Teraz jest 19 wrz 2018, o 16:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 maja 2015, o 22:22 
Początkujący

Witam serdecznie

Mam problem z kostkami (wewnętrzna strona) w twisterach. Dotarła do mnie paczka z twisterami, szybka przymiarka w domu - jest pięknie, rozmiar trafiony ogólnie pełne zadowolenie, pojeździłem trochę po pokoju - super, czas wyjść na ulice - i tu zaczął się problem, po kilku minutach zacząłem odczuwać dosyć silny ucisk na wewnętrzne kostki (w obu butach) szczególnie przy odpychaniu, pomyślałem nowe rolki pewnie się rozbiją, ból był na tyle mocny, że jazda raczej nie należała do przyjemnych. po 20 minutach powrót do domu ściągam skarpety i widzę mocno zaczerwienione miejsce na jednej i drugiej kostce, kolejny dzień próba już dłużej bo około godziny - boli no ale jadę potem jeszcze były 2 seanse dalej to samo. Pomyślałem ze spróbuje z wkładkami do obuwia na płaskostopie - za dzieciaka miałem z tym problem więc wpadłem na pomysł, że może ułożenie stopy jest nie prawidłowe. Tu nastąpił przełom, wywaliłem oryginalne wkładki, wrzuciłem te korekcyjne i na ulice, już po chwili czuje,że jest lepiej ale tylko w lewym bucie, tam nadal czuje lekki nacisk na kostkę ale na tyle mały że mogę zaliczyć jazdę jako komfortową. Niestety w prawym bucie dalej boli i czuję duży nacisk na kostkę, praktycznie tak samo jak i bez wkładki ortopedycznej. Dzisiaj po przejechaniu 13km i zdjęciu buta na kostce bąbel - piecze i boli kość. Co ciekawe mam jeszcze inna parę rolek (Powerslide Phuzion Reign ) więc soft boot, niestety są rozmiar za duże ale mimo tego tam też wyczuwałem nacisk na wewnętrzną kostkę w prawym bucie. Nie wiem jak na to poradzić, próbowałem rożne skarpety, grube, cienkie - bez rezultatu, jakieś podkładanie gąbek - wkładek żelowych - jeszcze gorzej, nie mam już pomysłu jak na to zaradzić, ostatnie co bym chciał robić to grzać skorupę opalarką, wiem ,że to może dać jakieś większe efekty ale boję się aby przy tym nie zniszczyć buta, jego spójności tak aby noga nie była z kolei za luźna po takiej operacji.

Czy ktoś borykał się z podobnym problemem lub jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam
Łukasz

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 29 maja 2015, o 10:32 
Użytkownik

Jesteś pewien, że boli cię kostka? Czy może masz tak jak ja wystającą kość poniżej kostki, której wcale nie powinno być?

PostNapisane: 29 maja 2015, o 13:27 
Początkujący

Tak jestem pewien, dokładnie widać miejsce ucisku po zdjęciu skarpety. W obu butach jest to te same miejsce

PostNapisane: 11 cze 2015, o 17:50 
Początkujący

Ja mam to samo, kupiłem 2 dni temu w sklepie kawałek się przejechałem - wszystko super, po paru minutach jazdy w terenie już zaczęło mnie uwierać; co ciekawsze u mnie w lewej nodze bardziej - tak samo wewnętrzna kostka, prawa ledwo odczuwalna. Nie wiem co reklamować nogę czy rolkę :-<< Może to jakaś kwestia ułożenia nogi - próbuję jeszcze jakichs wkładek / podkładek ale kiepsko to wygląda; wcześniej jeździłem parę lat na decathlonowych oxelo freeride coś tam (zmieniałem tylko kółka na hyper'y) co by o nich nie mowić nie miałem podobnych problemów jedynie wentylacja tam była kiepska. Czytałem że ludzie polecają podgrzać skorupę i sobie doformować - no nie wiem, podejrzane ale jak nic innego mi nie zostanie to spróbuje. Jak byś ew. znalazł jakiś inny sposób to daj znać ; -).

pozdrawiam

PostNapisane: 17 cze 2015, o 16:25 
Początkujący

Rozmawiałem z człowiekiem ze sklepu w którym kupiłem rolki i powiedział że to dosyć często się zdarza; poleca na to specjalne neoprenowo/żelowe ochraniacze na kostki - "Ennui ST Ankle Guard" są dwie wersje - bardziej i mniej osłaniająca wewn. kostkę. Spróbuje czy to pomoże (wygląda zachęcająco).

PostNapisane: 20 cze 2015, o 18:10 
Początkujący

Przetestowałem te podkładki, ale niestety w moim przypadku nie pomogły; Wygląda na to że rolce jest po prostu za mało miejsca w miejscu gdzie jest kostka i wkładanie tam czegokolwiek tylko pogarsza sytuację.

PostNapisane: 20 cze 2015, o 18:23 
Dużo pisze

Może zadziałaj wysoką temperaturą i uformuj but tak żeby było więcej miejsca, albo sprawdź jeszcze inny liner..

PostNapisane: 2 lip 2015, o 16:56 
Początkujący

Kup plaster na obtarcia, naklej na rolkę w tym newralgicznym miejscu. Powinno pomóc. Przeważnie ten problem znika sam z siebie gdy liner dostanie temperatury od dłuższej jazdy i nacisku nogi.

PostNapisane: 14 lip 2015, o 13:17 
Początkujący

U mnie to samo. Kostki niestety bolą. Przejechałem niewiele bo mam na tych rolkach zrobione ok 160 km.
Nie skutkują wkładki, ochraniacze neoprenowe. Plastrów na otarcia nie testowałem.
Role pójdą do serwisu narciarskiego żeby te miejsca trochę wypchnąć.
Poza tym się przymierzam do FR1 i RB pójdą wtedy w kąt prawdopodobnie.

Strefa czasowa: UTC + 1