Teraz jest 21 lip 2018, o 03:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lut 2015, o 13:15 
Użytkownik

Dla wszystkich zimowych freeskaterów, którzy, w tą nielubianą przez nas porę roku, jeżdżą na łyżwach, mam małą motywację ;)

https://www.youtube.com/watch?v=gwIJZ_6D5YQ

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 7 lut 2015, o 16:17 
Dużo pisze

Łyżwy są spoko ale na chwilę, mówię o sobie oczywiście... w jednym miejscu, na ograniczonej przestrzeni jestem w stanie wytrzymać max 30 minut. Wolę czekać na suche chodniki i co kilka dni ostro polatać po mieście, no nie popotrafię wysiedzieć w miejscu :-P

PostNapisane: 7 lut 2015, o 18:45 
Stały bywalec

Z ciekawości obejrzałem to wideo całe.

Jeżeli chodzi o "dziwne manewry nogami" (90% akcji ukazanej) to jest to dużo mniej spektakularne niż freestyle slalom na rolkach. Skoki na płozie "bananowej" hokejówek wyglądają jak ledwo ustane i nie bierz tego do siebie, po prostu taka specyfika sprzętu, łyżwiarze figurowi robią to lepiej także dzięki temu że mają lepszą bazę do lądowania (nie mówiąc już o figurowych butach z cholewką która ma przy skokach i lądowaniu pomagać). Slide - ciekawsze imo na rolkach idzie robić.

Pewnie nie czaję zajawki, ale to wygląda dla mnie dość nudno... wolałbym iść na kryty parking na rolki, czy do jakiegoś tunelu albo pod wiadukt, gdzie nie ma śniegu i rozstawić tam kubki, jakiś mini-kicker czy tyczkę, niż na lodowisko. I tak bym zdychał ze zgryzoty, że nie mogę się przejechać na drugi koniec miasta (nienawidzę "stacjonarnych" odmian jazdy na rolkach), ale przynajmniej w rolkach, a nie łyżwach hokejowych (które imo są absurdalnie nie-responsywne i dają niemal zerowe wsparcie stawu skokowego - a próbowałem jeździć w łyżwach Bauer z górnej półki...).

PostNapisane: 8 lut 2015, o 13:33 
Użytkownik

A ja mam coś z Węgier. Genialna i inspirująca jazda.
http://youtu.be/h-buYXA7T6Y
Moje ulubione na zimę.
Zresztą od ubiegłego sezonu załapałem bakcyla łyżwowego i zacząłem śmigać na łyżwach po raz pierwszy w życiu (lat 37). Nie chwaląc się, ale mając doświadczenie z rolek ludzie, którzy mnie nie znają otwierają usta ze zdziwienia pt. "a ile stuleci już Pan jeździ?". Ja mówię zgodnie z prawdą: jestem 5-6 raz na łyżwach. Mina interlokutora: bezcenna. ;D

PostNapisane: 12 lut 2015, o 14:07 
Użytkownik

Cześć Panowie!
Dawno mnie nie było na Forum, wchodzę, patrzam, a tu łyżwy:D
Ponieważ Freestyle na łyżwach jest i będzie pierwszy w moim sercu to też się wypowiem.

Większość wypowiedzi kieruję w sumie do Ciebie Herb:) Wiem jakie masz podejście do tematu, bo kiedyś już dyskutowaliśmy o tym na innym forum, ale jednak trochę łyżew będę bronił.
Primo: choć Panowie freestylujący na filmiku mają zajebistego skilla (mogę to powiedzieć siedząc w temacie bardzo głęboko - za to Panowie wieeeeelki jak stąd na Księżyc szacun) to na tym filmie kompletnie tego nie widać, bo niestety poległo to od strony montażu i dla mnie też był nudny. Obejrzałem to ze względu na to, że Chłopaki dobre rzeczy robili i znalazłem parę swoich inspiracji, ale z punktu widzenia laika to może do drugiej minuty bym dotrwał. Za dużo slow motion jak dla mnie, a za mało tak typowego dla freestyle dynamizmu w tym co się robi. Zabrakło mi tu przede wszystkim dynamicznych slide z dużych prędkości. Ogólnie to zgubiło was chyba to, że chcieliście pokazać, tym slowmo jak trudne technicznie rzeczy robicie, zapominając, że komuś kto hamuję najwyżej wpadając na bandę i tak to nic nie powie.

