Teraz jest 13 gru 2017, o 02:23

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sie 2016, o 23:15 
Dużo pisze

Ciągle szukam dla siebie odpowiedniej rolki, kilka miesięcy temu będąc w Kato miałem okazję pojeździć na Przemkowych Ultronach, bardzo przypadły mi do gustu ze względu na to że świetnie trzymały moje chude mutanckie stopy. Postanowiłem je kupić, jednak problemy z dostępnością rozmiaru zagnały mnie do Zico, tam też okazało się że nie ma na stanie mojego rozmiaru, tak siedząc w sklepie i czekając na wyrok, zacząłem przymierzać rolki. Haje za luźne, Igory za luźne, Metroblade też. Ubieram Trix... i już wiem że są moje, ciasno, stopa ani drgnie :D pytam o Trix 2, nie ma mojego rozmiaru! Będzie za 2-3 tygodnie.. jak tu czekać? odkryłem Graala, jak Indiana Jones, mógłbym wszystko i mam czekać?!
Przypomniałem sobie że na wrotkarskim były jakieś Trixy, obadałem sprawę i kupiłem, nówki z drugiej ręki trzy stówki taniej, było ryzyko bo postanowiłem że wbiję się w rozmiar 41 a stopę mam 275mm ;)

Rozkręciłem je dzisiaj żeby zrobić kilka fotek zanim je poobdzieram ;)

Rolka na prawdę może się podobać, z daleka wygląda jak zwykłe rekreatki, jednak kiedy przyjrzymy się bliżej, widać jakość wykonania i ciekawe rozwiązanie cholewki.
Obrazek

W tej chwili po przejechaniu około 400km mogę powiedzieć że:

-Trzymanie i wsparcie jest najlepsze jakie miałem do tej pory w rolkach, nie ważne jak mocno je wiążę, jest świetnie.
-Cholewka w kształcie Y daje radę, jest sprężysta ale wspiera bardzo dobrze.
-Pomimo mniejszego rozmiaru, jest bardzo wygodnie, po 20-30km na mieście lekko bolą mnie palce, jednak to jak rolki się prowadzą sprawia że ten dyskomfort nie ma żadnego znaczenia, myślę że przy zakupie warto zastanowić się dobrze nad rozmiarem z moich obserwacji wynika że rolka jest w stanie rozbić się o jakieś 4-5mm. Oczywiście ma na to wpływ nie tylko długość stopy ale i objętość, więc jest to sprawa indywidualna. Nie ma co liczyć na to że po wyciągnięciu wkładki zmieścimy dłuższą stopę, shell w palcach jest dość mocno zaokrąglony od dołu i w moim przypadku wyciągnięcie wkładki objawia się sporym dyskomfortem ponieważ duży palec jest mocno wygięty do góry.
-Są bardzo dobrze wykonane i świetnie wyglądają, do tego są bardzo lekkie, nie ważyłem ich jeszcze bo chcę to zrobić z nowymi kołami HC.
-Mam wrażenie że są lepiej wykonane od FR, przy wspomnianym modelu od początku miałem kilka zastrzeżeń odnośnie jakości, Trix wyraźnie jest klasę wyżej, mam pewne uwagi, jednak chcę sprawdzić rolki przez 2-3 miesiące żeby nie wydawać przedwczesnych opinii..
-Co mogę powiedzieć już teraz, to to że koła są dla osób max 50kg, twardość 82A ma zapewnić maksymalny komfort, ale nie sprawdzi się na mieście przy ostrzejszej jeździe, lepiej je od razu wymienić i sprzedać co pozwoli odzyskać trochę kasy.

Rolka jest umiarkowanie szeroka, jednak bardzo płaska, to świetny wybór dla osób które mają stopy o małej objętości bądź też bardzo płaskie. Nie jest wcale tak twardo, wnętrze jest bardzo dobrze wykończone, można by jeździć bez wkładek bo pod materiałem siedzi jakaś Eva, myślę że ma z 2mm grubości. Wkładki wyglądają tanio, jednak są z dobrej pianki która jak dotąd się nie ubiła.

Niby nie jest to rolka FSK, ale zapewnia wystarczającą amortyzację do jazdy po mieście, największą bolączką jest brak porządnych sliderów, ale tak na prawdę większość ludzi jeździ coś w stylu urban fitness do którego ta rolka jest wystarczająca, dodatkowo jeśli inne rolki nie zapewniają odpowiedniego trzymania to jest to bardzo dobry kompromis. Po co komu pancerna luźna rolka, która nie pozwoli jechać tak jak się chce? Lepiej mieć rolki które wytrzymają krócej, ale pozwolą na kontrolowaną jazdę pełną frajdy, takie które pozwolą się rozwijać, w końcu chodzi o radość z jazdy..

