Teraz jest 10 gru 2019, o 02:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 kwi 2014, o 20:29 
Użytkownik

Witajcie!
Jako, że to mój pierwszy post tym bardziej mówię "cześć wszystkim!:)".
Do tej pory jeździłem głownie slalom i trochę rekreacji na twisterach, ale od początku sezony zaczyna mnie coraz bardziej ciągnąć na miasto i do skakania.
Ponieważ nie chcę rezygnować ze slalomu, a po mieście na bananie się nie da powoli dorastam do zakupu drugiej pary rolek dedykowanej pod freeride i może z czasem powerblading.

Na razie w planach jest szybka jazda przed siebie ze skokami i schodami (bardzo w planach, bo choć mieszanie w slalomie jakoś idzie to od ziemi odrywam się może ze 20cm;p) i pod coś takiego szukam sprzętu.

Tyle słowem wstępu. Konkrety:
Wzrost 183, waga 106kg. Trochę czytałem i w zasadzie zdecydowany jestem na szynę Advance z kołami UC Powerblading. Pozostaje tylko kwestia buta.
Nie mam możliwości pojechać i przymierzyć, więc pozostaje zamówienie przez net. Na Bladeville znalazłem fajną promocję na buty USD Carbon i widzę, że mają moje rozmiary. Pytanie, które?
Czym się różni Carbon II, III - Don Bambrick i III - Powerblading? Które z tych najsensowniejsze, bo w promocji cena ta sama.
A jak nie te to co innego, biorąc pod uwagę moje słuszne gabaryty?:)
Nie ukrywam, że ten prawie 1k PLN i tak znacznie przekroczy fundusz, którym na chwilę obecną dysponuję, więc jest to absolutnie górna granica. ;cry;
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdro!
GiS
(ps. jak nie ten dział albo dubel tematu to przepraszam, ale się strasznie najarałem i trochę zabrakło mi cierpliwości do przewertowania całego Forum:)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 18 kwi 2014, o 21:00 
Site Admin

Między C2 i C3 na pewno jest jakaś różnica, coś tam poprawili pewnie... nie będę się wymądrzać na ten temat bo znajdę w sieci te same informacje co i ty.

Gdybym miał wybierać dla siebie to na pewno poszedł bym w wersje PB, czyli z klamerką na miejsce rzepa.

Druga dobrą opcją zamiast Carbonów są według mnie buty Rollerblade Solo, zdejmujesz plejta agresywnego i masz fajną smuklejsza rolkę pod FSK, poza tym jest tam solidny absorber idealne na polskie chodniki i nie tylko.

PostNapisane: 18 kwi 2014, o 21:56 
Dużo pisze

W Twisterach da się spokojnie po mieście jeździć, ze schodów zjeżdżać, skakać, na halfpipe'ach jakieś proste rzeczy robić. Jeżeli nie odczuwasz jakiegoś wielkiego ciśnienia na nowe rolki to kup tylko koła, żeby mieć flata i rolki o agresywniejszym profilu kup jak już trochę pojeździsz i poskaczesz. W tym czasie sobie tu i tam coś poczytasz, możesz na spokojnie dobrą ofertę używek upolować i za 1/3-1/2 ceny mieć rolki w doskonałym stanie.

PostNapisane: 18 kwi 2014, o 22:14 
Site Admin

Kup sobie jakieś rolexy na UFS, zupełnie inne wrażenia z jazdy, nie słuchaj Pinia ;)

PostNapisane: 18 kwi 2014, o 22:26 
Użytkownik

Jako takiego ciśnienia na rolki nie mam zwłaszcza, że bujam się z tematem już parę dni i każda konsultacja z portfelem daje ten sam efekt: "zapomnij stary":D

Ale z drugiej strony, nie chcę rezygnować ze slalomu, a ciągłe przekładanie kółeczek może doprowadzić do szewskiej pasji:)

No i trzecia strona medalu jest taka, że choć Twistery zaliczają się do tych niezłych rolek to jak już coś w nich trzaśnie zaczyna się rzeźba, więc myślę nad drugą parą bardziej dostosowaną do dużych obciążeń, bo moje gabaryty powodują, że grawitacja kocha mnie bardziej:D

No i dzięki temu jeżeli kiedyś coś pode mną nie wytrzyma i to przeżyję, to nie zostanę bez rolek w połowie sezonu.

