Teraz jest 15 lis 2018, o 02:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Tomek Loba
PostNapisane: 4 mar 2012, o 23:01 
Dużo pisze

Witam,

Więc się przedstawiam ponownie na forum :) tym razem trochę w innej roli...
...w roli forumowego/FSK News'owego fotografa czy też fotoreportera.

Moje początki na rolkach sięgają wiele lat temu ... ale to były tylko próby, które mnie zniechęciły do dalszych rolkowań ... nie miałem cierpliwości, nic mi nie wychodziło.

Powrót był 2 lata temu. Kupiłem w Decathlonie Rollerblade'y Spark Alu Man. Do zakupu rolek w sumie skłoniło mnie brak możliwości trzymania w mieszkaniu roweru, który był moim takim jedynym sportowym kompanem, w sumie od zawsze.

Rolki były dobrym rozwiązaniem aby znowu zacząć sie poruszać i być aktywnym.

Pierwszy rok był mało udany, kilka wypadów na rolki i tyle. Dopiero w 2011 się zawziąłem i nie dałem za wygraną. Pomogło mi tez to, że nie byłem jedyny, który chciał jeździć.

Z początku pseudo speed, czyli pobijałem dystanse. Dopiero w połowie lata zacząłem poznawać wielu innych rolkarzy, i tym samym zobaczyłem że rolki to nie tylko jazda do przodu z dużymi prędkościami, ale też slalom i freeride przez miasto.

Od małego slalomu się zaczęło, potem pierwszy freeride (jeszcze na fitnessowych RB) przez Katowice z Siwym, Waldkiem, Kamilem i Damianem, i zaiskrzyło :) - Freeride to było to co polubiłem najbardziej.
Taka jazda przez miasto, między ludźmi, autami i budynkami kojarzy mi się z wolnością, robię co chce, jadę gdzie chcę, a nie tam gdzie rolkowa ścieżka mi nakazuje.

Powyższe zasmakowanie tej rolkowej inności zmotywowało mnie do zakupu lepszych rolek (FILA NRK BX), już dostosowanych do tego chcę robić na tych rolkach, czyli freeride i slalom (slalomu może trochę mniej, bo szybciej mi się nudzi, ale pozwala spotkać się z ludźmi i pogadać o życiu rolkowym i nie tylko).

W między czasie raz czy dwa razy w inline hokeja ... super sprawa, ale niestety sezon się już kończył ... zimno, ciemno, brak miejsc do grania.

Jako, że osobiście lubię i zajmuję sie trochę fotografią, spodobało mi się fotografować sport rolkarski. W zeszłorocznych warsztatach rolkowych zauważyłem, że obie pasje lubię łączyć razem.
Fotografia sportowa nie jest łatwa, i tym samym jest ona dla mnie wyzwaniem.

Nowy sezon już tuż tuż, czekam tylko na pogodę, imprezy i spotkania rolkowe, a będzie co fotografować w tym roku.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1