Teraz jest 17 paź 2018, o 07:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 cze 2015, o 21:04 
Początkujący

Hejka

Szukam jak najtańszych kół (72mm ,max 85A), może coś z allegro albo w jakimś sklepie w Krakowie ?
Ktoś coś przetestował taniego i wie gdzie kupić?

Interesują mnie koła w miarę "głębokie" , tzn. żeby je było można dużo zetrzeć.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 12 cze 2015, o 15:53 
Użytkownik

Najbardziej 'głębokie' koła to Hyper Concrete. Mają twardość 84A, a poliuretan wchodzi do środka huba. Są bardzo wytrzymałe i wiele osób bardzo sobie je chwali. Najtańsze nie są, ale dobre koła kosztują :)

PostNapisane: 12 cze 2015, o 23:00 
Początkujący

A hyper bullzeye? tez takie głębokie? dwa razy tańsze :P

http://sklephokejowy.com/product-pol-11 ... e-82A.html

PostNapisane: 13 cze 2015, o 09:49 
Użytkownik

Elo!
Nie oszczędzaj na kółkach. Ento dobrze Ci radzi z Hyperami.
Mi one starczyły na jeden sezon ostrego latania przy wadze startowej ok. 100-110kg, a kumpel, który waży 75 lata na nich już 3 sezon i powiedział, że do końca tych wakacji pojeździ.
Dla porównania oryginalne kółeczka od twisterów 2012 wytrzymały pode mną 4h ostrej jazdy po mieście i 3 z 8 nie nadawały się już po tym do niczego bo zrobiły się kanciaste o slidów.

//Ej, sprawdziłem właśnie w necie, bo chciałem zobaczyć, czy jest wariant 72mm kółeczek undercover powerblading (tych tanich). Co się z nimi stało? Nigdzie nawet 80mm nie mogę znaleźć:( Wytrzymały mi cały sezon i docinam je teraz na slidach. Poza tym, że pękł mi jeden hub i teraz niemiłosiernie hałasuje pod butem to koła niemal idealne jak za te pieniądze.

PostNapisane: 13 cze 2015, o 11:11 
Początkujący

Bardzo dziękuje za podpowiedzi , jednak odżałuje na concrety , szkoda że nie istnieją zielone , rozmiar 72. Udało mi się wygrzebać tylko białe,niebieski i żółte.

To o te koła dokładnie chodziło , tak ?

http://niecodzienni.pl/kolka-hyper-conc ... zt-id-3582

Mogę chociaż przyoszczędzić na łożyskach? :P te się nadadzą ?
http://allegro.pl/lozyska-do-rolek-nils ... 41388.html

plus ochrona ,na niej nie chciałbym oszczędzać , nada się?
http://niecodzienni.pl/Ochraniacze-k2-p ... et-id-3479

PostNapisane: 13 cze 2015, o 12:01 
Użytkownik

A co Ty właściwie chcesz robić na tych rolkach?
Co do łożysk to możesz nawet pójść do sklepu z łożyskami technicznymi i kupić za dosłownie parę złotych (btw pamiętaj, że do rolek potrzebujesz 16 sztuk nie 8. Niby oczywiste, ale jednak). Ludzie tak robią i jeżdżą, ale czy będziesz zadowolony i ile one pożyją to już zależy co będziesz na rolkach wyczyniał.

To samo w kwestii ochraniaczy. Jeżeli potrzebujesz czegoś do nauki jazdy, slalomu, czy rekreacyjnego brykania po mieście to to co podlinkowałeś pewnie da radę. Zresztą do tego są polecane nawet wg. opisu, ale jak chcesz pójść z tym na s-park, albo ostro katać na mieście to ja bym się już bał.
Ja za same nakolanniki zapłaciłem prawie 300pln tak dla porównania właśnie po to, żeby się nie martwić, ale są teżludzie, którzy naprawdę ostre rzeczy wyczyniają co najwyżej w kasku. Rzecz względna.

PostNapisane: 13 cze 2015, o 12:27 
Początkujący

Mógłbyś coś zalinkować co się nada do s-parku ,nie che dublować zakupów,tylko kupić raz a dobrze.

Z ~2 miesiące chce pojeździć zwykły park , żeby się ogarnąć.(Do tego wystarczą mi tylko nadgarstki).
Potem chce spróbować s-park i odpowiednie ochraniacze.

PostNapisane: 13 cze 2015, o 12:59 
Użytkownik

Ze sprawdzonych przeze mnie to pro-tec, czy to street, czy to park i do tego np. nadgarstki od rollerblade, albo rękawice od seby (choć mi szybko padły ślizgacze, ale w kompozycji z jakimiś najtańszymi ochraniaczami z rynku robią robotę jak trzeba). Jeżeli masz za dużo monety to możesz pomyśleć o nadgarstkach od ennui. Sam nie używałem, ale ludzie bardzo chwalili.
Poczytaj na forum jest naprawdę dużo tematów związanych z zakupem ochraniaczy, na pewno coś sobie wynajdziesz.

WAŻNE:
Jeżeli dopiero zaczynasz z rolkami to w pierwszej kolejności do zabawy na s-parku powinieneś pomyśleć nad dobrym hełmem na głowę. Ze złamanym nadgarstkiem, czy rozwalonym kolanem da się żyć, ale jak głowę obijesz to już może być sporo gorzej.
Sam używam classica od pro-tec. Kupiłem go nowego z drugiej ręki za niecałą stówkę. Poluj na okazje, jeśli budżet Cię gniecie, bo tu często ludzie nie trafiają z rozmiarem, albo szybko im się nudzi i można fajne fanty wyrwać za nieduże pieniądze.
Powodzenia!

PostNapisane: 28 lip 2015, o 14:19 
Początkujący

Nie ma co oszczędzać na kołach. To jest najważniejszy element jak kupisz coś taniego z Chin to będzie lipa potem. Zepsują ci się po kilku tygodniach i co ?

Strefa czasowa: UTC + 1