Teraz jest 27 kwi 2018, o 09:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 mar 2014, o 11:16 
Site Admin

bardzo kiepskie na miasto te twardości, nie polecam :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 14 mar 2014, o 12:03 
Dużo pisze

Może tak, może nie. Natomiast ludzie w nich jeżdżą a nie ma co przepłacać. Dychu na kole to spora różnica.

PostNapisane: 14 mar 2014, o 12:27 
Site Admin

Ostatnio jeszcze na allegro były hyper concrete tańsze o jakie 20zł na komplecie ale już zdjęte aukcje, pewnie przez pogodę....

PostNapisane: 28 mar 2015, o 11:31 
Użytkownik

Herbata napisał(a):
UC PB Standard (te tańsze, z szaro-czarną grafiką) to koła gorsze od Concrete, więc jak Cię kasa nie ciśnie, to nie ma sensu iść w budżetową opcję.

UC PB Team (te droższe, z niebieską grafiką) to właściwie Matter, tylko nieco twardsza i mniej przyczepna mieszanka. Kozackie koła i nie znam nikogo komu by popękały w nich core, a jeździ na nich m.in. wielokrotny zwycięzca wyścigów Urban Race, Mateusz aka Leon. Z resztą jego teamowy kolega Michał też ostro zapier... i robi wysokie skoki i koła dają radę.

Z mojego doświadczenia natomiast powiem, że koła UC PB team ścierają się wolniej od Concrete, są mniej przyczepne, występują w wariantach twardości od 86A do nawet 94A! Masz wybór między full radius (stabilniejszy profil podobny do Concrete) a Speed Radius (profill jak Matter Juice i Zafiro, nieco szybszy). Bezkompromisowo podchodząc do sprawy, uważam że te koła to największy wypas do freeskatingu jak na chwilę obecną. Tylko że ten wypas słono kosztuje...

Po kilku kompletach Hyper Concrete 84A/80mm zakupiłem po promocyjnej cenie Undercovery PB Team 86A/80mm (za 250zł komplet). I to właśnie jest ten moment, kiedy mogę podpisać się pod każdym zdaniem Herbaty. Prawdopodobnie już nigdy nie wrócę do Hyperów, bo Undercovery są tym, czego oczekiwałem od kół do freeskatingu. Są szybsze, zużywają się znacznie wolniej niż Hypery, a do tego w końcu ze spokojem można slidować (raz, że świetnie się je kontroluje, a dwa, że można je katować bez obawy o zużycie uretanu).
Hypery przy moich 80kg są za miękkie. Prosty test - przy wheelingach czułem, jak koła się uginają, przez co traciłem kontrolę, na Udercoverach jest o niebo lepiej. Niby tylko mała różnica w twardości i przyczepności, a tyle zabawy :P

Świetne, naprawdę świetne!

PostNapisane: 28 mar 2015, o 15:29 
Dużo pisze

U mnie właśnie tez przyszedł czas na zakup nowych kółek i zastanawiam się nad tymi kołami, szkoda że na Bladeville mają tylko 94a, Zico ma 88a ale za drogie dla mnie. Czy macie rozeznanie jaka jest realna różnica w tych kołach 88a vs 94a a np czerwonymi FSK?

PostNapisane: 30 mar 2015, o 15:26 
Początkujący

Z tego co koledzy tu pisali ? Undercover Postcard Rio 80mm/88a to jest to samo koło co Undercover PB Team. Kupiłem ostatnio żółte - pierwsze wrażenia bardzo dobre. Szybsze niż Hyper Concrete, a z przyczepnością wcale nie jest tak źle. Na Bladeville zostały jeszcze zielone.

PostNapisane: 30 mar 2015, o 19:01 
Dużo pisze

Dzięki, właśnie tak się zastanawiałem czy to nie będzie to samo...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1