Teraz jest 16 lis 2018, o 11:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Przemek/Siwy
PostNapisane: 7 mar 2012, o 23:33 
Site Admin

Witam, nazywam się Przemysław Iwaniuk i jestem pomysłodawcą i współtwórcą portalu i forum FSKnews. Dla zainteresowanych jestem właścicielem domeny. :)
To może średnio krótko o tym dlaczego rolki, a potem trochę o samym forum i tym jak działamy.

Ale na początek trochę o mnie.

Z wykształcenia Technik Architekt i Magister Sztuki (jeszcze przed obroną ;) )
Mam 28 lat, pochodzę z Bytomia.
Moja formowa ksywka ?Siwy? pochodzi od tego iż od szkoły podstawowej mam na głowie siwe włosy.

Rolki

Na początku, bardzo krótko były wrotki, jeździłem na nich ze względu na brak własnych, bardziej pokaźnych funduszy w tak młodym wieku.

Nastał rok 1995, zajawka podkręcana wielkim boomem w Polsce na In-line, pierwsze rolki z plastikowymi kołami skatowane do granic możliwości (kulki z łożysk same wypadały), dalej było już tylko lepiej czyli Bauery, Rollerblade Edwards Trooper, itd.

Po kilku latach moda na rolki przeminęła, chciałem jeździć aggresive, ale nie było z kim w mojej dzielnicy, pięknego miasta jakim jest Bytom.

Tak miotałem się przez lata po moim mieście, WPKiW w Chorzowie i innych miejscach jeżdżąc sobie spokojnie na roleczkach. Tak przejeździłem okres szkoły podstawowej i liceum.

Na studiach zdecydowałem liznąć trochę aggressivu (późno jak na tą dyscyplinę?). Trwało to jakieś 2 lata..? Bez większych sukcesów - marny soul, frontside, makio?. Jakoś mnie to nie wciągnęło, tym bardziej, że irytowało mnie przemieszczanie się pomiędzy spotami komunikacją miejską.

Wówczas poznałem Adama (Beeeeera), poprzez forum rolkowe, były to moje pierwsze konkretne ustawki, wspólna jazda na PTG. Wcześniej również jeździłem na rolkach do aggressive, ale były to bardziej skoki na funboxach w skateparkach, jazda po schodach, itp.

Pod koniec studiów zamieszkałem już na stałe w Katowicach i wtedy zaczął się konkretny freeride. Wtedy to kupiłem moje pierwsze rolki FSK Salomony Crossmax, potem potoczyło się już lawinowo jeśli chodzi o sprzęt, jak wiecie? ;)

Po krótkim zapoznaniu się z kołami 80mm odkryłem, że takie rolki są dla mnie stworzone i tak już zostało do dziś.

Forum

Po podłapaniu konkretnej zajawki na freeskating rozpocząłem poszukiwania podobnych mi ludzi w sieci, jako że Beeeeer nie bardzo dawał się w to wciągnąć? i nie miałem z kim jeździć w Kato.

Okazało się szybko, że na stronach typu: janarolki, wrotkarstwo, był freeride, ale potraktowany po macoszemu. Poza tymi stronami i kilkoma innymi polskimi portalami nic treściwego nie znalazłem, nie licząc rollerenligne.com i paru innych, też nie poświęconych stricte freeridowi.
Nie dało się o freeridzie konkretnie porozmawiać na żadnym forum, a informacje na temat freeskate rozsiane były po całej sieci od YouTube aż po francuskie Rollerenligne.com. Trzeba to było sobie wszystko samemu porządkować w głowie.

W tym momencie wkroczył Adam (Beeeeer). Okazało się bowiem, że jego praca powiązana jest z programowaniem i tworzeniem stron, z czym radzi sobie równie dobrze jak z jazdą na rolkach. Zanaczę tu, że bez jego wkładu i bezinteresownej pomocy nie było by FSKnews.

Wykupiłem domenę freeskatenews (tworząc tą nazwę zasugerowałem się świetną stroną amerykańską rollernews.com).

Zapodałem temat i wspólnymi siłami + wkład mojej dziewczyny w stworzenie grafiki na szybko, postawiliśmy forum w tempie expressowym.

Dalej rozpocząłem mozolnie pisać wszystko co wiem na temat freeridu i robię to do dziś, bo wiele tematów nie zostało jeszcze rozpoczętych (za co przepraszam, ale w tym sezonie nadrobię na pewno 80% zaległości).

Postawa

Chce też tutaj napisać o bardzo ważnej kwestii jaką jest niezależność tego portalu, na czym polega jego wyjątkowość.

