Teraz jest 20 maja 2018, o 22:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 sty 2015, o 12:09 
Początkujący

Cześć! Już możecie ogarnąć nowy wpis na blogu! Znajdziecie też tam odnośnik do filmu na youtube.
Wiem, że na tym forum nie ma wielu rolkarzy agresywnych, ale na pewno znajdzie się kilka osób,
które lubią nieco pomajsterkować. Ten wpis trochę odbiega od ogólnego charakteru bloga,
także proszę podchodzić do niego z dystansem! ;)
Custom Carbon Skates
Jeżeli podobało się i chcesz więcej, to odwiedź Rollacje na facebooku i polub stronę by być na bierząco! ;)
Pozdrawiam!

Vlogi&Klipy Dnia

Ostatni post: Circolo Paisley, M1 Dual Duro & Powerslide Defcon Dual Density

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 20 sty 2015, o 23:53 
Site Admin

A już się cieszyłem i myślałem że w Polsce ktoś wreszcie zrobił sam shella z carbonu (na świecie już takie powstawały, robione chociażby przez downhillowych zajawkowiczów) A tu czytam: "Do zbudowania naszej własnej karbonowej rolki potrzebujemy:
karbonowy but" i czar prysł. :)

PostNapisane: 21 sty 2015, o 00:18 
Stały bywalec

Też liczyłem na coś nowego, że ktoś pokusił się na zrobienie własnego shella w garażu czy piwnicy :\ Spoko, że napisałeś to na polskojęzycznym blogu,może się przyda komuś u kogo z angielskim (i google translate) na bakier, ale nic nowego z tego się nie dowiedziałem, na be-mag Justin ogarnął już temat bardzo dawno i nawet z wideo how-to.

Taki mod oczywiście fajna sprawa, tyle że raczej na weekendowy projekt dla kogoś kto ma kupę gratów rolkowych i nie ma co z nimi zrobić.

PostNapisane: 21 sty 2015, o 00:27 
Site Admin

no, a jeśli chodzi o freeskate to rolki nawet nie wytrzymały by w takim stanie by móc zrobić z nich takiego customa, mowa o jedno sezonowych carbonach które Kuba połamał na podstawie buta przy zwykłych slajdach...

A to wcześniej wspominana rolka.
Carbon Custom, od podstaw zbudowany shell.
Obrazek

PostNapisane: 22 sty 2015, o 02:10 
Stały bywalec

Shell USD Carbon nie został zaprojektowany do użytku bez soulplate. PS wiedzą jak robić buty z carbonu i gdyby porównać jak wygląda podstawa buta w Carbon i Hardcore Evo okaże się, że te drugie mają ją dużo mocniejszą mimo że to rolki slalomowe. Ba, nawet ich speedowe modele mają mocniejszy shell. Ludzie z Adapt odradzają używanie ich butów bez soulplate i nie gwarantują że shell wytrzyma, a przecież jakby nie patrzeć robią go z bardziej zaawansowanego kompozytu materiałów niż PS.

Imo w przypadku freeride jeszcze nie powstały rolki klasy premium zrobione z carbonu. Niby są SX ale to jak cała Seba tanie, co najwyżej średniej klasy materiały, oraz ładne opakowanie marketingowe. But w odczuciu jak poduszki a nie tego oczekuje się od rolki która ma dawać kontrolę. Ja z niecierpliwością wyczekuję Adapt Hyperskate, mają wyjść w tym roku.

Niemniej jednak dla mnie król jest jeden i choćby na głowie stawali to nie dosięgną do poziomu prostoty, wytrzymałości, uniwersalności i niezawodności skorupy RB Solo ;)

PostNapisane: 23 sty 2015, o 16:07 
Site Admin

Shell carbonowy puścił podczas użytkowania z plejtem.
Adapty pseudo FSK bo już na starcie dla mnie porażka SSM...robią po prostu rolkę uniwersalna także do slalomu i fitnessu...

PostNapisane: 25 sty 2015, o 00:19 
Stały bywalec

ROTFL! Reklamował? Powerslide kiedyś się zarzekali, że dają 5 lat gwarancji na carbonowy shell ;)

90% rolek fsk teraz jest na ssm i nic z tym nie zrobimy :/

PostNapisane: 29 sty 2015, o 13:37 
Site Admin

Nie reklamował bo rolka była za darmo, a darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy ;) (Kuba nie na rzeka, ja to robię :) ) Ale też kiedyś pytałem czy PS nie zrobił by rolki FSK w UFS jak Seba SX, dostałem w odpowiedzi że nie ma sensu bo wystarczy zdjąć plejta i mamy to samo... No nie do końca tak jest...

PostNapisane: 29 sty 2015, o 23:43 
Stały bywalec

Oli jakiś czas temu pisał, że to nie sklep pokrywa koszt wymiany wadliwego/uszkodzonego sprzętu a Powerslide. Na 100% tak było w przypadku popękanych Kizer Advance, mówił że on w swoim sklepie od razu daje klientowi parę na wymianę, a PS przysyłają mu potem set w zamian za uszkodzony, który im zgłosi (nawet im nie odsyłał tylko wysyłał zgłoszenie z opisem usterki i zdjęcia) i jego to nic nie kosztuje. Więc ciężko by było tu mówić o wyzysku, producent powinien odpowiadać za swój produkt :P

(A jakby wygrał nowy samochód i zepsuł mu się w nim silnik w okresie gwarancyjnym, to by sam płacił w warsztacie za naprawę, bo darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda?)

Strefa czasowa: UTC + 1