Teraz jest 19 paź 2018, o 11:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lip 2018, o 13:56 
Użytkownik

Odkąd zaczęłam jeździć w RB Twister Edge często ktoś pyta mnie jak się w nich jeździ, pewnie dlatego, że są to rolki dość nowe na rynku. Nie jestem żadnym specjalistą jeśli chodzi o rolki, bo w życiu miałam na nogach zaledwie kilka różnych par, dlatego napiszę kilka słów o tych nich porównując je do znanych pewnie wszystkim Twisterów. O ile wgl można nazwać to porównaniem, bo jednak te dwie rolki bardzo się różnią, chociaż nazwa może wskazywać na coś innego.
Nie będę skupiać się na szczegółach, które koła robią więcej obrotów na sekundę, czy z jakiej jakości materiału wykonane są końcówki do sznuruwek. Skupię się na odczuciach z jazdy i ogólnych plusach i minusach obu par rolek. Po prostu na tym na czym skupia uwagę każdy jeden "przecięnty" rolkarz.

Na samym początku powiem, że jeśli chodzi o mnie bardziej odpowiadają mi Twister Edge, z prostego względu: dobrze dopasowują się do mojej stopy dzięki czemu mam fajną kontrolę nad rolką. Nie jest to jednak kryterium świadczące o tym które rolki są lepsze, ponieważ każda stopa jest inna i zawsze kupując rolki warto przymierzyć kilka par żeby sprawdzić, w której my będziemy czuć się najlepiej.

Skupmy się teraz po kolei na poszczególnych elementach rolki.
But. W Twister Edge jest solidny, cały zabudowany i wentylowany jedynie od spodu. Przy większych predkościach ta wentylacja jest odczuwalna jednak przy luźniej jeździ po mieście troszkę jej brakuje, czego nie można powiedzieć o Twisterach, bo w nich na brak wentylacji nie można narzekać. Odbija się to na pewno na wytrzymałości, w moich pierwszych twisterach po około roku używania przy jednej dość mocnej glebie skorupa delikatnie pękła. Na szczęście było to tylko małe pęknięcie nie przeszkadzające w jeździe.

Liner w Twister'ach Edge jest troszkę grubszy i mi osobiście bardziej odpowiada, bo fajnie dopasowuje się do stopy. W Twisterach na początku miałam delikatny problem z obtartą kostką, wprawdzie po rozbiciu linera wszystko było w porządku, jednak rolka od początku powinna być wygodna i żadnych obtarć nie robić, w innym wypadku oznacza to tyle, że nie jest do końca dobrze dopasowana.
Jeśli chodzi o szyny to poza różnicami wizualnymi są to w zasadzie takie same, podobnie jest z kołami: Supreme o tej samej twardości - 85A. Swoją drogą bardzo fajne kółeczka, moim zdaniem idealne na miasto i bardzo fajne do slide'ów.

Obie pary rolek mają swoje plusy i minusy, jak każde rolki. Jest to sprzęt dobrej jakości, który na pewno nam trochę posłuży. Kwestia, które rolki wybrać? Pójść do sklepu i przymierzyć kilka par, tak żeby trafić na te które nam najbardziej odpowiadają ;)

H5!

Załączniki:
GOPR2565.JPG
GOPR2565.JPG [ 128.54 KiB | Przeglądane 371 razy ]
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1