeszcze jak ze skokami (na sali sobie za bardzo nie poskakałem, nie lubię tego robić na płaskim ? wolę skakać z czegoś lub na coś), nie wiem jeszcze jak będzie ze slide na dłuższych szynach ? podłoże na sali uniemożliwiało sprawdzenie ? ale podejrzewam że i tak na plus, w końcu to większa stabilność. Nie wiem jeszcze wielu rzeczy o tych rolkach, ale wiem że nie żałuję wcale że wziąłem akurat je, a nie np. NRK.

W tym miejscu chciałbym podziękować Zico, który dał mi możliwość wyboru dowolnego modelu freestyle na niezwykle atrakcyjnych warunkach ;) za co mu serdecznie dziękuję, bo nie muszę już męczyć się z potworkami Powerslide.

Zdjęcia dodam, jak trochę odpocznę i je zrobię ? czyli np. w poniedziałek :D Teraz idę spać, mimo wszystko próby nadążenia za rolkarzami na kołach 100/110mm są męczące ;)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 6 mar 2011, o 22:51 
Site Admin

No no ! Aż się ma po tym tekście chęć na przetestowanie tych nowych Fusion! ;););)

PostNapisane: 7 mar 2011, o 16:35 
Dużo pisze

Wszyscy cieszymy się, że metro poszły w odstawke:). Nakręć jakiś edit z nowymi rolami;)

PostNapisane: 7 mar 2011, o 17:44 
Site Admin

Ja obstawiam że my pierwsi coś zarzucimy :D Stawiam dwa łożyska :D

PostNapisane: 8 mar 2011, o 21:34 
Początkujący

ta skorupa to jest to samo co w Rollerblade Fusion X5?

PostNapisane: 8 mar 2011, o 21:53 
Site Admin

Tak, ta sama.

PostNapisane: 9 mar 2011, o 00:08 
Stały bywalec

Zdjęcia:

Obrazek

Daje do myślenia, nie? Na Fusion 84 z nowymi kołami 84mm, jest się niżej niż na Metro z przytartymi 80mm... i to mimo to, że szyna Metro ma równie niski profil co Hardcore Evo czy Seba 936 i 976. Tak, to przez X-Slot, ale patrząc na jego budowę, parę mm i tak dałoby się jeszcze zejść.

Obrazek

Spód buta. Widać że te małe półki to raczej ozdoba. Widać też zasklepione miejsca na śruby mocujące soulplate od strony wewnętrznej.

Obrazek

Szyna nie ma żadnych mostków. Aj! Rollerblade mają chyba awersję do tej technologii w rolkach freeskate, bo szyny Twister też ich nie posiadają. W teorii ściany zapadnięte łukiem do wewnątrz powinny zapewnić wytrzymałość przy skokach, ścianki też są dość grube, ogólnie jest o wiele lepiej niż np. w szynach Cell.

Obrazek

Tu już z Hyper Concrete. Przy okazji widać że czarne Fusion to rolki-ninja i doskonale się kamuflują :D

PostNapisane: 9 mar 2011, o 01:24 
Site Admin

A co z kołami 84mm ? :) Nie będzie ?
Półeczki całkiem ok spokojnie można sadzić makio, rolki wyglądają całkiem fajnie ! :)

PostNapisane: 9 mar 2011, o 10:27 
Stały bywalec

Kółeczka 84mm poszły na razie na półkę. Chciałem sprawdzić, jak nisko będzie na Hyper no i jak z wagą bo Concrete są trochę cięższe od tych firmowych kół Rollerblade. Pewnie pośmigam na tych 84mm, ale docelowo i tak będę jeździł na 4x80mm bo czuję się tak zwyczajnie bardziej komfortowo.

PostNapisane: 25 mar 2011, o 21:48 
Stały bywalec

Klamry jednak wracają. Przy krótszych sesjach wszystko jest ok, ale dzisiaj jeździłem długo i po ok. 4h zaczynało być luźno w okolicach kostki. Pięta nadal siedziała w miejscu, jednak but nie dawał takiego wsparcia na boki. Przez to musiałem zacisnąć górny rzep mocniej - pomogło - a wolę jeździć z luźno zapiętą cholewką, łatwiej się złożyć do skoku i przybrać niską pozycję podczas jazdy. Szkoda, rolki wyglądały bez klamry lepiej a i jakiś taki komfort psychiczny był gdy wiedziałem że z boku buta nie ma się co urwać...

Z innych obserwacji: po kilkugodzinnej jeździe mniej "czuję" kolana niż po analogicznym czasie spędzonym w Metro. Nawet zjechałem po starym bruku w okolicach Poczty Głównej (kto jeździ po Krakowie w rolkach, ten wie ;) ) i nie było to specjalnie nieprzyjemne przeżycie - gruby shock absorber robi swoje. Mogę też sobie pozwolić na szybsze zjazdy ze wzniesień - na dłuższej szynie jest odczuwalnie stabilniej, mimo że to jedynie 8mm różnicy! Wykorzystując to zjawisko, pojeździłem sobie dzisiaj dużo po Plantach na jednej nodze, just for fun :D

Rolki też wydają się bardziej "przelatywać" nad wszystkimi niedoskonałościami nawierzchni, właśnie dzięki dłuższej szynie. Jeździłem z założonymi Concrete, pewnie na 84mm byłoby pod tym względem jeszcze lepiej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1