Teraz jest 18 lip 2018, o 03:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 paź 2014, o 10:53 
Początkujący

Yo!
Mam problem, a mianowicie od pewnego czasu odczuwam ból w lewej nodze w miejscu oznaczonym na zdjęciu. Jeżdżę już około roku i dopiero od jakiegoś czasu mnie to złapało (ucisk). Rolki to SEBA high, próbowałem już ustawić cuff niżej, ale to nic nie pomogło. Dodam, że ból pojawia się głównie przy slidach (największy ucisk krawędzi cuffa na nogę) i tylko w lewej nodze, co jest dziwne, bo slide'y robię na obie strony. Robiłem już przerwę i nic nie pomogło, ból wraca. Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na takie coś (jakaś podkładka/zmiana linera)?
Dzięki! :D

Załączniki:
noga.jpg
noga.jpg [ 58.98 KiB | Przeglądane 5392 razy ]
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 19 paź 2014, o 12:12 
Użytkownik

Też tak mam, ale o dziwo tylko co jakiś czas, więc nie przejmuję się tym jeszcze.
Linery też masz zawiązane sznurowadłami czy są luźne?
Na początek spróbuj zakładać wysokie, grube skarpety i słabiej zapinać klamrę na cuffie, a jak to nie pomoże to pewnie liner jest już mocno zbity i będzie go trzeba wymienić.

PostNapisane: 19 paź 2014, o 13:28 
Stały bywalec

To wina konstrukcji rolek. Jak popatrzysz na skorupę High, to ona ma właśnie w okolicach tego miejsca krawędź, która może powodować ucisk po wyrobieniu się gąbki w linerze. Liner jest w tym miejscu uciskany punktowo, spotyka się przypadki, że skorupa przepiłowała (dosłownie!!!) gąbkę w linerze. Cuff nie ma nic do rzeczy.

PostNapisane: 19 paź 2014, o 13:44 
Użytkownik

A mnie właśnie czasem uwiera na samej górze cuffa bo on jest jakiś węższy niż w FR. Ogólnie do High trzeba się dobrze przyzwyczaić bo to nie są najwygodniejsze rolki ;)

PostNapisane: 19 paź 2014, o 17:11 
Początkujący

No możliwe, bo liner w tym miejscu jest niewielki (nawet można powiedzieć, że go nie ma), ale w prawa rolka jest taka sama, wydaje mi się, że tak samo obciążana. Po dzisiejszej obserwacji, stwierdziłem, że chyba po prostu w tym miejscu uciska mi jakiś nerw i dlatego tak boli, a w drugiej nodze nie. Muszę jakiś patent obczaić, żeby w tym miejscu było bardziej "miękko". Jakiś fajny, porządny liner wejdzie do Highów? Kamil poza tym uciskiem high to najprzytulniejsza rolka jaką miałem na nogach.

PostNapisane: 19 paź 2014, o 17:20 
Użytkownik

Dla mnie FR są o wiele bardziej wygodne, jakbym nogę w poduszce trzymał :) ...ale coś za coś bo High mają lepsze trzymanie i jak noga się przyzwyczai to nie ma tragedii z komfortem.
Właśnie liner Custom od FR na 100% pasuje do High, ale robi się wtedy ciaśniej bo jest grubszy.

Strefa czasowa: UTC + 1