Teraz jest 18 paź 2018, o 15:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Kółka matter.
PostNapisane: 9 wrz 2015, o 15:12 
Początkujący

http://www.aliexpress.com/item/120-metr ... 6,201409_3
Natknąłem się na taki zestaw kółek na AliExpress do wyboru matter juice albo zafiro. Zamawialem różne rzeczy na tej stronie
i pomyślałem że i kółka do rolek mogę dostać, cena atrakcyjna według mnie. Co o tym sądzicie ? Czy to jakiś bubel czy warto brać ? Może ktoś z was już zamawial ?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 9 wrz 2015, o 16:46 
Dużo pisze

Jeżeli to nie podróba albo bardzo stara wersja koła, to są super. Tutaj jedna uwaga: na to, że to może być podróba albo stara wersja kół wskazuje zastosowanie innego core'a niż w obecnie sprzedawanych na naszym terenie Juice/Zafiro. Do pewnego momentu (nie pamiętam do którego roku) rdzenie kół były słabe i łatwo pękały. Potem przeszły mały lifting, rdzenie otrzymały mikrozbrojenie z domieszki włókna szklanego (tak słyszałem) i przestały pękać... ostatnie wersje mają już też całkiem przeprojektowany kształt rdzenia. Możesz porównać ze zdjęciami z Bladeville czy innego polskiego dystrybutora.

PostNapisane: 9 wrz 2015, o 17:24 
Początkujący

Przeglądnąłem co gość sprzedaje i wygląda na to, że to faktycznie jeden z nielicznych sensownych sprzedawców. Ale niestety, tak jak pisze Piniu to są stare Mattery, ze słabszymi core'ami. Możesz ryzykować i nam powiesz co z tego wyszło.

Jedna rzecz co do Chińczyków - nawet jak na kółku będzie napis "made in USA", to nie znaczy, że faktycznie tak jest. Oni to mają daleko w nosie.

PostNapisane: 10 wrz 2015, o 13:01 
Początkujący

Mattery Juice nadal mają słabe cory.

PostNapisane: 11 wrz 2015, o 11:28 
Site Admin

Tak naprawdę to kołem zaprojektowanym typowo pod freeskate jest Hyper Concrete, praktycznie z pełnym corem.
Matter Juice może i w opisach przeznaczenia na stronach sklepów ma wpisane freeskate/freestyle ale to koło przeznaczone głównie do slalomu i wywodzące się ze slalomu. Jest zaadaptowane przez nas bo uretan bardzo fajny, wytrzymały a i rynek dobrych kół freeskate mały.

Najlepsze jest to że RB stworzyło według mnie doskonałą mieszankę uretanu ale dali d...py z corem w Hydrogen 80mm, bo to ten sam core który stosowali w starych Juice....

PostNapisane: 11 wrz 2015, o 15:26 
Dużo pisze

Jeżdżę po mieście w rolkach agresywnych z kółkami do slalomu. Downhill w rolkach fitnesowych na speedowych szynach i kółkach do nie wiadomo czego. W slalomówkach się ścigałem po jakichś torach kartingowych na freeridowych szynach ze starymi kółkami downhillowymi... chyba mam jakiś problem ze swoją rolkową tożsamością ;-)

PostNapisane: 12 wrz 2015, o 11:47 
Użytkownik

Nie brałbym tego, wyglądają podejrzanie ;)
Wszystko zależy jak szybko zużywasz kółka, jeśli komplet starczy na sezon to już na pewno bym nie ryzykował, a jeśli na miesiąc to ku oszczędności można kupić :)

PostNapisane: 14 wrz 2015, o 11:50 
Użytkownik

podróba, przecież sami piszą:
"This is the Chinese copy of Matter wheels."

PostNapisane: 14 wrz 2015, o 16:11 
Początkujący

Haha, wszyscy ślepi.

PostNapisane: 15 wrz 2015, o 13:01 
Użytkownik

Kolega zamówił dokładnie z tej strony. To podróby są. Do slajdów nawet spoko ale te cory to nie polecam..

Strefa czasowa: UTC + 1