Teraz jest 17 gru 2017, o 10:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 wrz 2016, o 14:22 
Początkujący

Rolka, którą rozebrano na najmniejsze detale, które opisano w całości i z osobna, sportretowano z każdej możliwej strony, zważono, zmierzono i przedstawiono ( tu wielkie dzięki dla SIWEGO, że ciągle Ci się chłopie chce!). Nie mam zamiaru tego powielać. Skupię się na wrażeniach z jazdy i moich subiektywnych odczuciach wynikających z jazdy. Postaram się przedstawić moim zdaniem najmocniejsze i najsłabsze strony tej rolki
Rolka kontrowersyjna, wywołująca skrajne emocje. Ja dosłownie je kocham, ale znam takich, którzy nienawidzą ULTRONÓW. Dla mnie geniusz stylu i dizajnu, dla innych MULTIPLA wśród rolek.
Rolki pierwszy raz na oczy zobaczyłem na żywo na początku 2016 roku w Bladeville Katowice. Od razu przykuły moją uwagę. Dziwnym trafem następnego dnia spotkałem na torze rolkowym Muchowiec SIWEGO właśnie w ULTRONACH. Krótka rozmowa, wspólna rundka po torze i już wiem ? ULTRONY muszą być moje.
I tak z początkiem czerwca 2016 stałem się szczęśliwym posiadaczem POWERSLIDE ULTRON na szynie 231 i kołach 76mm ( z racji że szyna 243 na kołach 80mm rozpoczyna się od rozmiaru 42).

Obrazek
to był nasz pierwszy raz :marzyciel:

Pierwsza jazda i od razu pierwsze wow! Rolka świetnie dopasowana do stopy. Odczucie niezwykłej lekkości. Doskonałe wręcz prowadzenie i czucie rolki. Świetna zwrotność. Genialny transfer mocy na kółka. Wiedziałem już wtedy, że rolka zostanie ze mną do swojego naturalnego rozpadu.
Ale nie tylko wyszły zalety. Pojawiły się również i wady.
Pierwszą z nich był problem z dopinaniem cufa. Zbyt długi plastik ?prowadzenia? oraz przelot uniemożliwiały dopięcie cufa do końca. Przycięcie plastiku rozwiązało problem.

Obrazek
Przeróbka cufa wyglądała właśnie tak.

Kolejnym problemem były dość poważne urazy stawu skokowego. W lewej rolce były to dość głębokie obtarcia w prawej skończyło się zapaleniem stawu. Wygrzewanie, mechaniczne rozpychanie na kopycie przyniosły zamierzony efekt, chodź czasem odczuwało się delikatny dyskomfort. Problem całkowicie rozwiązała wymiana cuf'ów na prototypy, które to dostałem do przetestowania od SIWEGO ? wielkie dzięki człowieku za to!

Obrazek
Prototypowe cufy, które dostałem od Przemka - SIWEGO

Obrazek
Tak się zmienił wygląd rolki porównanie stary i nowy cuf.

Kiedy można było już ostro pojeździć zacząłem katować ile się da, i tu przedstawię wam moje wrażenia.
Jazda po prostej, technika prowadzenia rolki - wrażenia bardzo dobre, duża precyzja, rolki świetnie się rozpędza, świetnie wchodzi w zakręty, nie męczy nogi. Można czerpać wiele przyjemności w jeździe w stylu troszeczkę bardziej zaawansowanego fitnessu, czy urban.

Skoki ? Ze względu na niską wagę skoki dość wysokie / dalekie. Duża precyzja przy lądowaniu, po prostu czuje się grunt. Ląduje się pewnie i stabilnie. Niestety wynikł przy skokach problem z oryginalnymi kółeczkami SPINER ? pękające cory. Chodź i tak koła zaskoczyły mnie ? uważam, że są całkiem w porządku. Spodziewałem się jakiejś tragedii a wcale nie było źle, pęknięcia pewnie są wynikiem mojej wagi.

Obrazek
Tak pękły cory w Powerslide SPINER

Schody ? zjeżdża się pewnie, czuje się kontrole nad zjazdem, dużo frajdy. Podbieganie pod schody bywa bolesne. Osobiście musiałem zweryfikować swoją technikę, gdyż przywalenie miękkim butem w schody do przyjemnych nie należy...

Podjazdy ? duże przełożenie mocy znacznie w nich pomaga. Rolki ładnie się zbierają pod każdy podjazd.

Zjazdy / podczepianie się pod samochody ? przy dużych prędkościach rolka wpada w wibracje. Traci się poczucie kontroli i pewności w prowadzeniu rolki a wręcz walka o utrzymanie się na nogach. Efekt zapewne potęgowany brakiem absorbera.

Slajdy ? w tym temacie dopiero raczkuje i docieram koła, ale wszystko zapowiada się na to, że będzie całkiem nieźle. Rolki ładnie się doginają. Jak już coś uda się zrobić czuć dużą kontrolę nad poślizgiem.