Jako jedyne polskie forum tego typu jesteśmy osobami nie powiązanymi w żaden sposób z
markami rolkowymi, sportowymi czy też sklepami.

Jeśli ktokolwiek będzie mówił wam, że działamy na czyjąś korzyść będzie to kłamstwo.

Każdy z nas ma swoją pracę, nie związaną z rolkami, a jakiekolwiek korzyści które będę być może w przyszłości czerpał z racji działania FSKnews będę przeznaczał na ulepszanie tego portalu i powiększanie jego popularności (opłacanie domen, hostingu, pracy programisty, fundowanie nagród rzeczowych w konkursach w najbliższej przyszłości).

Na początku gdy pisałem z Ziciem była propozycja z jego strony by robić to u niego. Od razu odmówiłem, był to mój pomysł i nie chciałem nikomu nakręcać popularrności, chciałem od początku robić to po mojemu bez jakichkolwiek powiązań ze sklepami.

Banery wiszą u mnie od samego początku, praktycznie za darmo ( Zico użyczył mi parę rolek freeridowych do testów, a od Sport Rebel i Bladeville dostałem po dwa komplety kół jako nagrody na konkurs). Żadnych innych opłat od nikogo nie pobierałem.

W tym momencie forum osiągnęło już pewną popularność, mamy dziennie 200 indywidualnych wizyt (okres zimowy). Co jest niezłym wynikiem jak na rok działalności portalu dla bardzo zawężonego grona, jakim są freeriderzy.

Dzięki odpowiedniemu wyczuciu czasu wstrzeliliśmy się idealnie w lukę tematyczną i znaleźliśmy swoje miejsce obok innych rolkowych forów/portalów tematycznych jak rolki.com(aggressive), janarolki.pl(slalom), czy wrotkarstwo.pl i na rolki.pl (fora ogólne) i inne których tu nie wymieniłem.

Dodam jeszcze, że zawsze jestem nastawiony pozytywnie do wszystkich ludzi już na starcie (czasami na to nie wyglądam, ale co poradzić taka uroda ;) )
Oczywiście bez podlizywania się, czy wchodzenia komuś w ?.
Jestem wyznawcą prostej zasady - traktuje ludzi tak samo jak oni traktują mnie.

Forum powstało dzięki pasji do rolek i chęci współdzielenia jej z innymi osobami o podobnej zajawce na ten sport.

Team

Jak na razie do prowadzenia tego portalu wystarczają dwie osoby(ja i bir), plus dodatkowo nowo zwerbowany Tomasz Loba, który świetnie uzupełnia naszą grupę o nowe talenty i z pewnością wpłynie na większą jakość prezentowanych tu treści.

To by było na tyle.

Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 25 mar 2012, o 16:17 
Site Admin

Odświeżam ten temat w celu powiadomienia wszystkich zainteresowanych o obecnej działalności forum.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, tj. 23. 03.2012 zawiązałem współpracę ze sklepem rolkowym www.Bladeville.pl, który jako jedyny był zainteresowany współpracą na określonych warunkach (te same warunki przedstawiłem także innym zainteresowanym sklepom jednak odpowiedź była negatywna, bądź nie było jej wcale).

Współpraca będzie polegała na obopólnych korzyściach, sklep otrzyma z mojej strony promocję w postaci bannerów reklamowych, mojego uczestnictwa we wspólnych imprezach rolkowych, itp. Ja natomiast otrzymam wsparcie na przykład w postaci sprzętu do testów: rolki, koła, informacje o nowościach na rynku, a także pomoc w produkcji filmów rolkowych ( edycja i filmowanie), itp.

Pragnę również poinformować ZAINTERESOWANYCH o fakcie iż forum nadal działa na zasadzie [color=#FF0000]NON PROFIT[/color], czyli: " prowadząc swoją działalność skupia się na wspieraniu prywatnego lub publicznego dobra, nie kierując się osiągnięciem zysku.
Najczęściej jest to stowarzyszenie ? dobrowolne, trwałe i samorządne zrzeszenie o celach niezarobkowych, które samodzielnie określa swoje cele, programy działania i struktury organizacyjne oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące działalności, której podstawą jest praca społeczna członków.
Oznacza to, że wszystkie środki finansowe organizacji są przeznaczane na realizację celów statutowych".

Tak wiec wszelkie korzyści finansowe przeznaczane będą i są na: utrzymanie domen, działalność reklamową jak produkcja koszulek forumowych rozdawanych w konkursach, naklejek, opłacenie przestrzeni na serwerze, symboliczne opłacenie osoby odpowiedzialnej za obsługę techniczną strony, budowę skoczni do ogólnego użytku ( wkrótce powstanie), itp.

