Teraz jest 20 lis 2018, o 02:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2017, o 18:01 
Początkujący

Witam wszystkich jestem nowy na forum. Założyłem konto żeby porozmawiać z ludźmi obeznanymi w temacie. Razem z dziewczyną postanowiliśmy kupić sobie rolki na początek sezonu, poszukiwania zaczęły się od rolek rekreacyjnych ale po dłuższej lekturze stwierdziłem, że mogą być zbyt delikatne dla mnie. Dziewczyna jest ode mnie sporo lżejsza ja ważę zawsze w okolicach 85 kg plus minus 3 kilo. Znam siebie i wiem, że mogę mieć ochotę czasem na nich skoczyć czy tym podobne. Na ten moment nie chcę wydawać więcej niż 600 zł za parę. Wiem, że do najlzejszych nie należę ale liczę na to, że trochę na takich rolkach pojezdze, o moją panią się nie martwię bo pewnie sprzęt będzie miała na lata. Dziewczyna zawsze chce mieć sprzęt taki sam jak ja, zastanawiam się więc czy rolki miejskie będę tak samo wygodne jak do jazdy rekreacyjnej bo na takie stawiam. Mój pomysł to powerslide imperial one. Co myślicie? Jakieś inne propozycje. Wszystkich życzliwych proszę o radę. Pozdrawiam Arek.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 1 lut 2017, o 06:17 
Początkujący

Hmm sądziłem, że moje główne hobby jest mało popularne ale mnie zaskoczyliscie. Czy może jesteście zmęczeni pytaniami? Proszę o radę. Pozdrawiam Arek

PostNapisane: 1 lut 2017, o 10:03 
Dużo pisze

Imperial jest ok, jeśli poczytałeś, ukierunkowałeś się na jakiś model pod względem budowy stopy musisz go przymierzyć, sprawdzić też inne modele, zebrać info, potem możemy dalej myśleć :)

PostNapisane: 1 lut 2017, o 10:56 
Początkujący

Dzięki. Mimo tego liczę na dalsze propozycje, a na przymierzanie wybiorę się może w ten weekend.

PostNapisane: 1 lut 2017, o 15:22 
Początkujący

To napisze tak. Jak ja kupuje sobie jakiś sprzęt to po jakimś czasie używania wyrabiam sobie na jego temat zdanie i jestem w stanie go komuś polecić bądź nie. Może ktoś kto posiada imperiale lub inne podobne rolki mógłby się podzielić wrażeniami. Chyba, że mylę się według Was co do typu rolek i proszę o radę. Później z gotową listą
pojechalbym przymierzac. Pozdrawiam Arek

PostNapisane: 1 lut 2017, o 17:02 
Dużo pisze

W tej cenie masz Imperial, Seba FRX, Rollerblade RB 80 (kolejność przypadkowa), wiesz chodzi trochę o to że temat był wałkowany milion razy... Jeśli poczyta się forum to można znaleźć większość odpowiedzi z dokładnym opisem budowy rolek pod kątem anatomii, problemów technicznych itd, jeśli z taką wiedzą i po przymiarkach, bądź po zakupie masz jakiś problem, wtedy każdy chętnie odpowie na pytania, inaczej to jest ciągłe wałkowanie tego samego, wszystko jest na stronie, ale człowiek się produkuje rzuca linkami, odpowiada po raz setny na te same pytania a na końcu klient kupuje tanie marketowe, albo bierze rolki bez przymiarki i zgłasza się z problemem że źle mu poradzono.. Chyba to trochę powoduje że na kolejne pytanie o rolki w takim przedziale cenowym, ludzie nie chcą odpowiadać, temat już jest praktycznie wyczerpany ;)

Obczaj sobie te modele, albo zrób listę w swoim przedziale cenowym, zobacz co jest w sklepach i zapodaj co Cię interesuje, wtedy zrobimy przesiew..

Pozdrawiam :)

PostNapisane: 1 lut 2017, o 17:48 
Początkujący

Ok dzięki domyślalem się, że to jest powód ciszy. Znam to z innych for w innej dziedzinie . Tylko każdy woli bezpośrednia rozmowę. Zauważyłem też, że rolki trochę się zmieniają zależnie od rocznika. Na forum jak są jakieś opisane to albo nie ten rocznik albo trochę inny model np imperial one, Basic, pro itp. Dla mnie ważny jest każdy szczegół, najmniejsza pierola. Napewno nie będę tym, który ostatecznie zdecyduje się na jakieś lipne rolki. Wiem, że pożądane zaczynają się od wyższego pułapu ale na początek więcej nie chcę wydawać. Dobrze nie będę Wam więcej truł, doc strus dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam Arek

PostNapisane: 1 lut 2017, o 19:11 
Dużo pisze

Główne różnice to szyny, koła, klamry, liner, jednak te tańsze modele z powodzeniem można polecić, bo bazują na tym samym shellu. Co roku zmieniają się kolorki, rzadziej coś konkretnego, dlatego nie jest opisany każdy dostępny model, jeśli zmienia się coś istotnego to dość szybko ludzie o tym mówią, nie ominęło by to też Naszego forum.

Jak tam Twoje stopy, wąskie-szerokie, jakie podbicie, jakieś problemy z wystającymi kośćmi itd?

W Twoim przypadku zwrócił bym uwagę na koła, warto by się było dogadać w sklepie i od razu wymienić na twardsze i bardziej wytrzymałe, dopłacisz ze 100zł a nie będziesz musiał po miesiącu kół wymieniać, klamra vs rzep 45* to rzecz indywidualna, myślę że przejdziemy do tego później.

Jaki masz wzrost i rozmiar buta? Jest to istotne przy wyborze długości szyny.

PostNapisane: 2 lut 2017, o 06:23 
Początkujący

Cześć, dzisiaj po pracy poczytam jak zmierzyć stopę i określić jej parametry ponieważ do tej pory nie musiałem wiedzieć nic więcej jak to, że noszę rozmiar 44. Ważę 85 kg i mam 180 cm wzrostu. Pozdrawiam Arek

PostNapisane: 2 lut 2017, o 20:34 
Początkujący

Cześć. Okazuje się więc, że mam szeroką stopę 26,5 cm w tym oznaczeniu jest to rozmiar H. Nie mam żadnych wystających kości ani problemów z doborem obuwia. Jak dobrze pamiętam to tylko raz w życiu miałem buty, które cinely mnie po bokach. Pozdrawiam Arek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1