Teraz jest 26 wrz 2018, o 02:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lut 2011, o 19:52 
Dużo pisze

Recka Cell 2 2007

Obrazek

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem te rolki na nogach znajomego myślałem że to rolki fitnessowe. W tym czasie bawiłem się w fitness i przechodziłem powoli na slalom. Rolki Cell 2 okazały się najtańszym wyborem. To były moje pierwsze rolki do freeride/slalom.

Na początku wydawały mi się brzydkie, ale kiedy zacząłem w nich jeździć, zauważyłem jak ładnie połączono but z linerem. W przeciwieństwie do rolek fitnesowych również opartych o technologie soft BOOT w Cellach było znacznie sztywniej. Pewnie dzięki zastosowaniu 2 zapięć klamrowych, jednego zapięcia na rzep i sznurówek.

Po przeskoczeniu z fitensów byłem pod wrażeniem możliwości Cell 2. Miały krótką płozę (243mm), z grubego wytrzymałego aluminium w standardzie ufs. Dzięki czemu w praktyce można przytwierdzić do nich szynę z rolek agresywnych i próbować grindy typu makio/soul na małej półeczce, którą Celle posiadają. Całkiem szybkie kółka 80 mm Powerslide pozwalały na przyjemną jazdę po gładkich nawierzchniach łożyska abec 5 dawały poczucie komfortu.

Najmilszym zaskoczeniem podczas jazdy w Cellach był wypad na rampę. Okazało się, że nadają się świetnie do jazdy po niej. Dobra zwrotności całkiem niezłe trzymanie stopy dawały poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Na rampie w Cellach czułem się wyjątkowo. W końcu rzadko, kiedy można zobaczyć człowieka, który na czymś, co przypomina rolki fitness wyskakuje nad rampę i robi 180 + grab;confident;.

Celle okazały się wybornymi rolkami do katowania slajdów. Ich giętkość, nie przesadna sztywność, tak jak w Seba fr1, sprawiały, że wykonywanie slajdów wychodzi z niespotykaną łatwością i przyjemnością. Być może to kwestia przyzwyczajenia, ale slajdy lepiej robi mi się w rolkach które nie grzeszą zbyt sztywnym butem.

Cell 2 pasują idealnie jako rolki dla początkującego freerajdera. Są tanie można je skatować na wiele sposobów. Ale ze względu na swoja budowę nie dają takiej zwrotności i poczucia zescalenia z ciałem jak np.Seba fr1. To rolki w których spokojnie można wyjść pojeździć bezpretensjonalny lajtowy freerajd bez zbędnych fajerwerków, a potem rzucić nimi o ścianę i kupić sobie coś lepszego.

Do głównych wad należy zaliczyć to, że płoza bardzo lubi się poluzować. Tak samo wyglądała sprawa z kółkami. Non stop dokręcanie tych wrednych śrub. Poza średnim trzymaniem stopy, o którym już pisałem, do wad należy zaliczyć kółeczka, które ścierają się o wiele szybciej niż kółka w/w SEBA FR1. Ale po tych rolkach nie ma sensu zbyt wiele się spodziewać.

Dodatkową ciekawostką jest szerokość płozy W Cell 2. Są szersze niż przeciętna płoza w innych rolkach dlatego należało umieszczać podkładki pomiędzy kołem a szyną żeby uzyskać wymaganą do jazdy sztywność:).

Podsumowując. Zakładamy obcisłe szorty i pomarańczowy podkoszulek, zapuszczamy jakiś chillout i jedziemy na plaże podrywać panienki na nasze płynne ruchy w cell 2.

Oceny (skala 0-10)

But: 6
Liner: 5
Płoza: 4

Mały bonus. czyli jak robiłem slajdy na cell 2:)
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qJV00qDe_kM[/video]

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 19 lut 2011, o 00:06 
Stały bywalec

Warto dodać że Cell były niejako softbootowym klonem Salomon FSK. Nie tak udanym jak pierwowzór, ale do freeride na pewnym poziomie ok.

Zgadzam się z recenzją. Szkoda jedynie że te rolki to już białe kruki. W dodatku ostatnia inkarnacja, Cell FSK 2009 była pod pewnymi względami (np. znów szyna z klekoczącymi pieskami) krokiem w tył. Teraz nazwę Cell noszą fitnessy z szyną freestyle, ewidentny skok na kasę w związku z rosnącą popularnością slalomu. Smutny koniec niezłych rolek.

PostNapisane: 19 lut 2011, o 22:55 
Dużo pisze

To prawda z tym białym krukiem. Te rolki to bardzo oryginalna pod względem wizualnym konstrukcja nawet w wersji 2010.
Chociaż te rzepy w modelu 2010....

PostNapisane: 19 lut 2011, o 23:29 
Stały bywalec

Model 2010 to zupełnie inne rolki. Szyna od Metro, but od rekreacyjnych Phuzion. A z resztą...

Obrazek

Ze starych Cell pozostała jedynie nazwa i rzep przy palcach.

PostNapisane: 27 lut 2011, o 00:10 
Stały bywalec

Lekkie podobieństwo, ale wynika to z rozlokowania klamer. Te dwie konstrukcje to zupełnie inna bajka. Nowe Cell to low-endowy but z rolek rekreacyjnych z dodanym rzepem przy palcach i żadne gadanie marketingowe czy pierdółki w rodzaju wymiennych kolorowych cholewek tego nie zmienią. Cena w sezonie to było 729zł - nie mam pojęcia jak będzie teraz, ale za te pieniądze można mieć Roces ASP (z Hyper Concrete w zestawie!!!) przy których nowe Cell to parodia rolek freestyle.

Strefa czasowa: UTC + 1