Teraz jest 19 wrz 2018, o 16:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 wrz 2014, o 20:20 
Użytkownik

Wg moich kalkulacji, liner po roku rozbił się o 0,8cm i na tym "skończył".

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 15 wrz 2014, o 20:38 
Początkujący

Pytanie tylko, czy zmieścisz stopę do mniejszej skorupy? Będziesz się bawił jak "siostry" Kopciuszka ;D ?

PostNapisane: 15 wrz 2014, o 21:39 
Użytkownik

Peres napisał(a):
O ile się nie mylę, to będziesz miał dużą skorupę...
Shell jest 41-42,5 (26cm-27,5cm), więc dla 28cm będziesz miał skrajną sytuację, bo przeskok rozmiaru shella. Planujesz Twistery na teraz, czy przymierzasz się do przyszłorocznej wersji PRO?

Peres czy to co piszesz jest pewne? Bo myślałem trochę o zakupie Twisterów i wpakowaniu do nich linera Seby :) Czyli 1 shel pod rozmiary 41-42,5 na bank? I jakie są w tym przedziale rozmiary?

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 11:22 
Początkujący

Po shellu 41-42,5 jest jeszcze shell dla rozmiarów 43-44, po nim dopiero (chyba od rozmiaru 44,5) jest ten największy aż do rozmiaru 47. Przem ek jeśli nie masz jakiejś mocno dużej stopy (Twistery są raczej wąskie), powinieneś się zmieścić w rozmiarze 44, ale mogą być problemy z ciasnotą, póki się liner nie rozbije (ponoć rozmiarówka Twisterów jest zaniżona). Mam dłuższą stope 276 mm i jeździłem w rozmiarze 43,5 (według starej numeracji Rollerblade, teraz to byłby 44, moldo point chyba 28,5). Po paru miesiącach był (w zasadzie jest, bo jakoś ciężko mi się z nimi rozstać - stare Rollerblade II Pro z szyną 250mm:) lekki luz. Co do pchania linera Seby do Twisterów, to mi się nie udało. Liner sebowy jest dużo grubszy od twisterowego, do tego inaczej ukształowany. Próbowałem rozmiar 43 (nowy) do skorupy 44 i się zaginał z przodu. Dodatkowo nie dałem rady po zapięci klamer wytrzymać długo w nich, nawet nie próbowałem jeździć. Tyle że u mnie jest kwestia wysokiego podbicia, może dla innych osób po rozbiciu dopasuje się i będzie ok.

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 11:57 
Użytkownik

w ogóle coś z tą rozmiarówką jest pochrzanione. Niby jest zaniżona, ale na mnie np pasuje 42,5 przy stopie 275mm. Tyle, że liner wtedy lata w shellu jak głupi-pojęcia nie mam jak ludzie w tym slalom jeżdżą.
Zico gdzieś kiedyś pisał, że rozmiary się różnią nawet w zależności od egzemplarza i on każdą wkładkę mierzy przed wysłaniem.

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 12:41 
Site Admin

Jestem świeżo po mierzeniu.
Rollerblade Maxxum - 27,5cm przy moim 28cm całkiem spoko, lekki ucisk z przodu duzego palucha, ale taki z którym można by jeźdizć i liner by sie rozbił tyle że całkowicie wypełniał shell. Bo bokach i z góry pelen komfort.

Mierzyłem też Twister 29,5cm ale to wiadomo olbrzym...

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 14:23 
Użytkownik

To tak:
Kogut napisał(a):
Peres czy to co piszesz jest pewne? Bo myślałem trochę o zakupie Twisterów i wpakowaniu do nich linera Seby :) Czyli 1 shel pod rozmiary 41-42,5 na bank? I jakie są w tym przedziale rozmiary?

Tego jestem pewien - miałem Twistery 41,5 i 42,5 - w obu przypadkach ten sam shell, a na bank zaczyna się od 41 a kończy na 42,5 (napisy max size 275).
sk8ter napisał(a):
Co do pchania linera Seby do Twisterów, to mi się nie udało. Liner sebowy jest dużo grubszy od twisterowego, do tego inaczej ukształowany.

Pisałem na ten temat z Zico - linery Seby pasują, z tym, że trzeba brać poprawkę na ich długość. Liner Twisterów 41 ma od spodu 27cm długości, liner Seba 41 prawie 28cm, czyli do końca wypełnia skorupę, bo ona przy 41-42,5 ma 28cm. Dlatego ja od miesiąca planuję kupić liner Seba. U mnie problemu nie będzie, bo mam miejsce z przodu, a podbicie raczej niskie, skoro przy klamrze 45* zostały mi jeszcze 3 ząbki i będzie klamra zapięta na maksa. Luz powoli czuję też w piętach, ale to wszystko dzieje się od momentu, kiedy ten liner rozbił się jak zwykła, najzwyklejsza, najpospolitsza szmata. Jak się uda, to od kolegi Kamila kupię Balance.
przem ek napisał(a):
Bo bokach i z góry pelen komfort.

Tak jest, ale tylko przez kilka miesięcy :D

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 15:50 
Site Admin

Peres, spoko mam w zanadrzu linery Salomona, i Powerslida gruby testowy :)

PostNapisane: 19 wrz 2014, o 11:56 
Dużo pisze

Przemo już Ci mówie. Miałem sesje i nie zaglądałem tu. Ja mam tak, że prawą stopę mam 28,5cm, a lewa 28,2cm
skorupę mam 285 do tego liner 28cm od ciebie i jest tak na styk. Powiedziałbym nawet, czuje, że mam przykurcz na prawym placu. Lubie jak jest cisno i liner wypycha całą rolkę mimo komfortu stopy.
Poprzednie twisty natomiast 44 z oryginalnym linerem i było miodzio, shell był chyba ten sam.

pzdr

PostNapisane: 19 wrz 2014, o 12:34 
Site Admin

dzieki kuruku, to utwierdziłeś mnie w moim przekonaniu :)
BTW ostatnio kupowałem buty salomon, zawsze rozmiarówka pokrywała sie z ich rolkami i na promocji dorwalem fajne tyle że rozmiar 27,5 i siedzą jeszcze lepiej niż 28cm ! :) 28 sa teraz takie luźne....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1