Teraz jest 19 lis 2018, o 21:55

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: rolki roces
PostNapisane: 16 sie 2015, o 15:29 
Początkujący

Hej wszystkim,
Mam pytanie posiada ktoś może z was rolki firmy Roces? Planuję w najbliższym czasie kupić nowe rolki (obecnie posiadam rekreacyjne K2 F.I.T 80), chciałbym teraz kupić jakieś freeridowe rolki. Zastanawiam się nad rolkami Roces Metropolis albo X35 posiada ktoś może któryś z tych modeli ew. potrafi coś o nich powiedzieć. Widziałem recenzję na www.fsknews.pl/viewtopic.php?f=7&t=2288 ... 0e2e517b91 (i nie ukrywam, że pod jej wpływem lekko się napaliłem:P na rolki tej firmy). Może ktoś używał ich i potrafi napisać jak wypadają one w porównaniu z konkurencją?
Mam jeszcze drugie pytanie. Czy poza niecodziennymi (mają tam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: rolki roces
PostNapisane: 16 sie 2015, o 19:51 
Site Admin

Hej, recenzja Roces Metropolis to jedynie opisówką natomiast jutro najpóźniej pojutrze opublikuję recenzje Roces X35, te akurat już porządnie objeździłem i mam nieco do powiedzenia o nich, tak że chwila cierpliwości... :)

PostNapisane: 16 sie 2015, o 21:40 
Początkujący

Już się nie mogę doczekać. Mam nadzieję, że nie zabraknie porównania do konkurencji.

PostNapisane: 17 sie 2015, o 10:50 
Stały bywalec

Jeżeli będzie Ci to w czymś pomocne, jakiś miesiąc temu złożyłem właśnie taki setup:

Obrazek

But jest z Roces Veni, mają ten sam shell co X35. Jeżeli chodzi o jakość wykonania samej skorupy, to jest bez zarzutu. Jest też fajnie wyprofilowana i dobrze trzyma stopę, nawet bez klamry. Dużą rolę w trzymaniu odgrywa to jak podziurawiony jest shell, daje mu to elastyczność w okolicach kostki i śródstopia dzięki czemu otula stopę. W tej rolce jest bardzo podstawowy liner, w wersji fsk lepszy, jednak dobrze wróży, że nawet ten zwykły sprawdza się ok, a miałem go zamiar od razu wymienić na PS My Fit, co okazało się zabiegiem zbędnym. X35 mają też sztywniejszy cuff z większym supportem, ten z Veni daje radę ale trzeba go mocniej zapiąć żeby jeździć komfortowo, szczególnie na 3x110mm.

Rolki kupiłem rozmiar 43 na stopę 278mm bo zazwyczaj w takim jeżdżę, jednak myślę, że 42 byłby nawet lepiej spasowany, w skorupie jest dużo miejsca z przodu. Role są też bardzo lekkie. Generalnie to jestem BARDZO pozytywnie zaskoczony jakością tych rolek. Roces Veni kosztowały mnie 339zł - rozbój w biały dzień :) Po doświadczeniach z tym customem, prędzej wybrałbym X35 niż Imperial One - ich badziewna szyna dyskwalifikuje ten zakup w moich oczach. Doszły mnie słuchy że koła w X35 to porażka, oraz że szyna jest dobra (z resztą, Roces nigdy nie zawiedli jakościowo jeżeli chodzi o szyny więc można mieć zaufanie do marki) - czyli na odwrót niż w One... Jednak osobiście wolę szybciej wyłożyć dodatkowy hajs na komplet kół niż bujać się ze zrywającymi się gwintami w szynie.

PostNapisane: 28 sie 2015, o 19:05 
Początkujący

Hej, kiedy mozna sie spodziewac recenzji ? Szukam czegokolwiek na temat Roces X35 ... doroslem do wymiany moich Roces ASP 100, ktore zjadaja mi od lat kostki.. i szukam czegos do poskakania i zabawy w piruety..

Strefa czasowa: UTC + 1