Teraz jest 16 lip 2018, o 19:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 sie 2016, o 10:02 
Site Admin

W tym sezonie Powerslide zasypał nas szeroką gamą nowych kół w przeróżnych kolorach, oraz w różnych wariantach średnic i profili.
Ja wreszcie zdecydowałem się na to by na nich pojeździć.
Padło na 90-tki Undercover - Chamelleon 90mm/86a Bullet Radius , bo jeśli chodzi o Freeskate to podobnie jak w temacie kół 84mm mamy na rynku taki sobie wybór, teoretycznie jest dużo kółek do speeda, juniorskich w tym rozmiarze ale to nie do końca jest to.

Może na zdjęciach na ekranie monitora tak tego nie widać ale w rzeczywistości core jest naprawdę mały.
A uretanu jest naprawdę dużo.

Zastanawiałem się tylko czy nie jest to taka sztuczka, bo widziałem już przecięte duże koła i uretan tylko po bokach zalewał core głęboko, a w rzeczywistości na kole było więcej plastiku niż samej "opony"

Moje wątpliwości rozwiały się dzisiaj po przejażdżce po centrum Katowic.
Koła mają świetne tłumienie, towarzyszy temu miły wytłumiony dźwięk, zupełnie jak by jechać na 80mm Hyper Concrete, kto na nich jeździ/jeździł wie o czym mowa.

Jest zdecydowanie lepsze tłumienie niż w Rollerblade Supreme 90mm, nie wiem czy to kwestia twardości czy w RB jest mniej materiału tłumiącego, ale też nie można zapominać że tamte są tańsze i ewentualne oszczędności gdzieś musiały być poczynione, poza tym to również świetne koła jeśli chodzi o przyczepność i wytrzymałość.

Na razie nic więcej napisać nie mogę, mam jeszcze fazę "nówki to oszczędzam" ale jak tylko dotrę warstwę przyczepnego lakieru to pójdą pierwsze slajdy i zobaczymy jak trzymają się na asfalcie.

Może być ciekawe porównanie bo jeżdżę również na Hydrogen 84/100mm.
Jeśli szukacie kół 90mm, na pewno warto rozważyć te na swojej liście zakupów.

Tyle jeśli chodzi o krótki wstęp, z czasem będę uzupełniał recenzję.

Przydatne linki:
http://www.undercover-wheels.com/
https://www.facebook.com/UCWheels/?fref=ts

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 9 sie 2016, o 12:07 
Użytkownik

Czekam na wyniki.
Będę kupował 90 niedługo, żeby zmienić moje Mattery i zastanawiam się nad UC Chamelleon lub Hydrogen.

Tego buta to Ci zazdroszczę :)

PostNapisane: 9 sie 2016, o 12:21 
Site Admin

90-tek tak się nie katuje jak mniejszych więc na pewno na twoim miejscu szedł bym w droższe typu Hydrogen, Undercover bo to inwestycja na 2, 3 sezony tak przynajmniej jest w moim przypadku.

Skoro te są dość miękkie to warto też rozważyć te twardsze, w kolorze czerwonym, też je chciałem wziąć do testu po cztery niebieskie, i cztery czerwone ale niestety nie mieli na stanie.

But jest super wizualnie, ma swoje minusy ale schodzą na dalszy plan bo wygoda wygrywa.
Polecam.

Strefa czasowa: UTC + 1