Teraz jest 23 cze 2018, o 01:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 mar 2017, o 10:44 
Początkujący

Cześć,
trafiłem na forum szukając rolek.
Byłem w sklepie przymierzyłem, ale szukam jeszcze w necie pomocy, a tutaj się dowiedziałem, że znaczenie ma waga, wzrost, dobór długości szyny, itp... a więc post...

Może troszkę o mnie:
Czemu rolki? Z jednej strony chęć poprawienia kondycji, z drugiej tak jakoś mnie ciągnie w tę stronę, po trzecie - mam synów i zakiełkowała we mnie chęć pokazania, że "stary" nie tylko leży na kanapie przed TV czy siedzi przy kompie, ale może też z nimi wyjść na dwór i poszaleć.

No więc jak wyglądam ja... typowy kanapowiec, niestety (zapuścilem się troszkę)
Lat - 42
84 kilo przy wzroście 167
Stopa - długość 25 cm, szeroka na tyle, że dość szybko przy mocno związanym bucie daje o sobie znać sródstopie.

Rolki w zamyśle będę używał dość często - nawet 5/6 razy w tygodniu - trasa ok. 7 km w jedną stronę.
Czy te 7 km to dużo? Pewnie na początek tak, ale myślę, że jestem w stanie sobie poradzić z czasem z takim dystansem - jeździłem swojego czasu po 17 km na rowerze, w jedną stronę, do roboty (do momentu kiedy mi go jakiś złamas nie ukradł).
Dodatkowo - moja preferencja to rolka z "twardym" butem,

No więc, wracając do przymierzania, najbardziej do mojej stopy przypasowały mi Powerslide Imperial rozmiar 39/40 - niestety finansowo chyba ciut za wysoko (do tego kask, ochraniacze to wychodzi ~1.000 PLN, w wersji basic powiedzmy 150 zł mniej).
Czytałem, że w sumie nie ma co szaleć i rolki w cenie od 300/350 zł wzwyż to już taki sprzęt, którym warto się zaiteresować.

Pytanie moje jest takie: jakie nowe rolki w tej cenie są warte zaiteresowania, oraz, na jakie rolki używane warto zwrócić uwagę i jakią powinny mieć długość szyny.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Tomek.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 15 mar 2017, o 10:56 
Początkujący

Hej,
niestety w takim budżecie nowych rolek kupić się nie da, będziesz musiał dołożyć parę groszy. Najtaniej będzie poszukać Powerslide Metropolis na promocji (bywa za 420zł). Tylko, że jeśli imperiale są na ciebie dobre, to Metro mogą być za luźne.
Ochraniacze + kask kupisz w decathlonie najtaniej (zmieścisz się z wszystkim w 130zł chyba).
Co do długości szyn, to nie zawracaj sobie głowy, praktycznie wszystkie rolki mają fabrycznie podobne wyposażenie, na początek ci na pewno wystarczy, byle kółka miały te 80mm.
Używanych szukaj na grupie Wrotkarski Targ na facebooku, również wrzucając posty z tagiem [KUPIĘ]

PostNapisane: 15 mar 2017, o 11:08 
Użytkownik

Obserwuj Wrotkarski targ na facebooku. Możesz bardzo częśto kupić porządne rolki: imperial, fusion, FR, Twister itp w cenach bardzo dobrych.

PostNapisane: 15 mar 2017, o 14:23 
Początkujący

Dzięki za odpowiedzi!

Przeglądając forum trafiłem jeszcze na pochlebną recenzję Roces Metropolis.
Napisałem pytanie do jednego ze sklepów - niby mają w ofercie.

Precyzując Imeriale to chodziło o tegoroczny model "80". W modelu z zeszłego roku "One" strasznie wysokie było podbicie i już po włożeniu nogi było męczące.

Na FB paczam na giełdy rolkowo-wrotkarskie.

PostNapisane: 17 mar 2017, o 11:01 
Początkujący

Dziwne, mam zeszłoroczne Imperiale i pomimo mocnego płaskostopia nie mam problemów z podbiciem. Jesteś pewny, że w nowych cokolwiek jest zmienione? Z tego co wiem, to po prostu zdecydowali się sprzedawać je z linerami w "podwójnych" rozmiarach, wszystko inne miało zostać takie samo.

PostNapisane: 20 mar 2017, o 18:54 
Początkujący

Hmm... Jestem pewny, że właśnie coś z tą wkładką było nie tak.

Znalazłem te Rocesy z rozmiarem na mnie za 600 zł, a na FB znalazłem Rollerblade Fusion X3 za 370 zł.

Rocesy mogę kupić, przymierzyć i w razie czego odesłać w ciągu 14-stu. Nie wiem czy ktoś kto sprzedaje używane by się zgodził na taką opcję.

PostNapisane: 14 maja 2018, o 15:47 
Początkujący

Opłaca się kupić używane rolki? Jak jest z żywotnością łożysk i kół?

Strefa czasowa: UTC + 1