Teraz jest 23 cze 2018, o 10:43

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 lip 2013, o 15:09 
Dużo pisze

Zaraz wyjdzie, że zrobimy zestawienie wagowe wszystkich rolek FSK na rynku... :p

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 30 lip 2013, o 15:34 
Początkujący

Jak rozpoczynałem ten temat to nie sądziłem, że dojdzie do ważenia, ale jak teraz czytam to możemy zrobić zestawienie :) Tylko kwestia rozmiarów. Tak jak kolega Przemek pisał niczego nie wymyślę i zostaję na razie przy Twisterach i podobnie jak mer rolki Seba High Light są szmaciane i bałbym się o nie przy mojej jeździe, co innego jakby wszystko wychodziło ;)

PostNapisane: 30 lip 2013, o 15:51 
Dużo pisze

Przemz napisał(a):
Jak rozpoczynałem ten temat to nie sądziłem, że dojdzie do ważenia

Zaczyna się zwykle niewinnie a potem snowball effect i lawina gotowa :-)

Jestem za zrobieniem takiego zestawienia. Im więcej osób tym lepiej, każdy waży swoje rolki, podaje rozmiar, ewentualne modyfikacje (liner, szyna itp) i tworzymy tymczasowego excela to wszystko opisującego, później w postaci html zestawienie trafia jako post. Proponowałbym ważenie bez kół, ale ze śrubami.

Jestem gotów podjąć się wysiłku zrobienia zestawienia, wykresów itp.

PostNapisane: 30 lip 2013, o 17:08 
Użytkownik

Ja mam 5 par rolek w domu. 3x fsk w różnych rozmiarach. I 2 customy.
Wiec zestawienie być ciekawe.

Ja myślałem ze 2 kilo to dużo ;)
A jak widzę to i 3 kilowe rolki to norma :O

PostNapisane: 30 lip 2013, o 17:42 
Dużo pisze

weasel moje RG2 po przeróbkach i w pełnym setupie spokojnie 2kg przebijały i to mocno.

Przemz - nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź... co do wagi rolki mogę Ci powiedzieć tyle, że na miasto mam 2kg per sztuka Salomon ST, do slalomu i turlania się po równych ścieżkach - SEBA IGoR. Przerabiałem też inne rolki po drodze i szczerze... zgadzam się z wypowiedzią Przemka z przed jakiegoś czasu, waga w dużej mierze to placebo... i tak w większości rolka opiera się przecież o podłoże, prawda? Chyba, że chcesz jazdę szybką uprawiać, czy zaawansowany slalom... w przeciwnym razie nie ma to większego znaczenia :)

[quote="Pichliński Piniu Piniowaty"]
[quote="Nowy kolega na forum - Przemz"]
Jak rozpoczynałem ten temat to nie sądziłem, że dojdzie do ważenia [/quote]

Zaczyna się zwykle niewinnie a potem snowball effect i lawina gotowa :-)

Jestem za zrobieniem takiego zestawienia.[/quote]

I również, za... ;)

PostNapisane: 30 lip 2013, o 21:08 
Początkujący

~mer napisał(a):
Przy czym Seba High Light wygląda w moim odczuciu również mocno szmaciano... na editcie promującym co prawda jeżdżą na nich jakiś lekki freeride, ale ze względu na miękki but to nie będzie dobre rozwiązanie - parę upadków/przetarć i lądujesz u szewca albo w sklepie po nowy sprzęt.

Chodziło mi właśnie o tą wypowiedź, że w pełni się z nią zgadzam :)

Wracając do wagi to jedyne co pomyślałem to może na lżejszych rolkach wyżej można skakać ?

PostNapisane: 7 sie 2013, o 14:14 
Użytkownik

Seba High Carbon sam but rozmiar 41 waży ~820g, przed chwilą ważone.

Jasne, że na lżejszych rolkach wyżej skoczysz. Przy różnicy kilograma/rolkę może nawet z milimetr! Już lepiej trochę masy zrzucić z siebie (o ile się da) niż inwestować w 'jak najlżejsze' rolki typu il Capo.
Rolki agresywne (oprócz USD Carbon) mają jeszcze większą masę niż wszystkie stricte freeskatowe, a jeszcze nie widziałem żeby ktoś narzekał, że są za ciężkie, a przecież w aggro wskakuje się na każdy grind, co daje średnio ileśtam razy więcej skoków/sesja niż w fsk.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1