Teraz jest 22 paź 2018, o 16:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 maja 2014, o 07:46 
Początkujący

Da się jeździć z 2 kółkami o profilu eliptycznym i 2 o profilu płaskim? Np 2 zewnętrzne Hyper Create, a 2 wewnętrzne Hyper Concrete

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 29 maja 2014, o 08:06 
Użytkownik

Pewnie, że się da.

PostNapisane: 29 maja 2014, o 08:09 
Użytkownik

Da się, jak najbardziej. Jeździłem w ustawieniu: przód - dwa koła eliptyczne, tył - dwa koła płaskie. Po co tak ? Łatwiej wchodziłem w hamowanie soulem i magickiem. Lądowanie po skoku też było trochę stabilniejsze niż z ośmioma kołami eliptycznymi. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że Concrete dotrzesz w końcu do profilu Create. Kwestia czasu i stylu jazdy. Generalizując - im więcej slide'ów, tym szybciej "wyrównasz" profile ;)

Problem robi się przy szybkich zjazdach i ostrych zakrętach. Przy zjazdach jest w miarę dobrze tylko wtedy, gdy jedziesz prosto. Lekki nawet zakręt powoduje, że musisz zejść na "krawędź" kół i tu problem, bo przyczepność masz różną ze względu na różne profile. Czujesz wówczas jak ci cała rolka wibruje. Problem jest też w ostrych zakrętach, gdy nisko schodzisz na nogach w dół i mocno stajesz na "krawędziach". Prędkość nawet nie musi być wówczas duża, a uślizg masz w zasadzie pewny. W sumie zabawa jest przy tym niezła, tylko trzeba pilnować, żeby na biodro się nie wykładać za często ;D

PostNapisane: 29 maja 2014, o 09:37 
Site Admin

Bez problemu, jazda na mieszanych profilach, np. niesymetrycznie startych, bądź różnych typach kół jest jak najbardziej możliwa.
Z początku może to nieco przeszkadzać, zależy od ustawienia, ale do wszystkiego można ie przyzwyczaić no i z czasem profile wyrównają się.

Na pewno nie powinno się stosować takich mieszanek profilowych do setupów downhillowych, przy dużych prędkościach rolka robi się nie stabilna i łatwo o upadek !

PostNapisane: 29 maja 2014, o 12:16 
Początkujący

No to montuję na przód i tył eliptyczne, a środek płaskie, bo jeżdżę wszystko, slalom/skoki/co jest po drodze więc lądowania będą łatwiejsze i wheelingi szybsze :D

PostNapisane: 29 maja 2014, o 13:16 
Site Admin

polecam przód elipsa a tył płaskie, idealne do fsk, bo fajna zwrotnośći przyspieszenia ale tez stabilne przy skokach, w zeszłym sezonie tka jeźdizłem

PostNapisane: 11 sie 2018, o 13:02 
Początkujący

Ja nie mam pojęcia co mi dają takie zmiany kółek

Strefa czasowa: UTC + 1