Teraz jest 18 wrz 2018, o 15:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 cze 2014, o 21:28 
Użytkownik

Chłopaki, pomóżcie.
Rola jak wyżej. Klamra jest spoko tylko przestała spełniać swoje zadanie. Dlaczego?
Spiłowały mi się od zapinania ząbki na pasku (plastik się wyrobił) i nie jestem w stanie dopiąć rolek tak, żeby mi nie chodziła pięta. Nie mogę tego skompensować sznurówkami, bo ze względu na starcie: wąski shell vs kształt stopy w ogóle nie zaciągam sznurówek, bo drętwieją mi płetwy;/ Rodzi to pewien konflikt tragiczny...
I teraz pytanie:
Jaka pasująca klamra na wymianę? Może być sam pasek (tak najchętniej co by się koszty i rzeźbę nie pchać), może być cały zestaw razem z klamrą. Preferowałbym paski metalowe (z metalowymi zębami), żebym nie miał powtórki z rozrywki za dwa miesiące.
Pomysły? Propozycje?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 12 cze 2014, o 23:14 
Stały bywalec

Nie ma pasków z metalowymi ząbkami. Jedyny pasek który pasuje do tej klamry bezproblemowo, to oryginalny Rollerblade.

"Pocieszę Cię" że problem jaki opisałeś występuje praktycznie w każdych paskach.

Pomyśl o tym żeby wywalić klamrę i zamontować tam rzep. Znajdź jakiegoś krawca i niech Ci zrobi solidne rzepy podobnej szerokości co te na cuffie. Nie będziesz miał problemów z ząbkami, a jak rzep będzie mocny to dociągniesz nim rolkę równie dobrze.

PostNapisane: 13 cze 2014, o 15:55 
Użytkownik

Dzięki Herb za odpowiedź:) Na razie zamówiłem sobie u Zico klamry (już są), jak to przeanalizowałem na spokojnie to doszedłem do tego, że miałem rozluźnione nity na napinaczu (porównałem z nową częścią) i dla tego zaczął przeskakiwać po ząbkach ryjąc plastik.

Zobaczymy ile wytrzymają nowe klamry, ale jak je zajadę w tym samym tempie to pomyśle nad tym co mówisz. Choć pewnym problemem jest to, że jedynym co trzyma moją nogę w rolce jest właśnie ta klamra. Sznurówki mam tylko, żeby się język nie podwijał, a górny rzep za wiele mi nie zmienia. Mam wrażenie, że do normalnej jazdy mógłbym odkręcić cuff i nie poczułbym różnicy. Trochę mnie to tylko przy skokach stabilizuje:)

Tak czy inaczej dzięki!
Pozdro!

PostNapisane: 14 cze 2014, o 09:12 
Site Admin

Ja tych klamer miałem sporo, nie dlatego że zmieniałem ale w rożnych modelach solo/fusion. I tylko raz spadała z ząbków, ale była to felerna klamerka kupiona oddzielnie, reklamowałem to i następne były już sprawne.

Ze wszystkich pasków te akurat są najlepsze, najsztywniejszy plastik, największe zęby.
Sebowe po wyjęciu z pudełka przeskakują, z Imperiali też już mi się wyrobiły i przeskakują na mocniejszym zaciągnięciu.

PostNapisane: 17 kwi 2018, o 21:46 
Początkujący

Miałem okazję korzystać z takich i nie mam nic do zarzucenia

Strefa czasowa: UTC + 1