Teraz jest 17 sie 2018, o 07:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lip 2013, o 12:37 
Początkujący

Witajcie! :)

Tak jak pisałam w wątku powitaniowym, chciałabym zacząć naukę jazdy Urban i Freeride. Moje dotychczasowe rolki w ogóle się do tego nie nadają. Chcąc przypomnieć sobie jazdę na rolkach kupiłam najtańsze pasujące na moją nogę. Nie śmiejcie się - mają kółka 68mm. Podejrzewam, że utrudnia mi to bardzo naukę jazdy po chodnikach. Są to też typowe rolki rekreacyjne (i do tego młodzieżowe - mam małą stopę 36, może 36.5).

Z racji tego, że jazda tylko do przodu nie bardzo mnie kręci, wybrałam sobie Rollerblade Fusion x3.

Chciałabym się zapytać czy nie rzucam się zbyt mocno? Czy nie będą to rolki, które są ciężkie do nauki? I czy przy początkującym poziomie nie wydam niepotrzebnie pieniędzy?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 27 lip 2013, o 13:08 
Początkujący

Do nauki starczą, pieniędzy niepotrzebnie nie wydasz bo do dalszych modyfikacji są całkiem dobrą bazą. Na pewno trzeba się liczyć z tym, że pare części do wymiany będzie po jakimś czasie (koła, szyna, liner, ew. klamry).

PostNapisane: 27 lip 2013, o 20:00 
Początkujący

Zgadzam się z przedmówcą. Szczególnie dają w kość w X3 rzepy i obracająca się sprzączka. To chyba jest ich najsłabszy element, ale koszt zmiany na klamry jest niewielki więc nie ma się co przejmować. Minus jak dla mnie to też łożyska nie "otwieralne". Bardzo duży plus to wyciągany liner (but), który można po jeździe wyjąć wysuszyć, wyprać.
Z X3 jestem bardzo zadowolona.

PostNapisane: 27 lip 2013, o 21:19 
Site Admin

liner też jest ich wadą niestety :) ja musiałam zmienić na salomonowy, bo się ciągle język obracał, a poza tym uwierał mnie w kostkę.

A tak poza tym to fusiony są super. Twarda skorupa więc dobrze trzymają stopę.

PostNapisane: 27 lip 2013, o 21:22 
Site Admin

uwierał cię w kostkę? przy jeździe cie nie uwierał...dopiero jak zaczęłaś skakać :)

Macie tutaj lenami w akcji ;)
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sJE5FAFSrSQ[/video]

PostNapisane: 27 lip 2013, o 21:49 
Początkujący

Ogromnie Wam wszystkim dziękuję :) Już się utwierdzam w przekonaniu, że na start to będą dobre rolki. Chce w końcu ruszyć na chodniki i na miasto, a w dotychczasowych to niemożliwe.

Grunt to mieć dobrą bazę :) Te "małe minusiki" można przeboleć. W końcu wszystko się zużywa :D
Zamierzam przymierzyć je w tym tygodniu i zdecyduję wtedy czy trafią do mnie :)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc! :)

PostNapisane: 28 lip 2013, o 09:24 
Site Admin

To jak już będziesz w sklepie to przymierz sobie jeszcze Imperiale... nawet tańsze troche a też wszyscy ostatnio je zachwalają. Poza tym lżejsze rolki.

PostNapisane: 28 lip 2013, o 16:33 
Początkujący

Roksi napisał(a):
Zgadzam się z przedmówcą. Szczególnie dają w kość w X3 rzepy i obracająca się sprzączka. To chyba jest ich najsłabszy element, ale koszt zmiany na klamry jest niewielki więc nie ma się co przejmować. Minus jak dla mnie to też łożyska nie "otwieralne". Bardzo duży plus to wyciągany liner (but), który można po jeździe wyjąć wysuszyć, wyprać.
Z X3 jestem bardzo zadowolona.

Chodzi o klamre 90 stopni ? Na tym forum była podawana metoda na to - wystarczyć między sprzączkę, a skórę włożyć zapałkę i już nic się nie rusza :-)

imo. sztywny but to podstawa w nauce jazdy, więc jeśli autor tematu zdecyduje się na X3 to polecam od razu dokupić klamry 45 stopni i wymienić. Kolka oryginalne powinny starczyć na pierwszy sezon, w drugim najlepiej już wymienić na coś lepszego.

PostNapisane: 28 lip 2013, o 18:04 
Początkujący

Możesz też spróbować licytować te salomony FSK: http://www.ebay.co.uk/itm/Salomon-FSK-S ... 53fbbf6b1e

Rzadko się trafiają, salomon zaprzestał produkcji rolek kilka lat temu, ale jak już są to warto się nimi zainteresować, bo to świetne rolki. Lenami na pewno może potwierdzić, z resztą pisała o nich jak i o fusion: showthread.php?tid=1503

PostNapisane: 28 lip 2013, o 20:51 
Site Admin

dokładnie :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1