Teraz jest 10 gru 2018, o 06:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 kwi 2014, o 07:50 
Użytkownik

Witam,

zbliżam się do kupna rolek freeridowych.

Interesuje mnie jaka jest różnica między rollerblade fusion 84 wersją z 2014 roku (żółte wstawki) a wersjia z 2013roku.

W obu modelch jest klamra na 45 stopni i rzep na cuffie. Z tego co zdąrzyłem zobaczyć to różnica to tylko kółka (albo aż gdyż nie wiem jak wyglada róznica cenowa między tymi kółkami)

Zadaje to pytanie ponieważ róznica w cenie rolki jest dość znaczna (200zl)

pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 10:01 
Site Admin

W 2014 nie ma już Fusion 84, wycofali je redukując do jednej rolki na szynie aluminiowej.

Teraz pozostał tylko model PRO Grega Mirzoyana.

I jest tu jedna znacząca różnica, rolki te są na lepszych kołach HYDROGEN.

Koła te rzeczywiście są dobre, zakupiłem je by się przekonać i naprawdę dają radę, chociaż nie mają takiego dobrego gripu jak Hyper Concrete, ale za to są szybsze.

Koszt takich dobrych kół to 240zł (Hyper Concrete)

349zł Hydrogen, ale cena jest mocno przesadzona.

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 10:22 
Użytkownik

no to wyglada na to ze bede miał poważny dylemat... koszt 2013 model to 799zl koszt pro GM 2014 to 999zl...i jak tu teraz podjąć decyzje?:D:D Weż ktoś doradź:)

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 10:38 
Site Admin

Nie wiem jak chcesz jeździć na tych rolkach, ale zakładam że freeride więc droższe koła wytrzymają dłużej, oczywiście jak będziesz je ciągle katować t-stopem to też szybko zetrzesz, tego musisz być świadomy.

Z drugiej strony, jeśli nie ważysz za dużo, powiedzmy do 70kg, i nie będziesz zbyt agresywnie jeździł, czyli częste hamowania, slajdy, szybkie agresywne zwroty to tanie koła tez ci posłużą.

Jednak pamiętaj, tańsze nawet bardziej miękkie będą tutaj miały dość słabe trzymanie, jeden ich plus względem Hydrogen to lepsze tłumienie drgań.

Jakie koła w ogóle wolisz?(twarde, miękkie?) Gdzie częściej jeździsz?(gładka nawierzchnia, czy nierówna?) Osobiście polecał bym bardziej Hyper Concrete, idealne koła na krzywe chodniki, nierówny asfalt czy betonową kostkę, kółka te fajnie tłumią drgania.

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 10:45 
Użytkownik

mam zamiar jezdzić po kostce, asfalcie chodnikach - oczywiscie zaczynam dopiero freeride bez szalenstw ale po miesiacu juz jakos sobie radze wiec mysle ze powinno byc coraz lepiej, a nie chce przechodzic na inne rolki tak jak z fitnesów teraz za ktore dałem 500zl a nauczyłem sie w miesiac wszystkich podstaw i juz mi nie wystarczaja.

Kolejna sprawa rozmiar - 265mm to rozmiar mojej dłuższej stopy w cieniutkiej skarpetce.

mierzyłem wczoraj x3 (ta sama skorupa i liner jak mniemam) lewa stopa ok (ok 263mm) prawa ucisk (265mm)

pytanie brać 41 rozmiar czy 42? Jezeli liner w 42 rozbije sie za duzo to jest szansa cos popodkładac zeby było ciasniej w bucie czy tylko 10 par skarpetek mi pozostaje:D hahah

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 11:17 
Site Admin

42 to już większa skorupa!

Sam musisz wyczuć czy to gniecenie jest takie w normie czy sprawia że aż podkurczasz palec.
Wiadomo, każda rolka z linerem troszkę się "rozbija" niektórzy lubią luz, inni dopasowanie.

Jeszcze trzeba pamiętać że przy skokach, upadkach gdy palce będą za blisko możesz sobie je poobijać.

Jeszcze wracając do kol, na twoim miejscu brał bym tańszą rolkę, objeździł/lub sprzedał tanie koła(za stówkę?) i zakupił bym Hyper Concrete.

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 11:42 
Użytkownik

aaa zamówiłem u Zico juz tą droższą wersje niech się dzieje co chce:D:D jak to mówią na biednego nie trafiło:D

aktualnie zastanawiamy się czy rozmiar 41 czy 42 - lewa noga była ok a prawa ciut uciskała, skorupa w 41 rozmiarze to ponoc 270mm zatem 5mm zostaje bez linera... chyba troche za mało. Gdyby to kosztowało 200zl to bym olał ale to rolki za 1k a tez kupowac odsyłac tak... zobaczymy jak przyjdą jak cos przedstawie jak sie ma sytuacja.

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 11:51 
Użytkownik

to może skonsultuj to z Zico? chwali się, ze zna się na dobieraniu rozmaiaru

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 12:09 
Site Admin

Dokładnie, raz że skonsultuj ze sprzedawca, on ma w tej materii duże doświadczenia, a dwa wypróbuj w domu, pojeździj poobracaj się itp. by przekonać się czy nie cisną, czy palec nie dobija. Nawet z godzinkę czy więcej.

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 12:31 
Użytkownik

tak tak, właśnie to konsultujemy i wyszło na to ze wyśle mi 2 pary i wybiore tą lepszą.... normalnie szok - to się nazywa podejscie. Wszystkim szczerze polecam zakup u tego gościa.

zdam sprawozdanie jak się rzeczy mają jak roleczki przyjdą, mam nadzieje ze bedzie ok bo juz mam dość tego wybierania - jeździć mi się chce albo inaczej mowiac uczyć bo w freeride to jestem zielony jak narazie ale w sport się mega wkręciłem.

Co mnie zaskoczyło to to ze jest inna rozmiarówka jeżeli chodzi o liner - zwykle 42 to 270mm a w fusionach z 2014r 42 to 267mm chyba ze ja źle zrozumiałem. W każdym razie Zico stwierdził ze wysle 42 i 42.5...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1