Teraz jest 24 wrz 2018, o 01:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 mar 2014, o 19:31 
Początkujący

Cześć :)

nadeszła wiekopomna chwila i wreszcie mam możliwość zakupu porządnych rolek do slalomu i ogólnie dynamicznej jazdy (bez skakania, bez zjazdów ze schodów). Wiem, że to forum bardziej fsk, ale po 1) bardzo lubię to forum a po 2) wiem, że są tu ludzie mający doświadczenie również w slalomie i bardzo liczę na wasze rady.

Na dzień dzisiejszy rozważam zakup Seba Trix 2 i Seba High (pewnie model z poprzedniego roku).
Rzeczy które przemawiają za Trixami to:
- brak linera
- lżejsze
- subtelniejszy but

Za High:
- krótsza szyna
- uznana rolka do slalomu

Czy te 12mm szyny robi dużą różnicę? Rozmiar ok. 38

Proszę pomóżcie bo to dużo kasy i chciałabym mieć porządny sprzęt :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 13 mar 2014, o 20:24 
Site Admin

Chociaż nie mam żadnego doświadczenia z żadną z wyżej wymienionych przez ciebie rolek to uprzedzę kolegów i powiem High.

Seba High to bardziej uniwersalna konstrukcja, z wymienny plastikowym sliderem.

PostNapisane: 13 mar 2014, o 21:24 
Dużo pisze

Możesz też rozważać Seba High Light. Jeżeli się nie mylę to odchudzona wersja High w wersji bezlinerowej. W zbliżonym zakresie cenowym w Whitesport albo czasem na promocjach w innych sklepach możesz znaleźć PS HC Evo.

PostNapisane: 13 mar 2014, o 21:42 
Początkujący

no teraz to takie niedobitki zostały z tych promocji :) inaczej mówiąc ciężko znaleźć rozmiar.. inna sprawa, że 1200 a 1500 robi mi już różnicę.

a jeszcze takie pytanie.. czy dajmy na to biorąc Trixy, mogłabym kiedyś wymienić w nich szynę na krótsza? tzn na 231.

Dzięki za odpowiedzi :)

PostNapisane: 13 mar 2014, o 22:28 
Początkujący

Jeżdżę w Sebach High, Trixów nigdy nie miałem na nogach więc może będę stronniczy ale;
-dla kogoś kto nosi rozmiar 38 różnica 12 mm w długości szyny jest bardzo wyczuwalna /nawet przy ,,bananie"/.Krótka szyna lepsza zwrotność, wiem co piszę bo na szynę 243 mm/ przesiadłem się z rolek, które miały szynę 260 mm. niech sie wypowie jakaś dziewczyna, która jeździła na szynie 231 i 243 mm./.
-ewentualna wymiana szyny to istotny w stosunku do ceny rolek wydatek
-jeśli dopiero zaczynasz jeździć slalom to ,,czucie pod stopą" w dobrze dopasowanym bucie z linerem tylko minimalnie będzie ustępować temu w bucie bezlinerowym / trzeba dobrać rozmiar ,,na styk" bo się liner ,,rozbija" - ja początkowo miałem problemy z wciśnięciem stopy a teraz uważam że moje rolki są na mnie ciut za duże/. Za 3-4 lata i tak zaczniesz się rozglądać za rolką bezlinerową ale wtedy będziesz już wiedziała czego szukasz.
-nie należy zapominać o zaletach wyjmowanego linera to znaczy można go prać /przepocony liner to codzienność u rolkarzy/ lub w przypadku zużycia wymienić.Dbanie o higienę w rolkach bezlinerowych jest trudniejsze a w przypadku uszkodzenia wyściółki pozostaje nam tylko jej ,,łatanie".
-różnice w wadze moim zdaniem są mało istotne /sam miałem ,,carbonowe" Deluxy a teraz jeżdzę w plastkowej skorupie i nie czuję istotnej różnicy
-o urodzie nie będę dyskutować, być może Trixy trochę szybciej się ,,poobcierają"
Bardzo ważne jest dobranie wygodnego buta a więc najlepiej przymierz, który Ci bardziej pasuje no i - przy Twoim wzroście - krótka szyna -tyle na podsumowanie.
Byłoby dobrze by wypowiedział się ktoś kto jeździ w Trixach bo nie chcę ,,teoretyzować" na temat zalet tych rolek.
Pozdrawiam. Marek.

