Teraz jest 22 sie 2018, o 01:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 cze 2014, o 11:39 
Użytkownik

Cześć, hej wszystkim. Mam dwa małe problemy, po jednym w każdej z dwóch szyn. W lewej (chociaż to żadna różnica :P) za cholerę nie mogę odkręcić pierwszego kółka. Śruba się zapiekła, i to na amen. Próbowałem na chama ale nic to nie dawało oprócz tego, że klucz się wyginał. Macie jakieś sprawdzone sposoby na takie wredne śrubki? Drugi jest nieco poważniejszy. W prawej szynie miałem dokładnie ten sam problem. Jednak przy próbie odkręcenia złamał się klucz. I to tak równo z wgłębieniem w śrubie, nic nie wystaje. Jak to wyciągnąć? Wiercić? Dodam jeszcze, że są to fusionowe szyny więc śruby nie są "puste" w środku. Więc nie dość, że jest to zapieczona śruba to jeszcze z ułamanym kluczem.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 28 cze 2014, o 11:44 
Dużo pisze

Użyj dobrego klucza, u mnie w FR śruby się ciągle zapiekają i dedykowany klucz jak też i kilka zwykłych nie dają rady, odkręcam markowym imbusem który jest tak twardy że wcale się nie wygina i to pozwala na bezproblemowe odkręcenie. A ten złamany klucz to może się wysunie jak byś uderzał młotkiem z drugiej strony śruby? może zegarmistrzowskie śrubokręty albo nawet igły którymi dało by się to podważyć z dwóch stron i wysunąć?

PostNapisane: 29 cze 2014, o 21:23 
Dużo pisze

Po raz zainwestuj w imbusy Stanleya. Koło 30 zł komlet. Do tego przedłużka, ja używam 15-20 cm rurkę półcalówkę i nie ma bata żeby nie puściło. Urwaną końcówkę klucza rozwierć. Najlepsza imo opcja.

PostNapisane: 30 cze 2014, o 22:25 
Stały bywalec

http://www.online-skating.com/articles- ... frame.html

PostNapisane: 7 lip 2014, o 17:42 
Użytkownik

Dobra. Użyłem sposobu Wujka czyli klucz + przedłużka. Podczas odkręcania troszeczkę ruszyło (minimalnie), walnęła iskra (po stronie odkręcania), a śruba dalej nie chce się ruszyć. Jedynie gniazdo na klucz się trochę wyrobiło i klucz nie stoi w miejscu tylko rusza się o jakieś 0,5-0,8mm. Próbować dalej, dłuższą przedłużkę?

PostNapisane: 7 lip 2014, o 18:56 
Dużo pisze

A kupiłeś dobry imbus? Podstawa to dobry klucz bo inaczej zniszczysz gniazdo śruby, zazwyczaj jak już ' strzeli' i iskra pójdzie to śruba puszcza.

PostNapisane: 7 lip 2014, o 19:02 
Użytkownik

Kupiłem ale nie ze Stanleya. Chyba jednak się na nie skuszę. Są moim jedynym ratunkiem D:
No właśnie tak zawsze miałem, iskra i wychodzi a teraz dupa. Dalej tak jak stała to stoi.

PostNapisane: 7 lip 2014, o 19:10 
Dużo pisze

Jeśli klucz pracuje w gnieździe lub sprężynuje/gnie się to brakuje odpowiedniej siły aby ruszyć śrubę. Lepiej kup dobry klucz to zaoszczędzisz sobie pracy i pieniędzy... U mnie w FR2 idzie odkręcić tylko dobrym markowym kluczem każdy inny się wygina lub sprężynuje i nie ma mowy o odkręceniu.

Jak nie będzie Stanleya to kup inny byle dobrej firmy, ja mam Wurth czy jakoś tak.

PostNapisane: 7 lip 2014, o 19:27 
Użytkownik

Jutro się wybiorę do budowlanego i poszukam jakiegoś z dobrej firmy. Tak w ramach upewnienia się: taki kształt najlepszy? Obrazek

PostNapisane: 7 lip 2014, o 19:35 
Dużo pisze

No tak chyba że dostaniesz jakiś dobry w układzie T, ale ten + przedłużka powinien styknąć, pamiętaj żeby rurkę wsunąć do oporu na klucz.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1