Otarcia od wewnątrz są spowodowane tym że podczas jazdy ocieram rolką o rolkę, nie dam sobie nic odciąć ale część materiałów to albo prawdziwa skóra, albo bardzo dobra "derma" po mocnym zahaczeniu o szorstki betonowy element zostały tylko rysy na powierzchni.
Obrazek

Z tył mamy dziurkowaną "skórę" wydaje się że to działa bo skarpetki od kostki w górę są suche..
Obrazek

Zapomniałem o sznurówkach i sorry za wygniecione prześcieradło, ale nie mam żelazka :P
Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 26 sie 2016, o 06:48 
Użytkownik

Miałem jakiś czas temu te rolki i byłem bardzo zadowolony. Super dopasowanie do stopy i kontrola, poza tym są lekkie i wygodne. Zjazdy po schodach czy jakieś zeskoki z murka do ok 1m nie powodowały odrąbywania palców tak jak w carbonach, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić... ;D
W slalomie wytrzymają na pewno długo, ale ja musiałem zabezpieczyć dodatkowo czubki i boki (przykleiłem łatki z grubej prawdziwej matowej skóry i zalałem je superglue -robi się beton).
Gdybym miał wybierać pomiędzy np Seba High Light i Trix2 to wziąłbym te drugie ze względu na lepszą kontrolę.
Wcześniej miałem rozmiar 41 Seba FR1 i innych linerowych Seby, a w bezlinerówkach Seby mam 40.
Enjoy ;byebye;

PostNapisane: 26 sie 2016, o 16:22 
Dużo pisze

Seba High Light są dla mnie zbyt luźne, normalnie jak by były za duże o 1,5cm. Paluszki czasem bolą ale przy takim dobraniu rozmiaru to normalka, za to kontrola jest super :D Ja już po prostu nie mam co kombinować z linerami, nie mam co patrzeć na przeznaczenie rolki, musi być mega ciasno bo inaczej nie mam kontroli. Slajderki jakieś zrobię ale to we wrześniu przy okazji customizacji, plan już jest, tylko fundusze mnie trzymają ;)

PostNapisane: 29 sie 2016, o 09:25 
Site Admin

Musze się chyba zgodzić z tym twierdzeniem że lepsza idealnie dopasowana rolka a delikatniejsza niż pancerna robiąca co chce rolka.

Ostatnio dużo jeździłem w Seba SX, i już tka się przyzwyczaiłem że miałem wrażenie że są to identyczne rolki jak Rollerblade Fusion, to samo trzymanie, gięcie, jedynie lżejsze przez karbon.

Ale ich nie doceniłem dostatecznie.
Ostatnio założyłem Fusion, i jakaś masakra.
Nogi zaczęło mi wyginać na boki, jakiś dziwny luz, po jeździe odezwała się dawna kontuzja kostki...

I dodam że w fusion latałem na secie 4x84, a w Seba SX 4x90mm, więc nieco wyżej a i tak odczucia po miejskim latanku dużo pozytywniejsze.

No i zauważam że ten karbon rzeczywiście fajnie tłumi, i pochłania drgania.
Cały czas odbierałem to jako wciskanie kitu przez producentów rolek że droższe, krócej wytrzymają, i kupimy kolejne, ale rzeczywiście to zupełnie inna jazda jest na dobrze spasowanej, odpowiednio trzymającej rolce.

Seby SX kupiłem, nie dostałem żeby zareklamować więc nic tu nie ściemniam, z resztą i tak wszyscy zawsze mówili że hejtuje Seby :D

PostNapisane: 29 sie 2016, o 16:36 
Dużo pisze

Czyli jednak, to chyba kwestia czasu że jak się człowiek rozwija i zaczyna wyłapywać nawet delikatne problemy z kontrolą, trzymaniem itd to w końcu musi sięgnąć po rolki bezlinerowe. Ja już wiem że mogę śmiało zacząć sprzedawać wszystkie, linery i skorupy, na nic mi się one już nie przydadzą..

Mówisz że carbon dobrze tłumi? Ogólnie opinie są takie że jest bardziej twardo i na miasto trochę słabo. Może to z powodu Carbonów które ludziom pękały jak jeździli bez plejta, fama poszła w miasto i tak sobie krąży..

PostNapisane: 11 wrz 2016, o 19:10 
Dużo pisze

Coś się dzieje ;) bez skakania, bez schodów, ważę 75kg.. druga strona też pęknięta.

Załączniki:
trix awaria.jpg
trix awaria.jpg [ 53.88 KiB | Przeglądane 2802 razy ]

PostNapisane: 12 wrz 2016, o 08:11 
Użytkownik

Ale to że jak to tak?
Przy normalnej jeździe czy coś wykombinowałeś?

PostNapisane: 12 wrz 2016, o 09:06 
Site Admin

Karbon, albo aluminium zamiast tego plastiku dla pewności powinna marka zastosować.
Ciekawe jak w innych Trixach, czy coś w ogóle na ten temat jest w sieci, czy pechowy komplet.

To mogło się źle skończyć, gdybyś jechał schody, skakał, albo robił coś na ulicy, na dużej prędkości, takie drastyczne pogorszenie stabilności mogło by się bardzo źle skończyć.

Jak wymienią na nowe to super, ale do następnego razu, chyba już z komfortem psychicznym na tej rolce nie pojedziesz :)

PostNapisane: 12 wrz 2016, o 09:40 
Dużo pisze

Według mnie to wada tego kompletu, nity są zbyt mocno zaklepane i cuff zamiast mieć ruch na nicie, był zablokowany, w efekcie tego pracować musiał plastik i nie wytrzymał ciągłego wyginania. Oglądałem dokładnie czarny komplet i nie widać żadnej wady, nity pracują w nim jak należy i wyginanie nie ujawnia żadnych pęknięć..

Trochę dziwne jest to że nie dało się tego wyczuć, tego że ruch jest niepełny, cały mankiet na tyle pracuje że nie zauważyłem tego do momentu aż nie pękło.

k0gut normalna jazda, nie skaczę bo nóżkę mam chorą;)

PostNapisane: 12 wrz 2016, o 14:41 
Site Admin

zapomniał bym, w salomonach też cholewka, fragment, ten przynitowany pękał z dwóch stron, podobnie mocowane były cholewki w salomon st ale tam nie miało to miejsca

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1