Teraz jest 17 gru 2018, o 21:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 gru 2011, o 14:40 
Site Admin

Nie chcę się w tutaj wdawać w dyskusje czy rzep oryginalnie dodawany do rolek Fusion/Solo jest idealnym rozwiązaniem.
Czy Rollerblade robi tak ze względu na ekonomię i niewątpliwie olbrzymie oszczędności przez to że nie dodają do tych modeli rolek drugiej klamry.

Mi osobiście nie pasował od początku ten patent, rzepa może i szybko się zapina, ale jeżeli chcę już go mocniej zaciągnąć to nie ma takiej opcji.

Nawet kilka razy metalowa szlufka obracała się i było jeszcze gorzej (Fusion X3)

W modelach agresywnych, najdroższych jak Solo Estilo HD ,lub Solo Estilo Pro Rob G jest to dużo lepiej rozwiązane, nie ma zwykłej szlufki tylko mechanizm z blokadą, i po zaciągnięciu pasek blokuje się, więc można ciaśniej zapiąć rolkę w cuffie.

W starszym modelu Solo Estilo, i wszystkich modelach Fusion brak tego udogodnienia.

Bardzo często jeżdżę, z resztą jak większość z was na lekko luźnej rolce, jeśli chodzi o zapięcie cufffa.

Ale czasem chciał bym mieć mocniej zapięty cuff do zjazdu, czy szybszej jazdy w ogóle, niestety, nie da rady.

Tak więc wczoraj założyłem do cholewek klamerki Salomona.

Operacja banalnie prosta, 10 minut pracy i jest gotowe.

Wykorzystałem do tego oryginalne śruby z rzepów od Estilo i zakrętki kotwiczące.

Jedyna fizyczna ingerencja to nawiercenie czterech dodatkowych otworów pod klamry, po dwa na każdy cuff.

Mocowanie zapadki obyło się bez wiercenia, wykorzystałem jeden z otworów na szlufkę.

W przypadku customowania fusion x3, x5 będzie trochę więcej roboty, bo trzeba rozwiercić nity... ale przecież każdy lubi taką zabawę z roleczkami ;)
W przyszłorocznym modelu Fusion Pro Greg Mirzoyan rzep mocowany jest na śruby imbusowe.

Po tej zmianie jest o niebo lepiej. Wystarczy lekko zapiąć klamrę i efekt jest już widoczny. Przy średnim zapięciu trzyma bardzo mocno nogę.

To tyle w temacie zmiany rzepa na klamrę.

Zwyczajowo na koniec fotki.

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 19 gru 2011, o 15:15 
Dużo pisze

Gdyby nie to że to nie mój rozmiar to bym Ci zazdrościł tej rolki fest. Ja czekam na info od Zico i jak sprawa się wyjaśni to zamawiam RG2 które defakto będę katował aż się nie rozlecą albo ja.

Siwy, prośbę mam, mógłbyś zmierzyć/porównać dla mnie shell z rozmiaru 44 tj 280/285 i z 44,5/45 tj 290/295? Chodzi mi głownie o długość od wewnątrz i szerokość przy palcach/podbiciu co? Jest zmiana wielkości?

btw. gdzie są te pocięte plejty?

PostNapisane: 19 gru 2011, o 15:36 
Użytkownik

Chyba zrobię tak samo z moimi X5, tylko muszę klamerki dorwać :D

PostNapisane: 19 gru 2011, o 16:04 
Site Admin

Beng, na twoim miejscu brał bym Fusion x3 LE, dokupił do tego klamry, czarne cuffy, zmienił liner na ten salomonowy który masz i wypas wrotka.
Oczywiście do tego ta szyna RB 255mm
Pamiętaj że klamra w GM ma bardzo małą regulację, 4 stopnie tylko. Wizualnie jest fajna, ale zdecydowanie mniej praktyczna niż ta klamra z Fusion.
Shelle pomierzę, jutro ci podeśle wymiary.

Wiktor,jak chcesz klamry Salomona to mogę ci podesłać adres sklepu który takie posiada na stanie. tyle że musisz płacić w PayPal najlepiej bo to Niemcy.

PostNapisane: 19 gru 2011, o 16:21 
Dużo pisze

Może zrobię tak jak mówisz, ale czy cuffy z RG/GM będzie można dokupić wraz ze śrubami? Zresztą jak nie przypasuje mi nowa klamra to kupię od ciebie shell i przełożę klamry z moich solo. Może nikt nie kupi do tego czasu hehe.

I trzymam za słowo co do tych shelli, 0.5cm szerokości przy palcach/podbiciach mnie zbawi

PostNapisane: 19 gru 2011, o 16:30 
Site Admin

Nie no te skorupy większe są, powiedział bym nawet że wręcz monstrualne. To już ci powiem że spokojnie będzie tam 5mm, a do shelli dodają zestaw montażowy i rzep. Na www.thisissoul.nl są takie zestawy cuffów (zielone, czerwone, czarne)

Bierz fusion, bo już nie złożysz takiego seta z bezbarwnym/transparentnym shellem ;) chyba że w 2013 wydadzą takie role jeszcze :P

PostNapisane: 19 gru 2011, o 16:36 
Dużo pisze

Kusisz ale nie opłaca mi się, po drugie trudno znaleźć X3 LE 2010/2011 w rozmiarze 44.5 - 29cm, u Zico są ale drogi interes i za dużo zabawy a zależy mi przecież na linerze Blank, nowe klamry, nowe osłonki (wyższe niż z Solo Era 1 i chyba kilku innych modeli). dodatkowo jest chyba jeszcze wkładka pod liner jak w Salomonach, soule i szyna blank z lepszego materiału (nie ukrywam agro chce spróbować) oraz nowe cuffy z blokadą rzepa jak pisałeś.

btw. byłbym bardzo wdzięczny gdybyś zrobił nawet fotkę obu skorup dla porównania skoro piszesz że giganty xD

A co do LE, myślę że RB nie zrezygnuje z transparentów i na rok 2013 coś wypuści, może RG3 albo SB2 z przezroczystym shellem

PostNapisane: 26 gru 2011, o 12:38 
Użytkownik

Też chciałem zamontować klamrę w fusion x3 bo mnie bardzo denerwuje jak mi sie odgina szlufka !
Tylko nie wiem gdzie kupić klamrę i jaką kupić.
Wiec możecie mi poradzić jaką klamrę , za ile , i przede wszystkim gdzie ???

PostNapisane: 26 gru 2011, o 12:49 
Stały bywalec

Górną czy dolną? Jaka musi być dolna i jak wymienić jest opisane w inym tekście Siwego, górna możesz obojętnie bo nie ma dedykowanych. Od rolek aggressive USD, Razors etc. powinny pasować.

PostNapisane: 26 gru 2011, o 13:54 
Dużo pisze

Szlufka 45sto. w fusionach niszczy system ale jeśli komuś rzep nie przeszkadza to warto pierw przerobić szlufke na ruchomą - uciąć nit i założyć śrubę, podkładkę a z drugiej strony nakrętkę pazurkową i wtedy będzie można dowolnie ją ustawiać tak jak powinno być, od siebie dodam że wartą ja obrócić bo wtedy będzie jeszcze lepiej pasować

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1