Teraz jest 22 cze 2018, o 15:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 mar 2014, o 14:41 
Dużo pisze

Tym razem chłopaki z estrem dounill zrobili szczegółowe testy butów. Ilość przetestowanych modeli jest skromniejsza niż testowanych szyn (do znalezienia w tym dziale), ale i tak robi wrażenie. Z ciekawostek, oberwało się zarówno FR1 jak i Twisterom.

http://www.estrem-dounill.org/articles/ ... -descente/

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 20 mar 2014, o 15:25 
Site Admin

Ha, ha no nawet w moim mniemaniu bardzo giętkie i miętkie ;) salomony fsk czy agresywne campbelle wypadły lepiej od Seby, aż nie chce się wierzyć.

Natomiast pozytywnie zaskoczyły Metro, w ogólnym podsumowaniu miały jedną z lepszych not.

Fajnie było by wreszcie dorwać te roxy....

PostNapisane: 20 mar 2014, o 16:21 
Dużo pisze

Ja to chyba po ich sugestywnych wypowiedziach rozejrzę się za tymi starymi modelami RB, bo dość często się pojawiają za grosze na allegro. Wprawdzie sporo przerabiania, ale chyba warto ten temat rozpracować i mieć but dedykowany a nie ciągłe przekręcanie szyn. Mają nawet w 'sklepiku' do kupienia zestawy montażowe pod szyny jak się przeróbkę dołu robi.

Co do FR1, to testowali te nowe modele, ciekawe jakby wypadł stary but, przed 'udoskonaleniami'? Jakby testy nie były tak agresywne, to bym był gotów sam im podesłać do pomiarów moje FR1 i HC Evo, ale te testy są takie, że strach.

Tak czy inaczej, to co oni robią, jest genialne - niezależni eksperci z narzędziami i wiedzą. Ich testy szyn są dla mnie wyznacznikiem, co się nadaje a co nie do DH.

PostNapisane: 21 mar 2014, o 01:45 
Użytkownik

hehe widać chłopaki z DH żyją w latach 90' czyli w złotej erze DH: Tecnica CT/Rassignol/RB Mx.
szkoda ze nie zrobili testu Roces lowrider/fco, pewnie tez lepiej by wypadły od rolek all-purpose, jakimi są twister/fr1. :)
prawdą jest ze rolki z tamtych lat są sztywniejsze(pancerne), lepiej wykonane(made in italy/usa etc.) bo taki był trend/technologia ale kryterium 'wygoda' nie brał bym pod uwagę bo to subiektywna opinia.

PostNapisane: 22 mar 2014, o 11:59 
Użytkownik

Piniu napisał(a):
rozejrzę się za tymi starymi modelami RB, bo dość często się pojawiają za grosze na allegro

W tej chwili są w sprzedaży fajne rolki Tecnica CT-7. Mierzyłem je, ale są dla mnie za duże. Odesłałem, sprzedający zwrócił pieniądze.
http://allegro.pl/super-rolki-tecnica-c ... 78806.html
Ważna sprawa: rozstaw śrub mocujących szynę, to 190 mm

PostNapisane: 22 mar 2014, o 12:12 
Site Admin

Też się do nich przymierzałem kiedyś, stoją już bardzo długo na allegro.

PostNapisane: 5 kwi 2014, o 18:23 
Użytkownik

Nie jestem francuskojęzyczny, więc korzystałem z translatora przy czytaniu artykułu. Czy dobrze rozumiem, że jeśli chciałbym kupić stare rolki RB seria E, to powinienem szukać rolek o pół rozmiaru mniejszych lub nawet o cały numer, niż normalnie? Mierzyłem RB Macro i tu jest wszystko w porządku. Nie trzeba nic korygować. Rozmiar 43 pasuje jak ulał. Mam stopę 28 cm. Ale co sądzić o serii E? Rolki wyglądają na solidniejsze.

PostNapisane: 15 maja 2014, o 10:25 
Dużo pisze

siemma napisał(a):
Nie jestem francuskojęzyczny, więc korzystałem z translatora przy czytaniu artykułu. Czy dobrze rozumiem, że jeśli chciałbym kupić stare rolki RB seria E, to powinienem szukać rolek o pół rozmiaru mniejszych lub nawet o cały numer, niż normalnie? Mierzyłem RB Macro i tu jest wszystko w porządku. Nie trzeba nic korygować. Rozmiar 43 pasuje jak ulał. Mam stopę 28 cm. Ale co sądzić o serii E? Rolki wyglądają na solidniejsze.

Właśnie kupiłem E5 i o ile liner jest ok, chyba nie jest w moim przypadku zaniżony rozmiar podany przez producenta, o tyle skorupa jest długa jak cholera. Na szczęście nie uważam tego za wadę dyskwalifikującą, bo but się daje bardzo mocno zapiąć. Kupiłem płytki na spód buta (widziałem, że nie użyłeś wzmocnień) i niedługo będę przerabiał.

Widziałem zdjęcie tego Twojego setu na Makro - fajnie się prezentuje. Jak się sprawują te szyny? Mógłbyś coś o nich napisać, obfotografować rozmontowane? Widziałem je gdzieś do kupienia i się zastanawiałem. To jest 5x84 czy 5x90?

PostNapisane: 16 maja 2014, o 07:31 
Użytkownik

Piniu napisał(a):
Widziałem zdjęcie tego Twojego setu na Makro

Wydaje mi się, że piszesz o secie, który pokazał kiedyś Guru viewtopic.php?f=90&t=606&p=18344#p18344

Zimą kupiłem RB Macro (identyczne, jak ma Guru), ale potem przeczytałem test chłopaków z Estrem Dounill, o którym pisałeś i polowałem na typ E. Już mam E4, ale za 'wielką wodą'. Chyba dotrą na początku czerwca. Nie wiem, czy będą pasowały. W międzyczasie kupiłem szynę Mogema XT90 o długości 14,33' i Salomon Tension Force /5 (wg ED jedyna w UFS). Nie są wysoko notowane w ich testach, ale naprawdę trudno jest coś kupić w dobrej cenie. Poza tym na YT widziałem, że ludzie jeżdżą na tych XT90. Choćby tu: http://www.youtube.com/watch?v=KDhALmWalrI
Teraz ED wystawiło kupę rzeczy na sprzedaż m.in. dwie pary Mogema M55 84 2.

Myślałem, że wpadnę pooglądać Was w Burowie, ale akurat tego dnia muszę być z rodziną.,

Edit: Mogę sprzedać szynę Powerslide Vision 13,33' koła 84 mm, bez osi, ale to nie problem, żeby gdzieś je dokupić.

PostNapisane: 16 maja 2014, o 09:48 
Dużo pisze

A sorki, fakt, to był set Guru :-)

Ja mam szyny Schankel ST LiteMax Pro 5x84 i K2 Power Transfer 6.0 5x84, więc co najwyżej się rozglądam za jakimś dobrym setem 5x90.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1