Dwa: Co do footworków (mieszania nogami) to było ich dość mało na tym filmie. Kilka fajnych akcji z pracą na czubach, to mi się bardzo podobało, ale ogólnie brakło dynamiki. No i to co pisałem wyżej. Montaż zabił całe flow.
Natomiast nie zgodzę się, że te na rolkach wyglądają lepiej. Zdaję sobie sprawę, że to kwestia gustu i nastawienia, ale jednak da się wyczyniać rzeczy, od których nawet Siostry Czapla złapały by się za głowę (odsyłam do kanału IFKMastermaind lub bezpośrednio osoby Floriana Harpela, który imo jest jednym z najlepszych freestylerów w Europie, a rzeczy, które on pokazuje kompletnie przeczą brakowi widowiskowości;) ).

Co do skakania na hokejówkach to akurat tu się z Tobą Herb zgadzam. O ile Panowie na filmiku skaczę jak na standarty FIS naprawdę nieźle i nazwijmy to stylowo, to faktem jest, że ile skilla się w to nie włoży to w najlepszym razie będzie wyglądać pokracznie. Osobiście uważam, że kłoci się to z tym do czego łyżwy zostały stworzone i jeśli chodzi o mnie to jedyne skoki aprobowane przeze mnie to te służące za wejście do jakiegoś slide. Freestylerzy nie powinni skakać - zostawmy to rolkarzom, bo i mają do tego sprzęt i umiejętności:)

Natomiast co do tego jak kto czuje się na lodzie nie będę się spierał. To już kwestia tego kto co ma w sercu i uznaję, że dla niektórych to może być klatka, więc tu nikogo ani nie przekonuje ani nie namawiam:)

Podsumowując: Kawał dobrego freestyle Panowie, acz ja bym to zmontował inaczej. Tak czy inaczej zgłoszę się kiedyś jeżeli zawieję mnie na Olivie, to może pośmigamy razem:)
Pozdro!

PostNapisane: 13 lut 2015, o 10:45 
Użytkownik

Dzięki za odpowiedź! :) Co do slowmo masz rację, poza tym tricze w slowmo łatwiej załapać, dla osób, które chcą same się czegoś nauczyć, wiem po sobie, bo uwielbiam np. slalomowe edity ze slow mo można się dokładnie przyjrzeć i samemu nauczyć ;) A więc i tym się troszkę kierowałem.

PostNapisane: 13 lut 2015, o 13:47 
Początkujący

Umiejętności super, zresztą jeśli dobrze kojarzę to widziałam jednego z was(Mikołaja) kiedyś na miejskim, bo przyszłam za szybko na kolejną ślizgawkę, ale na filmie nie wyszło to dobrze.
Pewnie to grzech, mówić takie rzeczy na forum rolkowym, ale u mnie najpierw od zawsze najpier łyżwy potem rolki. Posiadanie stawku koło rodzinnego domu to było błogosławieństwo na zimę, najchętniej zamieszkałabym gdzieś gdzie jest lód cały rok ;zly; Na lodzie nie ma strachu o złamania i zadrapania, najwyżej można coś skręcić, więc można próbować wszystkiego bez ograniczeń. Także każda osoba jeżdżąca na łyżwach to dla mnie super człowiek i tak chłopaki trzymajcie ;)

PostNapisane: 13 lut 2015, o 15:06 
Dużo pisze

Problem polega na tym, ze kazdy rolkarz probuje oceniac lyzwy w kategoriach rolkowych. Tez napoczatku mialem ten problem, ale nie tedy droga.

