Teraz jest 24 wrz 2018, o 05:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lut 2012, o 03:28 
Stały bywalec

Specjalnie dla wagowych fetyszystów!

Oraz dla tych, którzy myślą że dokręcając szyny freeskate do Carbonów uzyskają najlżejsze rolki do freeskatingu.

Kilka wyjaśnień: tak, moje rolki są zmodyfikowane, uciąłem skrzydełka, jeden "róg" shella w każdej rolce, mają kilka dziur na dodatkowe sznurowadła, ale też mają zmieniony liner na cięższy (Sifika Chicago), który z kolei ma wymienioną wkładkę z Powerslide'owego stockowego badziewia na wkładkę RB (cięższą), oraz dodatkową, 2mm grubości podkładkę skórzaną pod linerem. Rozmiar 43, shell 285mm max.

Mój setup (sam but) powinien być w istocie cięższy, od buta stockowych Fusion 84 2012.

Lecimy z koksem:

Całe rolki:
Obrazek
But:
Obrazek
Szyna z kołami, łożyskami, tulejami i osiami:
Obrazek

Dla porównania, setup Siwego:
Obrazek

Garść wniosków:

Koła są przytarte, ale wątpię by doszło więcej niż 100g na rolkę z nowymi. Fusion 84 2012 powinny być ok 80g lżejsze w takiej samej konfiguracji. Fusion GM będą pewnie minimalne lżejsze od nich. Poważę, jak będę miał już dostęp do rolek.

Carbon III Bambrick ważą 1080g dla rozmiaru 42, sam but. Buty Fusion, mimo skorupy i większego rozmiaru są od nich lżejsze. Carbon PB ze względu na klamrę pewnie będę ważyć więcej, niż wersja aggressive. Szyny Arrow, z którymi będzie sprzedawany but, ważą 407g. Razem cały setup powinien wyjść około 1900-2000g w rozmiarze 42. Rolki Siwego, z wypasionym linerem Salomon, dwoma klamrami, nitami zastąpionymi śrubami, cuffem starego typu, osłoną na klamrę, szynami Salomon które są cięższe od Fusion 255mm, ważą niewiele więcej.

Jeżeli by złożyć setup Carbon PB z Advance, byłby lżejszy o około 130g. Choć same szyny Advance z kołami Undercover i całym hardware ważą 758 gramów. To tak jak gdybym na wadze obok kompletnego buta Fusion postawił drugi bez mini plate, cuffa i wkładki w linerze.

Wnioski: szukasz rolek lekkich, chcesz jeździć klasyczny freeskating - to nie Carbon PB wygrywają a Fusion. Tak, Fusion to nie sprzęt do "powerbladingu" (czy może raczej - aggressive, bo powerblading w chwili obecnej niewiele się różni od niego), ale gadanie o najlżejszej rolce UFS do freeride kończy się tu i teraz. Produkuje ją Rollerblade, bez kosmicznych technologii i włókna węglowego, ale za to mocną, z byczym shock-absorberem oraz szyną na większe koła.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 13 lut 2012, o 10:02 
Użytkownik

w czerwcu kupuje sobie nowe role (albo raczej nie ja ale Ognisko kupuje mi nowe role) i zastanawiam sie nad fusion, Chcąc jeździc FSK zkładalbym stockową szyne a Na parku moje normalne szyny z solo, mini plejty są wiec było by git co wy na to?

PostNapisane: 13 lut 2012, o 12:01 
Stały bywalec

nie ma bs plate, więc triki royalowe słabo na parku, ale soulowe powinny spokojnie dać radę. Warto by spróbować zamontować bs plate od Razors Cult lub Genesys.

PostNapisane: 21 lut 2012, o 14:00 
Użytkownik

Herb Carbony były ważone z pełnymi plate'ami, wystarczy je przyciąć po bokach, założyć arrow i będą lżejsze (przy tym wciąż bardziej funkcjonalne jeśli chodzi o grindy). Poza tym ważysz używane koła i dokonywałeś "twardej" modyfikacji shella. Próbujesz na siłę udowodnić coś co nie jest prawdą.

"Mój setup (sam but) powinien być w istocie cięższy, od buta stockowych Fusion 84 2012."
Zważ jak będziesz miał dostęp do nowego modelu.

PostNapisane: 21 lut 2012, o 14:30 
Użytkownik

jaka jest odległość, pomiędzy dwoma kawałkami mini plejta? mam pomysł by przykrecic tam bs plate remza

PostNapisane: 21 lut 2012, o 14:32 
Stały bywalec

Zważę, nie będzie wielkiej róznicy. Te moje "twarde" modyfikacje nie dają różnicy rzędu nawet 100g, raczej w granicach 40-50 max.

Taaa... jak się urżnie plate w Carbonach, to może i będą lekkie... ale w ten sposób, to można zrobić każdą rolkę "lekką". Mi chodzi o funkcjonalność - Fusion bez plate Solo są jak najbardziej pełnoprawnym butem FSK, Carbon bez plate NIE bo but nie jest dostosowany do tego by uzywać go bez nich...

PostNapisane: 21 lut 2012, o 14:38 
Dużo pisze

Bo Carbon jest z założenia rolką do Powerbladingu a nie do FSK :)

PostNapisane: 21 lut 2012, o 14:52 
Użytkownik

Kamil Ciura napisał(a):
Taaa... jak się urżnie plate w Carbonach, to może i będą lekkie... ale w ten sposób, to można zrobić każdą rolkę "lekką". (...)

Przeczytaj sam siebie, przecież właśnie w ten sposób odchudzasz swoje Fusion.

Kamil Ciura napisał(a):
Zważę, nie będzie wielkiej róznicy. Te moje "twarde" modyfikacje nie dają różnicy rzędu nawet 100g, raczej w granicach 40-50 max.

To po co w ogóle ciąć? Ten plastik po coś tam jest. Rozumiem skrzydałka przy cuffie, część osób woli "otwarte" cuffy, ale żeby ciąć shella? To dopiero trzeba być wagowym fetyszystą.

PostNapisane: 21 lut 2012, o 15:04 
Użytkownik

to nie była modyfikacja wagowa tylko funkcjonalna, te kanty shella piły go chyba w stopę

PostNapisane: 21 lut 2012, o 15:25 
Użytkownik

To czekamy na nowy model z orginalnymi częściami (w tym orginalnym linerem) i wtedy na wagę. Carbony też będziecie mieli możliwość zważyć, nie wiem tylko czy w tym samym rozmiarze. Fusion jeśli w ogóle wygra to o gramy i dzięki brakowi plate, jeśliby zważyć set up aggr ready (bez szyn) nie mają szans, więc jeśli ktoś chce coś lekkiego i uniwersalnego w ogóle nie ma rozmowy. Jeśli strikte pod Fsk to się okaże.

BTW. Ważenie całego set-upu, kiedy carbony mozna w wersji boot only kupić też jest nielogiczne. Szczególnie, że szyny PB muszą być cięższe.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1