Teraz jest 14 lis 2018, o 00:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 mar 2012, o 21:41 
Użytkownik

jarekt napisał(a):
O krawędziach kół słyszę pierwszy raz w życiu, nawet jeśli ma to jakiś efekt to jest on znikomy w porównaniu do łyżew gdzie różnica pomiędzy jazdą na "prostej" łyżwie a na krawędzi jest kosmiczna.

Jeśli będziesz miał okazję, to pogadaj o "krawędziach" w rolkach z trenerem speed-u. Zwłaszcza w kontekście double push. Spodziewam się, że dużo usłyszysz, zwłaszcza o zewnętrznej krawędzi :D

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 21 mar 2012, o 12:57 
Użytkownik

Kurcze ale dyskusja się tu wywiązała :) A ja dopiero teraz zobaczyłem :p

Po pierwsze sprostowanie : nie jestem zawodowcem. Koniec kropka.

Jeśli chodzi o to trzymanie w kostce i to że hokeiści nie dowiązują tych rolek u góry - owszem i nawet sam tak robię. Luz jest tutaj bardzo potrzebny, aby przenieść kolano nad a nawet za czub rolki. Taka specyfika gry w hokeja. Przemo w recenzji bardzo fajne zdjęcie zamieścił hokeisty który właśnie tak przegina tą nogę podczas gry. Notabene nawet znalazłem u siebie taką fotkę po ostatnim okrąglaku :

Obrazek

Jeśli chodzi o te krawędzie - to najlepsi hokeiści In-line jeżdżą na rolkach tak jak na łyżwach. To już najwyższa szkoła jazdy. To że ktoś się czuje nieswojo w rolce hokejowej to nie znaczy że ta rolka jest zła:) Może masz inne preferencje do jazdy na rolkach. Każdy jakieś ma. Hokeiści wolą jak mają górę luźną. W slalomie wolą jak są one dobrze zapięte i mocno trzymają kostkę. Greg Mirzoyan też ma swoje preferencje bo woli rzepa na kostce od klamry. Rzep teoretycznie ma mniejsze trzymanie od klamry. Klamra trzyma na konkretnym ząbku i plastik się nie rozciągnie. Rzep ma pewnie znikomy ale jednak jakiś stopień luzu.
Wszelkie zwroty, hamowania itp wszystko to wygląda jak na łyżwach. Rolki te trzeba opanować, one same nie jeżdżą :)
Tutaj taki filmik z takich zabaw in-linowych. Ja tam nie widzę żeby hokeiści in line jakoś się łamali na tych rolkach i mieli z czymkolwiek problem, a nawet żeby ich ruchy różniły się od ruchów hokeistów na lodzie:

http://www.youtube.com/watch?v=lLN0z6vW ... re=related

Ja po swoich doświadczeniach mogę powiedzieć, że rolki na pewno są bardzo zwrotne, lekkie i trzymają się ziemi jak cholera, ale to zasługa Rink Ratów.

Jeszcze odnośnie "pogadania z trenerem od speedu" - szczerze ? Speed to inna galaktyka. Wydaje mi się że nie można porównywać łyżwiarstwa szybkiego z hokejem tak jak speedu z in-linem.

Pozdr ! :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1