Współpraca z wyżej wymienionym sklepem nie ma wpływu na rzetelność prezentowanych materiałów na forum (testy, recenzje). Jeżeli konkretny sprzęt, czy część będzie kiepska z pewnością o tym napiszę.

Forum nadal jest w moich rękach i pozostaje niezależne.

Aha!
Koszulki rozdane w konkursie (i które jeszcze rozdam) są sfinansowane całkowicie z moich prywatnych pieniędzy, naklejki również(zakup folii odblaskowej)

To samo tyczy się zeszło rocznych nagród na konkurs, które częściowo za sponsorowaliśmy, czyli ochraniaczy (komplet ochraniaczy KRK Masochist kupiony wspólnie z Beeeeerem)

Nie wspominając już o opłacaniu domen(wyżej o tym pisałem)

Dziękuję za uwagę :)
pozdrawiam
Przemek "Siwy"

PostNapisane: 26 mar 2012, o 10:05 
Dużo pisze

Jako, że jestem "manager" sklepu Bladeville i staram się działać aktywnie na forum www.freeskatenews.pl chciałbym oficjalnie ogłosić że od 1.04.2012 działania forum www.freeskatenews.pl będą wspierane przez Bladeville.

Przez prawie miesiąc spotykałem się z Siwym przynajmniej raz w tygodniu aby uzgodnić na czym będzie polegała nasza współpraca i jakie on stawia warunki. Ponieważ każde działania marketingowe znajdują wśród osób szukających sensacji jakieś drugie dno, które w 99% przypadków nie istnieje, chciałbym podpisać się pod tym co napisał Siwy i przedstawić mój/nasz punkt widzenia.

Wszelkie działania w roku 2012 będą służyć promocji forum i rozwijaniu jego treści o wartościowe artykuły, informacje i nowości. Jako sklep handlujemy większością sprzętu do freeride'u dostępnego na rynku. Nie promuje żadnej konkretnej marki jako tej jedynej. Udostępniany przez nas sprzęt do opisu i do testów wybierany jest wspólnie z Siwym. Staramy się nie powielać testów dostępnych w internecie i wnosić zawsze coś świeżego. Chciałbym tutaj też mocno zaznaczyć, że jako sklep współpracujemy bezpośrednio z producentami rolek i często ich podejście do promocji rolek i samego freeride'u ma wpływ to co pojawia się na forum. Przykładem może być dostęp do nowości sprzętowych czy części, udostępnianie materiałów promocyjnych czy też samo przekazywanie sprzętu na testy.

Sam od Siebie mogę dodać, że nie będę dążył do spamowania każdego topiku linkami do Bladeville, co mnie osobiście bardzo denerwuje na innych forach. Moja obecność na forum bez względu na to czy Bladeville sponsoruje forum czy nie jest związana z moją zajawką rolkową i chęcią wspierania swoją wiedzą i doświadczeniem projektu jakim jest www.freeskatenews.pl. Nie ma co ukrywać, chciałbym też aby na Bladeville był największy wybór sprzętu i części do freeride'u, a że sam nie siedzę aż tak głęboko w tej dziedzinie, często posiłkuje się informacjami, które mogę tutaj znaleźć.

Pojawienie się banerów na stronie oraz polecanie sklepu Bladeville jako dobrego miejsca na zakupy - oczywiście pod warunkiem, że dany sprzęt jest tam dostępny i nasz sklep dalej będzie cieszył się dużym zaufaniem - jest naturalną koleją rzeczy i nie powinno nikogo dziwić.

Z racji prowadzonych działalności zaoferowaliśmy Siwemu/forum wiele możliwości, które mamy nadzieję przyczynią się do zwiększenia popularności www.freeksatenews.pl, a co za tym idzie zwiększenia zajawki na freeride.

Żeby nie przedłużać. Oficjalnie wiadomo kto i za co jest odpowiedzialny na forum, jak wygląda sytuacja i jakie są plany. Mam nadzieję (i Siwy pewnie również), że nasze działania pójdą w dobrym kierunku, a jeśli nawet coś pójdzie nie tak - wiecie do kogo zgłaszać pretensje. Każda sensowna uwaga jest mile widziana.

Na pewno na koniec roku 2012 podsumujemy nasze wspólne działania i ocenimy jak to wszystko wyglądało, a póki co bądźcie czujni bo będzie się działo

Strefa czasowa: UTC + 1