Teraz jest 14 gru 2018, o 21:46

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 mar 2015, o 19:49 
Początkujący

Jako ze traktuje to forum jak skarbnice wiedzy i staram sie zaspokic duzo dawką wiedzy i kwestii ktore od dawna mnie nurtują kolejne pytanie o system mocowania tych rolek http://olx.pl/oferta/rolki-agresywne-ro ... 7217495108 dziekuje za pomoc ,z nadzieją ze wreszcie zdołam cos scustomizowac :D

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 16 mar 2015, o 21:27 
Site Admin

nitowana szyna, o ile pamiętam po 5 nitów z przodu, z każdej strony z tyłu po 2, możliwe że pod ssm podejdzie, trzeba próbować albo szukać podobnych customów, może ktoś już robił

wiem że da się do tego buta założyć plejt valo który jest w ufs ale sam w sobie ma konstrukcję z uniesiona piętą

PostNapisane: 16 mar 2015, o 21:50 
Początkujący

jakos nie moge sobie tego wyobrazić:D,własnie chciałbym pod ssm to podkręcic.. jezeli chodzi o ufs to znalazłem mnostwo.. ale pod ssm zadnego..szukam juz 3 h :D http://www.skatesetup.com/Skates/Roller ... heels-2689 i kaszana widac te cholerne nity

PostNapisane: 16 mar 2015, o 22:45 
Stały bywalec

Plastik samych skorup Roces M12 nie jest na tyle gruby i wytrzymały, by zamocować zwykłą szynę na SSM - kiedyś o tym myślałem i robiłem "research". Szyny nitowane mają dużo większą powierzchnię kontaktu ze spodem buta - Roces sami nie produkowali tego shella z szynami SSM, ale produkowali model ASP100 (później - Metropolis) gdzie był użyty podobnej grubości shell i rolka miała takie nitowane, plastikowe i grube "adaptery" w celu wzmocnienia konstrukcji.

Jedyna sensowna przeróbka to posadzenie tych rolek na soulplate i szyna w UFS.

Najlepiej: Roces M12 UFS/Valo V13 (to samo) - te plate robione są specjalnie pod ten shell

W drugiej kolejności:

Nimh/Shima Skate Manufacturing (więcej roboty, bo plate nie pasują idealnie, ale to dość popularny mod),

Valo classic/double piece (trzeba wciskać większy shell na mniejszy rozmiar plate, żeby to ładnie pasowało, co się wiąże z szlifowaniem buta i plate od wewnątrz), czy

Throne Classic (bardzo fajny mod na soulplate od Throne zrobili kiedyś thisissoul, jest gdzieś na skatesetup).

Jak dla mnie to te rolki są w tak świetnym stanie, że szkoda niszczyć klasyki. Okaż trochę szacunku dla historii :P

PostNapisane: 17 mar 2015, o 18:50 
Początkujący

Nie chce zadnego soulplate ,chrzani cały design rolki,do tego zalezy mi na wadze rolki:D

PostNapisane: 17 mar 2015, o 18:54 
Site Admin

no to idź w te k2, są naprawdę lekkie do tego po obcięciu szyny baza jest odpowiednio sztywna i gotowa przyjąć bez problemów pod siebie szynę ufs mocowaną na dwie śruby, im mniej kombinowania i prościej tym lepiej :)

PostNapisane: 17 mar 2015, o 20:02 
Dużo pisze

Potwierdzam, K2 mają bardzo sztywne podwozie nie spodziewałem się że są takie solidne. Na mieście świetnie się spisują, są tak lekkie że na początku za mocno podrywałem nogi przy skokach i dostawałem lekkiej rotacji :P Trzymanie jest świetne, wygoda jak w salomkach a teraz jeszcze zapodałem rzepy, zawiązywać teraz to praktycznie nie trzeba. No i przyciągają spojrzenia ;)

Załączniki:
1.JPG
1.JPG [ 211.79 KiB | Przeglądane 7794 razy ]
2.JPG
2.JPG [ 218.96 KiB | Przeglądane 7794 razy ]
3.JPG
3.JPG [ 211.23 KiB | Przeglądane 7794 razy ]

Ostatnio edytowano 17 mar 2015, o 20:22 przez doc struś, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 17 mar 2015, o 20:13 
Site Admin

z tym rzepem to są teraz prawdziwe ka dwójki ! :)

PostNapisane: 17 mar 2015, o 20:17 
Dużo pisze

Tylko muszę coś na nim zapodać, jakąś grafikę pasującą do reszty i korci mnie żeby cuff`y od spodu też ozdobić grafiką, to może dobrze wyglądać.

A takie były ładne, teraz już poobdzierane...

PostNapisane: 11 sie 2018, o 13:02 
Początkujący

Jest jakiś skuteczny sposób by zabezpieczyć rolki przed odzieraniem?

Strefa czasowa: UTC + 1