Lyzwy sa szybsze i bardziej agresywne w poruszaniu sie, lzejsze, szybciej reaguja, wszystkie sprawy zwiazane z obrotami sa latwiejsze i szybsze, latwiej kombinowac ze slajdami i w ogole sie nauczyc jakichkolwiek. Skakac mozna wyzej, bo sa lzejsze, niestety trudniej sie laduje, ale ze mozna ladowac po dlugich i wysokich lotach udowadniaja zawodnicy Crashed Ice. Na rolkach tez nigdy nie zrobi sie tak ciasnego zakretu jaki jest mozliwy na lyzwach.

Hokej na lyzwach jest znacznie fajniejszy niz na rolkach!

Zalety rolek kazdy zna, wiec nie ma sensu wymieniac.

(tak, wole mimo wszystko jazde na rolkach)

PostNapisane: 13 lut 2015, o 16:46 
Użytkownik

Ento napisał(a):
Dzięki za odpowiedź! :) Co do slowmo masz rację, poza tym tricze w slowmo łatwiej załapać, dla osób, które chcą same się czegoś nauczyć, wiem po sobie, bo uwielbiam np. slalomowe edity ze slow mo można się dokładnie przyjrzeć i samemu nauczyć ;) A więc i tym się troszkę kierowałem.

O ile rozumiem Twój punkt widzenia, to mam własny, więc zaczynamy dyskusję (dziwna sprawa jak na forum dyskusyjne, nie?;p):
Faktem jest, że z ujęć slow motion łatwiej się uczyć i faktycznie sprawdza się to w editach rolkowych to... łyżwy to nie rolki i na odwrót.
Ja jestem zwolennikiem raczej dzielenia filmów tematycznie. Jak robimy promo to robimy promo, jak tutka to tutka, ale łączenie tego w całość powoduje, że poradnik jest mało wyraźny, a z kolei promo nudne i rozlazłe.

A po drugie pomimo nazwy freestyle slalom to jest on jednak bardziej, nazwijmy to uregulowany. Jak jazda figurowa. Konkretne figury z konkretne punkty z idealnym wzorem do naśladowania.
Freestyle na łyżwach dla mnie taki nie jest. To jakaś tam forma wyrażania się poprzez ruch i każdy ma swój własny styl. To jest właśnie dla mnie fajne, że można spotkać dwóch freestylerów na wysokim poziomie i chociaż obaj będą dobrzy to każdy będzie jeździł inaczej, w czym innym się specjalizując:)
Co nasuwa konkluzję: poradniki są fajne kiedy się je robi o technikach podstawowych dla ludzi, którzy dopiero zaczynają przygodę i potrzebują punktu zaczepienia od którego będą budować własny styl. Ale Wy podstawy macie już dawno za sobą:)
Ktoś komu potrzebne jest slow motion, żeby rozpracować to co robicie i tak tego nie ogarnie tego na lodzie, a Ci dla których możecie być inspiracją poradzą sobie nawet jeśli triki będą robione na pełnej prędkości, bo wezmą tylko ogólną koncepcję i zrobią to po swojemu dopasowując do indywidualnego stylu:)

Ogólnie to wiem, że łatwo tak siedzieć i marudzić;p Sam dzisiaj właśnie skończyłem zbieranie materiału i biorę się za montaż pierwszego promo ode mnie z lodowiska. Mam w głowię sporo pomysłów, za jakiś czas okaże się, czy będę w stanie zmontować to tak jak sobie wyobrażam.
Jak efekt końcowy ujrzy światło dzienne podrzucę linka to będzie można usiąść i powytykać trochę moich niedociągnięć;p
A poważnie to konstruktywna krytyka zawsze jest potrzebna.

Było nie było podtrzymuję co napisałem: kawał naprawdę fajnego Freestyle:) Tak trzymać Panowie!

PostNapisane: 16 mar 2015, o 00:12 
Użytkownik

Cześć Panowie!
W innej sprawie.
Będę od czwartku do soboty rana w Gdańsku na rekreacyjnym tripie więc dwa pytania:
-czy da się jeszcze gdzieś w Trójmieście pośmigać na łyżwach i gdzie można spotkać jakiś freestylerów(Was)?:)
Jeżeli jest jeszcze jakieś czynne lodo to można by się umówić na jakieś wspólne pajacowanie powymieniać doświadczeniami.:)
Chętni?
Pozdro!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1