Teraz jest 2 kwi 2020, o 10:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 mar 2012, o 20:16 
Początkujący

Witam

Zamierzam trochę pociąć swoją skorupę, zawiedziony pierwotnym trzymaniem stopy od góry. Zanim jednak zrobię coś tak radykalnego (gwarancja idzie się chlastać itd.) chciałbym podpytać o szczegóły takiego projektu.

Zamierzam dokładnie rzecz biorąc zrobić takiego moda:

Oryginalne Fila NRK
Obrazek
Obrazek

Nowe Seby z otwartą skorupą
Obrazek

Jednak pojawia się kilka niepewności, które chciałbym zawczasu wyjaśnić :)

Po pierwsze, czy to w ogóle ma sens? Strasznie mnie irytuje, że muszę za każdym razem walczyć z wiązaniem sznurowadeł, które i tak nie dają wiele.

Po drugie, czy ktoś coś takiego robił? Albo jeździł na starym i nowym modelu FRów, i może porównać obie konstrukcje (wady i zalety)?

Jak widać, w Filach z boku w shellu zrobione są otwory - wywietrzniki. Krojąc skorupę z pewnością się do nich przysunąłbym. Jak blisko mógłbym wywiercić nowe dziury na sznurówki, aby plastik nie ucierpiał i nic nie pękło?

Bonusowe pytanie na koniec - jaki liner? Chcę wymieć stockowy na jakiś bogatszy, zależałoby mi aby był dosyć gruby. Może liner z FRów, ew. jakiś droższy (Jug, Trust)?

Jeśli wszystko się powiedzie wrzucę artykuł o przeprowadzaniu moda, dla potomnych ;)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 29 mar 2012, o 20:59 
Site Admin

Widziałem już File z pękniętym wywietrznikiem po wewnętrznej stronie...
Możesz za bardzo osłabić skorupę...
Tak już tak robili inni tu masz przykład: http://www.youtube.com/watch?v=QT7IYWNrum8

A tutaj pokazany cały zabieg na innej rolce: http://www.youtube.com/watch?v=EW_d0h8A ... 880E2FCEDE

Słyszałem że nawet ktoś w Polsce zrobił sobie open shell, tyle że również w RB

W Fili but wydaje się być delikatniejszy tak na moje oko niż w RB Solo/Fusion czy Razors/Nimh, ale mogę się mylić.

Myślę że grubszy liner byłby przy open shellu lepszy, na pewno z większą ilością gąbki od góry.

Fajnie było by na miejscu w jakimś sklepie rolkowym pomierzyć już do wyciętej rolki kilka różnych linerów...

PostNapisane: 29 mar 2012, o 21:15 
Początkujący

Hmn, faktycznie chyba jednak się wstrzymam. Z przymierzeniem jest kiepsko, bo daleko mam do dobrych sklepów z rolkami.

Wracając do ostatniego pisania, mogłbyś podać jakiś dobry, gruby liner? Na razie ograniczę moda do wymiany stockowego...

PostNapisane: 29 mar 2012, o 21:22 
Site Admin

Osobiście nie miałem do czynienia z linerami obecnie sprzedawanymi w sklepach.

Tak tylko mogę zasugerować że linery do rolek agresywnych są często dość grube.

To już ktoś inny musi poradzić.

Może zapytaj pawione? On ma w sklepie do czynienia z masą sprzętu, może coś podpowie...

PostNapisane: 30 mar 2012, o 08:17 
Dużo pisze

Yo

Gruby liner nie rozwiąże problemu - gruby będzie przez pierwszy tydzień lub dwa. Po za tym ty potrzebowałbyś linera z grubym językiem.

Grube linery sa przeważnie w okolicach kostki (pod cuffem) a nie na podbiciu - tam grubość wszystkich linerów jest podobna.

Niestety ze zdjęcia wnioskuję że musiałbyś wyciąć aż do pierwszego wywietrznika, a poniżej dziury na sznurówki,które będązaraz nad drugim wywietrznikiem - obawiam się że może to bardzo osłabićmateriałi skorupę :)

PostNapisane: 30 mar 2012, o 10:32 
Stały bywalec

zrób coś mniej radykalnego - podkładka 4mm-5mm pod liner z jakiejś pianki czy gumy i zobacz czy to pomoże.

PostNapisane: 30 mar 2012, o 10:33 
Dużo pisze

Kamil Ciura napisał(a):
zrób coś mniej radykalnego - podkładka 4mm-5mm pod liner z jakiejś pianki czy gumy i zobacz czy to pomoże.

TO jest zły pomysł. Stopa się podniesie i nie będzie pasować do kształtu rolki.

Radykalny to jest "stuffing" z lat 90 w czasach kiedy aggressive jeździło się tylko w szerokich spodniach - włożyć na stopę, pod język drugi język z butów wypchany watą :)

PostNapisane: 30 mar 2012, o 10:47 
Użytkownik

Rozwiązanie z lat 90' a ja w remzach dalej tak jeżdżę... Myślałem że to mój pomysł a widzę że wpadł na to ktoś już wcześniej...

PostNapisane: 30 mar 2012, o 10:58 
Użytkownik

pawione napisał(a):
Kamil Ciura napisał(a):

TO jest zły pomysł. Stopa się podniesie i nie będzie pasować do kształtu rolki.

Radykalny to jest "stuffing" z lat 90 w czasach kiedy aggressive jeździło się tylko w szerokich spodniach - włożyć na stopę, pod język drugi język z butów wypchany watą :)

Jeszcze do niedawna można było kupic fatmaker'y USD... ja niestety miałem jakies niebieskie reeboka:(:P

Co do podkładki o której pisze Kamil, w moim przypadku znacznie polepszyło to trzymanie górnej cześci stopy i sznurowadła lepiej spełniają swoja rolę. Wczesniej sciskały tylko szel a nad stopą i tak pozostawała wolna przestrzeń. Polecam spróbować!

PostNapisane: 30 mar 2012, o 11:20 
Użytkownik

Ja mam Adidasa Fatmakery :) Są zajebiste, Pianka się nie ubija, jeździ się miękko i przyjemnie :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1