Teraz jest 24 wrz 2018, o 05:46

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 kwi 2012, o 14:30 
Użytkownik

Żeby nie było tak różowo wyszła spora wada tych rolek. Moje dziecko nie potrafi ich samo założyć. Jak wiecie Seby z zasady zakłada się długo i mozolnie (Haje zakładam 5-10 min). Moja pociecha trochę z braku siły a trochę z lenistwa po prostu olewa sznurówki. A że ma rolki nieco na wyrost to efekt jest nieciekawy. Nie jest to wada poważna dla kogoś kto jeździ konkretnie i dla kogo dobre trzymanie stopy warte jest tych kilku minut więcej przy zakładaniu rolki ale dla kogoś jeżdżącego rekreacyjnie może być to problem. W te rolki nie da się wskoczyć na 10 minut :)

Potłuczeni na Facebooku - zapraszam
Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 23 kwi 2012, o 17:55 
Dużo pisze

Pierwsze słyszę o takim podejściu do rolek i tego, że jest to wada :)

PostNapisane: 23 kwi 2012, o 18:25 
Site Admin

To wszystko zależy od człowieka. :)

Kamil(Herb) zakłada fusion z 10 minut, albo i dłużej.

Ja zakładam fusion poniżej minuty, no max minuta, z dokładnym zapięciem i zawiązaniem, gdzie ja mam gruby liner z rolek agresywnych, dosyć ciasny.

PostNapisane: 23 kwi 2012, o 18:42 
Stały bywalec

Ostatnio na wrotkarstwie pewien człowiek napisał, że wadą Fusion jest to że mu się szlufka w górnym rzepie przekręca i szmaci. A dzieje się tak, bo zwyczajnie nie chce mu się jej przytrzymać dwoma palcami podczas dociągania rzepu. Jego rolki mają pół roku, moje rok - w moich tej "wady" nie ma.

Pawione nie dziw się, bo ludzie coraz bardziej rozleniwiają się przez zdobycze cywilizacji. Ostatnio kolega narzekał na auto służbowe, że mu dali z manualną skrzynią, a przedtem jeździł z automatem i jemu się biegów zmieniać nie chce :P

PostNapisane: 23 kwi 2012, o 19:54 
Dużo pisze

Nie wiem...

Osobiście przez 15 lat nie miałem rolek, które dobrze by mi leżało a zakładało by się je minutę
Trzeba sznurówki ściągnąć, liner ułożyć, klamre dopiąć.

Może ja nie umiem ich zakładać :)

PostNapisane: 23 kwi 2012, o 21:32 
Site Admin

Pokaże ci na warsztatach, będziesz mierzył czas :D

PostNapisane: 23 kwi 2012, o 22:26 
Stały bywalec

Jak dla mnie - jeżeli rolek się dobrze nie zapnie, to nie ma w ogóle sensu w nich jeździć ;) Tak więc problem rozwiązuje się sam.

PostNapisane: 23 kwi 2012, o 23:23 
Site Admin

Nie nabijaj postów :D

PostNapisane: 23 kwi 2012, o 23:35 
Użytkownik

Zobaczcie sobie na Twistery. Zakłada się dosłownie minute. A ja poniżej 5 minut nigdy nie zszedłem z Hajami (średnio 7 minut) . Zamiast iśc do sklepu na piechotę podjechałbym na rolkach ale przestaje mieć to sens skoro na piechotę zajmuje mi droga tyle ile zakładanie i ściąganie rolek. A moja kobieta wskakuje w Twistery jak w zwykłe buty. Dlatego tak jak lubie i cenię sobie FRy tak żonie wolałem kupić Twistery oszczędzając sobie jęczenia i marudzenia za każdym razem kiedy wbijałaby się mozolnie w rolki. Sam w życiu na taki kompromis nie poszedłbym ale dla amatorów i okazjonalnie jeżdżących na rolkach to naprawdę istotny aspekt.

Potłuczeni na Facebooku - zapraszam
Obrazek

PostNapisane: 24 kwi 2012, o 00:54 
Stały bywalec

Fakt, shell z haczykami wystarczy zaciągnąć. Dwie klamry i po krzyku. Wiązanie moich rolek przypomina raczej wiązanie hokejówek - każdą parę oczek zaciągam mocno, osobno a jest ich sześć, a przedtem zaciągam i wiążę sznurowadła w linerze. Rzep na samym końcu.

Ale - to ma swoje plusy!

Zero klamer - nie ma co się uszkodzić na przykład przy upadku. Komu kiedykolwiek zepsuła się klamra 45 w Twisterach czy innych podobnych rolkach, ten wie, że pięta wtedy nabiera na ruchomości. Pamiętam zdarzenie, gdy koledze poszła klamra w Twister (pasek pękł), jeździł tak resztę dnia no i z braku trzymania w pięcie podczas upadku uszkodził sobie kostkę - naciągnął więzadło, noga spuchła. Tak że jestem zdania że wysokie wiązanie jak np w Fusion, HC Evo, Igor - jest lepszym wyjściem od niskiego, na haczyki.

Brak trzymania punktowego - to było odczuwalne we wszystkich rolkach Twister-podobnych które mierzyłem. Jakby nie zaciągać sznurowadeł, trzyma to pewien fragment stopy. Potem klamra 45 stopni, dociska piętę. A jak zawiążę dobrze shell, to trzymanie zaczyna mi się za palcami i kończy nad kostką, na całej długości równomiernie.

Moim zdaniem, skorupowe rolki freeskate powinny być bardziej upodobnione do agresywnych, w których praktycznie obligatoryjnie jest taki system wiązania, od samego początku. Nawet dziś można założyć woskowane sznurowadła do Roces M12 lub skorupowych Bauerów i po dobrym zawiązaniu, brak klamry będzie nieodczuwalny.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1