Teraz jest 11 gru 2018, o 15:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 mar 2014, o 22:32 
Początkujący

najtmer napisał(a):

Tu pawione masz odpowiedź dlaczego, ludzie do których podchodzisz z radami, reagują tak jak to opisałeś. Być może spotkali już kilku takich co pozjadali wszystkie rozumy, urodzili się ze skillem i od zawsze skakali "normalnie" i "nie jak pokraki".

Co innego się uczyć, a co innego nie słuchać rad i robić swoje na pałe...
najtmer napisał(a):
Nie wiem Kamil co miał pokazać filmik, który wrzuciłeś. Czego miał dowieść? Co pokazać?

To jak wygląda większość waszych skoków. I to wcale nie jest śmieszne wręcz gdy widzie takiego freeskatera to aż boje się o jego życie.
najtmer napisał(a):
"Ci normalnie skaczący" nie potrafią wskoczyć na box'a i prawie wybijają zęby próbując robić nieudolne graby.

Za miesiąc ogarnie to jak trzeba. Stylowy wykop nogami w dupę z lądowanie na jedną nogę na pewno bardziej chroni przed wybiciem zębów.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 12 mar 2014, o 22:38 
Stały bywalec

Nadmienię tylko, że można się spierać co jest stylowe a co nie, natomiast co do podstawowych praw fizyki spierać się nie ma co. Jeżeli dana pozycja w powietrzu zwiększa ryzyko wyrżnięcia na twarz, to zwyczajnie znaczy że zwiększa ryzyko wyrżnięcia na twarz.

Jeszcze co do stylu. Nie widzę by stylowi rolkarze aggressive zawojowali świat. Rollerblading to sport totalnie niszowy, cholera - nawet curling jest bardziej medialny w chwili obecnej. Laicy nie odróżniają stylu, to dla nich jedne i te same obroty w powietrzu i ślizgi po rurze. Paradoksalnie, największy boom na rollerblading był kiedy? Kiedy ludzie w pancerzach upodabniających ich do żółwi ninja skakali z ramp z kolanami do tyłu i robili frontside niemal w szpagacie. Ta korelacja to nie jest związek przyczynowo-skutkowy oczywiście, ale jasno pokazuje że styl jazdy nad którym się tak rolkarze roztrząsają, na dobrą sprawę nie ma znaczenia dla obserwatorów.

PostNapisane: 12 mar 2014, o 23:01 
Dużo pisze

Dziękuję Kamil, że mnie poparłeś, że źródło problemu leży w rolkarzach agresywnych i ich poczuciu wyższości. Nie wiem dokładnie jak to wyglądało, ale idę o zakład, że niezłe skoki robiono sporo przed tym, zanim się ukształtowało to, co dzisiaj nazywamy rolkarstwem agresywnym. Dziękuję zatem rolkarzom agresywnym, że jako jedyni spadkobiercy tajemnej wiedzy w ogóle pozwalają mi podskoczyć, przecież robiąc to kaleczę ich szlachetny sport.

PostNapisane: 13 mar 2014, o 09:27 
Site Admin

Kamil z przyjemnością poznam cię osobiście, i z chęcią wykorzystam rady. Jak tylko będziesz w Kato to dawaj znać !
Takie przegadywanie się nie prowadzi do niczego sensownego, tylko do niepotrzebnej agresji, przynajmniej nie o to mi chodzi i chyba wszystkim innym wypowiadającym się tu też nie.

Lepiej zobaczyć coś na żywo,wyniosę z tego jakąś naukę jak zobaczę co i jak powinno się robić.
Piszę jak najbardziej poważnie.

Pozdro !

PostNapisane: 13 mar 2014, o 18:33 
Dużo pisze

Ło mamo, ja też tak skaczę jak Ci panowie z filmiku... może czasami bardziej miękko ląduję, jakkolwiek uczę się, bawię, i mam w czterech literach to, w jaki sposób to będzie odbierane, bo robię to dla siebie... jeżeli mogę coś zaczerpnąć z agressive, zrobię to...
Niemniej jak widzę wypowiedzi takie jak powyżej, to wybaczcie... rzygać mi się chce... Tak więc rolkarze agressive znów zebrali 5 punktów dla griffindoru za stylówę w wypowiedzi...
Jakiś czas temu byłem na skateparku krytym we wro (zajezdnia) i zostałem przez agresywnych wyśmiany za duże kółka..
Tak więc problem polega może nie tyle w samym stylu agressive, który ma masę fajnych elementów - ileż w zadufaniu ludzi uprawiających tę "wyczynową" dyscyplinę... I jak takiemu kurna wyjaśnić, że IgoRy dla przykładu też są wyczynowe... tylko do czegoś innego?

PostNapisane: 13 mar 2014, o 19:29 
Site Admin

hahahhahahhahahahahahahahahahahahahahahahahha ;) jak ja żałuję że nie mam takiej lekkości w pisaniu i dobieraniu słów jak ty mer, ukłony

gryfindor mnie rozjebał :)

PostNapisane: 17 mar 2014, o 12:03 
Dużo pisze

Jeszcze może jakieś przemyślenia na temat, dlaczego freeskaterzy często skaczą przodem.

Dla rolkarza agresywnego, w skateparku czy w mieście, przeszkoda jest wyizolowana i upodmiotowiona, taki rolkarz spędza przy niej sporo czasu. Dla niego to cel, on tu przyjechał trenować, inni riderzy nie robią najazdów na przeszkodę w momencie, gdy ktoś tam coś robi, zatem jak już wybierze moment, to może zakładać, że nikt mu się w tor jazdy nie wciśnie, nie będzie przypadkowego przechodnia. Rolkarz miejski na ten komfort nie zawsze może liczyć. Dla freeskatera przeszkoda w postaci schodów czy innego uskoku jest często tylko przejazdowa, on chce się tamtędy szybko przedostać dalej, więc wszelkie obroty są marnotraweiniem czasu i utratą na jakiś czas kontroli nad tym, co się przed nim dzieje.

Kolejna sprawa, zawody. Są takie różne zawody, które w bliższy lub dalszy sposób nawiązują do jazdy FSK, a które dość dobrze ilustrują, że są sytuacje, w których skoki należy wykonywać tylko przodem. Jedynie tak można skakać skutecznie przy dużej prędkości w warunkach wyścigu. Jak ktoś skoczy 180 z grabem, to może jego kolana mniej oberwą i skok będzie bardziej stylowy, ale później niż inni wróci do ponownego 'pedałowania' - ma na chwilę wyłączony silnik i nic już nie pomoże nadrobić utraconego czasu. W takich warunkach liczy się skuteczność a nie styl lub bezpieczeństwo skoku.

Obrazki na poparcie moich tez (ostatnie video dotyczy jazdy na łyżwach):
http://www.youtube.com/watch?v=9JEMVc1dF-8
http://www.youtube.com/watch?v=IrmSJZ2adZ4
http://www.youtube.com/watch?v=7UdvKQETcZw

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1