PostNapisane: 14 mar 2014, o 11:22 
Początkujący

dzięki wielkie za wyczerpujący opis :)

mam jeszcze jedną wątpliwość odnośnie High - są ciężkie, czy to nie będzie mi przeszkadzać?

PostNapisane: 14 mar 2014, o 11:38 
Dużo pisze

To zależy. W slalomie chyba jakoś szczególnie duża waga rolek nie wadzi.

Większość ludzi twierdzi, że cięższe rolki nie przeszkadzają w jeździe po mieście czy skokach, ale ja po doświadczeniach z łyżwami i lżejszymi rolkami uważam, że lekkie rolki to super sprawa. Teraz jak zakładam FR1 to się czuję, jakby mi ktoś cegły do nóg przyspawał. Dosyć sporo jeżdżę na HC Evo a w zimie na łyżwach, dlatego uważam, że waga rolek i jej wpływ na komfort jazdy to dość indywidualna sprawa i dla mnie ważna. Istotne czynniki: siła nóg i mięśni brzucha ridera, styl jazdy, przyzwyczajenia.

BTW. Z dwóch wymienionych przez Ciebie modeli wybrałbym High.

http://www.whitesport.pl/oferta/produkt ... powerslide

PostNapisane: 14 mar 2014, o 11:51 
Początkujący

I jak te HC Evo? dobre są? bo znalazłam na whitesporcie numer 38 za niecałe 1500.. warto? (http://www.whitesport.pl/oferta/produkt ... powerslide)
tylko rozmiar jest podany 24.4cm.. ja mierzyłam stopę i mam 24.6cm - myślisz, że będzie dobry?

PostNapisane: 14 mar 2014, o 12:14 
Dużo pisze

Jako slalomówki tak, bardzo dobre. Do jeżdżenia po mieście bez fanaberii dla mnie ok, chociaż trzeba się przyzwyczaić, bo są twarde i na początku to jak się czuje podłoże przeszkadza. Do skoków bym nie polecał, ale ostatnio oddałem parę ze schodów dobrze ponad metrowych i nic się nie uszkodziło. Zjazd ze schodów też nie jest jakiś problematyczny. Pamiętać jednak trzeba, że to rolki slalomowe i pewnie by długo nie pociągnęły przy ostrzejszym freeride, ale przejechanie przez miasto bez większych skoków to nawet co lepsze rolki fitnessowe znoszą bez problemów.

Na początku uciskały w paru miejscach, do tej pory mam lekkie zarzuty odnośnie wykonania krawędzi carbonu buta w okolicach kostki po stronie wewnętrznej, ale takie rzeczy da się pewnie załatwić termoformowaniem.

Jeżeli chodzi o rozmiar to bym dopytał sprzedawcę i ewentualnie odesłał, gdyby nie pasowały.

Tak poza tym to nie wiem jak jeździsz (w sensie rozłożenia środka ciężkości miasto/slalom). Jeżeli po mieście jeździsz nie tak mało i cenisz sobie wygodę, to haje wydają się jednak lepszym rozwiązaniem.

PostNapisane: 14 mar 2014, o 12:19 
Początkujący

No pytałam i sprzedawca powiedział, żeby próbować, bo ciężko tak na odległość..

Jak powiedziałam, nastawiam się na slalom, bo cykor jestem straszny i zaraz po wizji skoku pojawia się wizja mnie w szpitalu :D a slalom mi się bardzo podoba :)

Czyli wybrałbyś na moim miejscu evo czy high ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1