Teraz jest 27 kwi 2018, o 09:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 mar 2015, o 19:19 
Początkujący

Jako, że to mój pierwszy post na forum to przede wszystkim ? witajcie!

Wiem, że kolejny temat z cyklu ?co wybrać?, ale jak człowiek nie może popróbować to musi czytać i pytać. Zadanie domowe odrobiłem, wątki na forum o różnych kółkach poczytałem. Ale wiadomo, im więcej wiesz tym bardziej wątpisz, więc pytam.

Zapragnąłem podszkolić się w sztuce slide'owania stąd pomysł na zakup kół twardszych niż używam obecnie. A używam standardów ? Hyper Concrete 80mm/84A. Patrząc na ofertę naszych sklepów to mogę wybrać 85A lub 88A, bo twardszych to już nie chcę. Nie wiem czy 85A to nie będzie za mało odczuwalna różnica, więc raczej celuję w 88A.

Wiem, że raczej nie zawiodę się na kołach już wymienianych w innych wątkach:
- Undercover PB Team
- Matter Zefiro
? Undercover Postcard Rio (o nich nic nie znalazłem, porównywalne do PBT?)
Ceny podobne ? czy właściwości Waszym zdaniem też?

Z tańszych opcji to widzę tylko PS Spinner ewntualnie Defcon, ale jakoś trochę się obawiam Powerslide'ów, choć mają być do slide'owania ;)

Poza ślizgami mam zamiar oczywiście jeździć ? jak już wsiadam na kółka to około 20 km robię więc nie ukrywam, że mam trochę obaw do przesiadki na 88A. Ale kto nie próbuje ten nie ma.

Z góry dziękuję za wasze opinie.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 19 mar 2015, o 20:12 
Użytkownik

Siemanko.

Jeździłem na kilku różnych kołach i też kocham slajdować.

Mnie najlepiej przypadły do gustu Powerslide defcon RTS (ready to slide). Jeżdżę w nich aktualnie i jestem mega zadowolony. Prawdą jest, że można na nich od razu slajdować i nie trzeba czekać aż świecąca' warstwa się zetrze. Dobrze też wspominam jazdę na Zafiro, Udercoverach i Spinnerach.

Co do twardości to osobiście preferuję twardsze koła, czyli 86+. Nauczyłem się panować przy dużych prędkościach i ludziach na mieście nad poślizgiem. Ułatwia to gwałtowne zatrzymanie się w razie potrzeby i wyklucza problem wymiany kół gdy chcę poslajdować.

Pozdro :) ;haha;

PostNapisane: 19 mar 2015, o 20:14 
Site Admin

Hej!

Na pewno unikał bym Matter Juice i Hyper Concrete za mocno trzymają i slidy nie wchodzą tak fajnie i przyjemnie jak na innych kołach.

Mi osobiście najprzyjemniej slajdowało się na:

Powerslide FSK(czerwone)
Powerslide Spinner 85A(czasem było nawet za ślisko na marmurze itp.)
Undercover PB te z niebieskim nadrukiem
Rollerblade Hydrogen bardzo fajnie! Ale 80mm nie polecam bo core w nich pęka no chyba że 84mm bo ma inny core

PostNapisane: 19 mar 2015, o 21:35 
Początkujący

Dzięki za szybki odzew.
Widzę, że jeszcze raz muszę przemyśleć swoje nastawienie do Powerslide, bo obaj polecacie ich kółka :)

Mathew napisał(a):
Siemanko.

Jeździłem na kilku różnych kołach i też kocham slajdować.

Mnie najlepiej przypadły do gustu Powerslide defcon RTS (ready to slide). Jeżdżę w nich aktualnie i jestem mega zadowolony. Prawdą jest, że można na nich od razu slajdować i nie trzeba czekać aż świecąca' warstwa się zetrze. Dobrze też wspominam jazdę na Zafiro, Udercoverach i Spinnerach. (...)

Ja na razie poza power slidem niewiele w tym temacie robiłem, ale mam nadzieję, że też to pokocham.
A podobnie jak Ty chciałbym unikać zmieniania kółek.

Defconami zainteresowałem się po recenzji Przema, choć recenzował wersję która nie ma dopisku RTS. Czy faktycznie jest różnica między nimi (tymi z dopiskiem i bez) czy kółka są podobne?

przem ek napisał(a):
Hej!

Na pewno unikał bym Matter Juice i Hyper Concrete za mocno trzymają i slidy nie wchodzą tak fajnie i przyjemnie jak na innych kołach.

Mi osobiście najprzyjemniej slajdowało się na:

Powerslide FSK(czerwone)
Powerslide Spinner 85A(czasem było nawet za ślisko na marmurze itp.)
Undercover PB te z niebieskim nadrukiem
Rollerblade Hydrogen bardzo fajnie! Ale 80mm nie polecam bo core w nich pęka no chyba że 84mm bo ma inny core

Matter Juice znam, bo znjaomi na nich slalomują, a na Concrete jeżdżę teraz, więc choć bardzo je lubię to wiem jak na nich wychodzą slajdy.

Czytalem Twoją recenzję Powerslide FSK (zresztą nie tylko tę) i pomyślałem o nich nawet, ale z tego co widzę to 80 mm nigdzie nie dostanę teraz.
O Hydrogenach słyszałem dobre słowo, ale ta cena!

Generalnie potwierdzacie że te koła o których wspominałem się nadają, a dodatkowo polecacie Powerslide'y. Wezmę to pod uwagę jak uznam, że jednak chcę na nowe kola wydać trochę miej :D

Przynam że ciekaw bylem jakiejkolwiek opinii o Undercover Postcard Rio. Jeśli miałyby podobne osiągi co Undercover PB Team to chyba byłby mój wybór ? a co, kolor też ma znaczenie :P

Jeszcze raz dzięki za opinie, a jak ktoś chce dorzucić swoje 3 grosze to chętnie poczytam.

PostNapisane: 20 mar 2015, o 14:46 
Użytkownik

RTS są tak samo zrobione jak zwykłe. Bliżej cora miększe a do okoła twarde. Z tym że nie mają świecącej warstwy. Od razu można na nich slidować.

Co do Rio to jest to samo co zwykły undercover tylo inny kolor. Jeździłęm w białych a Piotrek Combrzyński jeździł(jeździ?) w Rio i był zadowolony z tego co wiem. Slajdy fajnie wchodzą. Jak chcesz to napisz do niego. Jest prze koksem ale można z nim mega fajnie pogadać :)

Pozdr.

PostNapisane: 26 mar 2015, o 12:47 
Początkujący

Dzięki za odpowiedź. Tak podejrzewałem, że te powerslide'y to te same kółka.
Na początek skuszę się chyba jednak na Undercovery. Bladeville mam po drodze, ale akurat u nich białe są tylko 94A (co już chyba będzie dla mnie za twardo), a żółte akurat 88A. Dzięki za pomoc.

Strefa czasowa: UTC + 1