PostNapisane: 18 kwi 2014, o 22:37 
Użytkownik

co sobie będziesz żałował? Szyna może Ci zawsze (odpukać) pęknąć-nawet przy slalomie. dobrze mieć backup:P
RB Solo mają genialny liner blank -wiązany i bardzo wygodny (tylko nie wiem czy we wszystkich modelach-w pro na pewno).
Z drugiej strony też trochę się zastanawiam nad carbonami ze względu na ich wagę, ale plejty, których nie odczepisz przeszkadzają w slajdach i w ogóle tylko przeszkadzają, no chyba że grindujesz.

PostNapisane: 18 kwi 2014, o 23:07 
Użytkownik

Na razie to nie wyobrażam sobie siebie grindującego, ani też nie czuję takiej potrzeby serca:) Mam pociąg, żeby sobie zwyczajnie pozaiwaniać z jakimiś skokami i schodami po drodze, bo rzygam już staniem na miejscówce i katowaniem 40x pod rząd crazy sun z przejściem na volta itp kwiatki:)
Ale tak jak siedze teraz na bladeville i hedonie to za wiele poza tymi carbonami w moim budżecie nie ma. solo zostało tylko w rozmiarze 48 (albo nie umiem znaleźć). Ew. z gotowców widzę USD Realm, ale to z kolei może być za małe wg. tabeli rozmiarów:(

Trochę się miotam, bo z jednej strony mam takiego chochlika w głowie: "stary, będziesz miał nowe rolki!", a z drugiej głos rozsądku pt.: "no, ciesz się, bo przez najbliższe 4 miechy będziesz tynk wpier... i mył ząbki przy świeczce, bo światło będzie towarem luksusowym".

Ale biorąc pod uwagę, że z głodu jeszcze nikt nie umarł(;p) to jestem skłonny zaryzykować. Tylko jak już mam tego kafla wysupłać to wolałbym kupić coś na lata i jeszcze być z tego zadowolonym:)

Tak wiem, wymagania stawiam :P

PostNapisane: 18 kwi 2014, o 23:18 
Użytkownik

Zapytaj tutaj o twój rozmiar: http://www.roll4life.pl/sklep/index.php?p374,rolki-rollerblade-solo-tribe
Może akurat coś mają :)
Ewentualnie coś od Zico: http://www.zicoracing.com/pl/p/Rollerblade-Solo-Black-Widow-rozmiar-EU-42%2C5-rolki-do-jazdy-agresywnej/1593, http://www.zicoracing.com/pl/p/Rollerblade-Solo-Era-2010/462, http://www.zicoracing.com/pl/p/Rollerblade-Solo-Estilo-LE-rolki-do-jazdy-agresywnej/1324
Jeszcze tutaj: http://www.tirolski.pl/p,pl,6751,2013+rolki+rollerblade+solo+estilo+rob+guerrero+3.html
Poszukaj jeszcze na Allegro. Widziałem tam kilka rozmiarów z Solo :)

PostNapisane: 18 kwi 2014, o 23:32 
Site Admin

Allegro i Tablica, jeśli chodzi o tanie RB Solo. Carbony można tez obczaić www.rolki.com giełda.

PostNapisane: 19 kwi 2014, o 20:44 
Użytkownik

Różnice między USD Carbon 2 i 3 są kosmetyczne, ale z tych butów imho lepiej kupić używki. Kumpel ustrzelił ostatnio w świetnym stanie dwójki za 180zł.
Plate'y nie przeszkadzają w slajdowaniu, po prostu zamiast zwykłych ślizgów robisz cess'y, trochę inna fifa, ale da się, ba jest nawet weselej.
Oczywiście szynę też można trafić taniej niż w sklepie. Wiem, że strasznie nagabuję do kupowania używanego sprzętu, ale sam mam tylko jedną (z wielu) parę rolek, które kupiłem w sklepie (slalomówki), reszty jestem drugim/trzecim właścicielem i zadowolon jestem bardzo, a mój portfel jeszcze bardziej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1