Walle, grindy i inne dziwactwa ? jako, że moja przygoda z rolkami zaczęła się od agresivu nie mogłem sobie odmówić. Rolka daje dużo frajdy i można się fajnie pobawić. Fajnie siadają na ściany. Triki saoulowe też wchodzą całkiem nieźle. Topy niestety nie chciały usiąść - się pozapominało, ale nadrobimy :)
Gdzieś podczas katowania rolek znalazłem kolejną słabą stronę. Udało mi się wyrwać slider ze skorupy. Nie stanowiło to dla mnie wielkiego problemu, odrobina Loktita, na górę trochę żywicy i trzyma zapewne lepiej niż w oryginale i praktycznie nie ma śladu.

Podsumowując:
But ? bardzo wygodny, fajnie trzyma stopę. Nie ma luzu na pięcie. Termo formowalny. Dość ?plastyczny? dość łatwo poddaje się przy formowaniu mechanicznym na kopycie. Fajna termika buta, dość dobrze odprowadza wilgoć. W środku wkładka przyzwoita ? nie wymagała wymiany na żadne super sprzęty, co w moim przypadku zdarza się dość często. Rzep 45? trzyma bardzo dobrze i spełnia swoją funkcję ? nie wymaga kombinowania z wymianą na klamrę. Górna klamra trzyma mocno i pewnie. Mimo iż jest plastikowa daje radę. Nie popuszcza. Warto natomiast pokombinować z cuf'em. Obciąć kawałek plastiku, wymienić na jakiś prototyp lub coś z USD. Odrobinę zastrzeżeń budzi wykończenie czerwoną skórą od spodu buta ? tylko zastrzeżenia wizualne. Czerwona skóra wrażliwa na obtarcia szybko i trwale traci kolor.

Szyna Beta ? geniusz prostoty. Stara sprawdzona konstrukcja, która świetnie się sprawdza w tej rolce. Daje poczucie stabilności. Raczej nie wymienię na nic innego.

Koła SPINER 76mm/85A ? mimo tego iż udało mi się rozwalić cory twierdzę, że są całkiem niezłe. Dają dużo frajdy.

Łożyska ABEC9 ? zdecydowanie dają radę.

Rolka godna polecenia dla każdego, który uwielbia przemierzać miasto.

Powerslide doop Freestyle IV
Bauer Suprime 190

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 3 wrz 2016, o 14:43 
Site Admin

Dzięki za fajną recenzję!
Fajny styl pisania, dobrze się czyta.

Te wibracje, możliwe że masz na myśli tzw. "wobling" czy jak to się pisze, moim zdaniem to wina dwóch rzeczy, z reszta rozmawialiśmy już o tym, profil koła, przy dużych prędkościach musi być symetryczny inaczej daje nieźle popalić i wystawia na próbę twoje zdolności utrzymania się an rolkach :)

Druga sprawa, pechowo masz mega krótkie szyny, osobiście polecam ci 255mm albo co najmniej 243mm szyne i będzie duuużo lepiej i stabilniej.

Kurde, nie wiedizałem że ci kółeczka popękały, aż tyle ważysz? :D

PostNapisane: 3 wrz 2016, o 16:38 
Użytkownik

Jak wyglądają rolki po trickach soulowych?

PostNapisane: 3 wrz 2016, o 21:17 
Początkujący

Obrazek
Nie wiem czy to widać ale głównie oberwała szyna - obdarcie lakieru. But normalne ślady ślizgu płytkie. Dodam że katowałem nie na jakimś tam betonowym pumeksie ale na dość fajnym i gładkim marmurku. Nie było tego za dużo bo to nie rolka do grindowania chciałem tylko pokazać że się da. Skóra nie oberwała wogóle.

Bauer Suprime 190

PostNapisane: 4 wrz 2016, o 15:47 
Dużo pisze

Dzięki za reckę, tak jak Przemek wspomniał, czyta się bardzo fajnie.

Czyli wychodzi na to że Ultrony cierpią na choroby wieku dziecięcego, u wszystkich te same problemy, ale poza tym to rolka jest super, świetnie trzyma stopę, bardzo fajnie mi się w nich jeździło.

PostNapisane: 5 wrz 2016, o 13:26 
Początkujący

Tak jest. Aż szkoda, że PS porzuca ten projekt mam nadzieję że Kaze i Tao okażą się strzałem w 10 i potrzujem the power of trynity :)

Bauer Suprime 190

PostNapisane: 7 wrz 2016, o 20:59 
Początkujący

Ja w sumie trochę liczyłem, że Kaze będą miały te całe wycięcia Painfree, ale jak się okazuje, to nie mają. Plastik niestety niewystarczająco sztywny. A na Tau w sumie sam czekam... pożyjemy, zobaczymy.

PostNapisane: 8 wrz 2016, o 13:56 
Dużo pisze

Kaze to chyba bardziej fitness a nie na miasto, wydaje mi się że zbyt miękkie są te role, na nogach ich nie miałem ale da się to wywnioskować z dostępnych materiałów.

Strefa czasowa: UTC + 1