Teraz jest 14 gru 2018, o 21:46

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 maja 2012, o 17:00 
Użytkownik

A ja nie tylko mam na rolkach przy sobie smartphone'a ale też bardzo często iPada. Bardzo poważnie podchodzę do kwestii muzyki choć mimo, że kocham kopa jaki na rolkach dają mi mocne kawałki rzadko mogę się nim cieszyć bo praktycznie nigdy nie jeżdżę sam a gadać z głośną muzyką jest ciężko.
1. Po pierwsze mimo nieskonczonej ilości poważnych gleb nic z telefonem mi sie nie stało (mam go w dodatkowym opakowaniu tylko dlatego, że 2 razy rozwaliłem ekran po pijaku). W przedniej kieszeni spodni sprzęt imho jest całkowicie bezpieczny. O niebo bezpieczniejszy niż na ramieniu - to jedna z najgorszych lokalizacji jakie mogę wymyślić.
2. Po drugie ważniejsze od odtwarzacza są słuchawki. Nie istnieją rozwiązania idealne ale dla mnie najważniejsze, żeby nie miały kabli i dało się sterować za ich pomocą muzyką (używam odbiornika bluetooth), nie wypadały (dokanałówki z dobrze dobranymi gumkami), dały się szybko wyciągać, wkładać jednym ruchem i nie przeszkadzały kiedy ich w uszach nie mamy. Ciężko to wszystko pogodzić z dobrą jakością dzwięku ale myślę, że mi się udało :P Jedyny problem to mocne tłumienie dzwięków zewnętrznych - tutaj jednak jest coś za coś i nie da się uzyskać porządnych basów w inny sposób. Sonki MDR-NX3 z odbiornikiem BT Philipsa SHB7102.Obrazek
Co do bezpieczeństwa to zgadzam się, że trzeba mieć dosłownie oczy wokoło głowy jak palestyńczyk w strefie gazy. Słuchawki nie pomagają ale da się żyć.

Potłuczeni na Facebooku - zapraszam
Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 8 wrz 2013, o 15:53 
Początkujący

Zależy jakie słuchawki. Ja mam koss porta pro i na rower sprawdzały się idealnie bo nie wygłuszają dźwięków z otoczenia.

PostNapisane: 10 wrz 2013, o 21:22 
Początkujący

Jazda z muzyka jest troche bardziej niebezpieczna, zalezy tez na jakim poziomie glosnosci, no ale powiedzmy sobie szczerze - juz sama jazda bezpieczna nie jest... :D Po za tym jakos tak samemu jazda bez muzyczki to lipa, co innego jak chociaz jezdzic z kims, ale samemu... Sluchalem na telefonie samsung galaxy 5700, ale wkurzalo mnie to ze jak chcialem przelaczyc utwor musialem go wlaczac, po za tym jest dosyc duzy i ciezki i trzeba miec spora kieszen zeby nie wypadl. Ale i tak nie uchronilem sie przed tym i po jakis 8 kontaktach z betonowym chodnikiem jest w stanie fatalnym, takze czekam az totalnie sie rozleci i kupuje cos nowego, ale juz na rolki napewno tego nie wezne. Polecam wszystkim cowon e2 firmy iaudio malutki odtwarzacz ale bardzo ladnie gra, a dla fanom glosnosci napewno przpadnie do gustu bo mozna ogluchnac. Do tego jest bardzo malutki i poreczny mozna dokupic klips i przypiac go praktycznie wszedzie, jedyna wada ( dla mnie nie ) jest brak ekranu. Jesli ktos lubi mocne basy to ja uzywam sluchaweczek sound magic e10, w polaczeniu z cowonem gra swietnie, a basy jak bys wozil subwoofer na plecach :D. Ale to tez koszt nie maly bo sluchawki 150 zl a odtwarzacz 200zl+. Polecam tez sluchawki soundmagic pl11 duzo tansze a dla mniej wymagajacych sprawdze sie idealnie, ja zdecydowalem sie kupic porzadniejsze e10 bo te pl11 po roku uzytkowania po prostu sie rozwalily ;/ i przestaly chodzic. E10 maja metalowe wzmocnienia i przy ostroznym uzytkowaniu podobno dosyc dlugo pozyja, narazie mam je 1 rok i wszystko chodzi bez zarzutu.
Pozdrawiam

PostNapisane: 10 wrz 2013, o 23:11 
Użytkownik

Jakis czas temu pojawily sie sluchawki których nie wklada sie do uszu.
Brzmi to dziwnie. Ale mialem takie w lapach i nawet sluchalem przez nie muzyki.

Zajebista sprawa. Bo mozna sluchac muzy i nie tracisz kontaktu z otoczeniem
Cena zabija i póki nie spadnie do poziomu 40-50 euro to raczej będa wynalazkiem ktory mało kto kupi.

Nie pamiętam czy to były konkretnie te z www poniżej czy inne ale w UK kosztowały ok 80 funtów (jakieś 400zl), akurat kumpel dużo jeździ rowerem po szosie i słucha muzyki wiec sobie takie cos sprawił

http://www.aftershokz.com/ tutaj są sluxhawki i zasada działania.

Filmik z zasada działania
https://www.youtube.com/watch?v=NsQMlG6 ... ata_player

PostNapisane: 11 wrz 2013, o 12:03 
Użytkownik

Skoro słuchałeś muzyki, to napisz jak z dźwiękiem, a w zasadzie z jego jakością ;) Bo nie wierzę, że takie rozwiązanie nie niesie za sobą negatywnych skutków... Mimo wszystko, jeśli ktoś bardzo lubi jeździć z muzyką, to jest to rzeczywiście dość bezpieczne wyjście.

Swoją drogą, kiedyś były dostępne słuchawki o podobnym zastosowaniu, ale z tego co pamiętam, to bardziej wyglądały, niż grały :D

PostNapisane: 11 wrz 2013, o 14:27 
Użytkownik

Sluchalem muzy przez chwile. I wrazenia jak najbardziej pozytywne. Nie da sie tego porownac z jakimis beatsami czy senheiserami za podobny pieniądz. Sama technologia co komandosi. Na dniach bede sie z gosciem widzial. To przyjrze sie dokladniej temu wynalazkowi. Wlacznie z parametrami i opisze to dokladniej. Bo pomijajac cene ciekawa alternatywa

PostNapisane: 12 lut 2014, o 01:09 
Użytkownik

Jazda na rolkach bez słuchawek ? Bez muzyki ? ...nie!
Dla mnie muzyka to jest motor napędowy w mojej codziennej jeździe. Kiedy wejdziesz w taki "trans" i nagle uderzy bas to naprawdę można przesadzić z prędkościom.
Oczywiście jeżdżąc w słuchawkach nie trzeba też słuchać tych przekleństw jakie lecą z ust przechodniów ;D
Ja osobiście używam słuchawek dousznych, bo tylko takie dają porządny bas i jako jedyne mieszczą się pod kask.
Czasami słuchawki i brak odbierania dźwięków otoczenia takich jak np. sygnał syreny policji ^^ może być dla nas zgubny ale to kwestia wprawy.
Ogólnie: słuchawki douszne , mocny bas, (3 razy tak)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1