Teraz jest 13 gru 2017, o 02:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 wrz 2016, o 12:16 
Początkujący

Witam po przerwie.

Relacji niestety nie będzie, cały proces wykonany w piwnicy gdzie nie było ani oświetlenia, ani czasu i warunków do pracy z aparatem fotograficznym.

Poniżej za to kilka zdjęć po fakcie i opis co i jak zrobione.

Na pierwszy rzut poglądowe zdjęcie prawego cuff'a
Obrazek

Tutaj mamy już lewy cuff z widocznym odkształceniem.
Obrazek

Poniżej jeszcze zdjęcie, które pokazuje jak bardzo oddalony od buta jest teraz cuff
Obrazek

A sam proces opiszę w punktach:

1. Odkręciłem cholewki (duh :D) szukałem jakichś oznaczeń z ftryskarki, np. materiał użyty, albo data wykonania formy. Niestety znalazło się tylko oznaczenie części LV-03, rozmiar #40-43 i co ciekawe błędnie oznaczona strona cholewki, lewa ma R a prawa L.

2. Do akcji wkroczyła opalarka. Na miejsce gięcia najpierw wziąłem sobie miejsce powyżej mocowania cholewki do buta. Opalarką należy rozgrzewać stopniowo, nie trzymać w jednym miejscu, często zmieniać strony z zewnętrznej na wewnętrzną aby ciepło w miarę równomiernie rozchodziło się po materiale. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest też wykonanie sobie swoistej izolacji cieplnej z np. spożywczej folii aluminiowej, którą osłaniamy miejsca których nie chcemy rozgrzać.

3. Już po minucie cholewka była zdecydowanie bardziej giętka niż jej nieogrzana strona, ale jeszcze nie plastyczna.

4. Po 2-3 minutach odłożyłem opalarkę i w rękawicach kuchennych sprawnym ruchem zagiąłem uchwyt do wewnątrz. Całkiem sporo jak na mój gust. Trzymałem wszystko w tej pozycji do wstępnego wychłodzenia i stwardnienia materiału. Potem cuff poleżał 15 minut do całkowitego ostygnięcia i dopiero potem go wkręciłem na buta. Bardzo ładnie było widać szczelinę między cuff'em, a butem. Ale po zaciągnięcu klamer na cuff'ie i posiedzeniu chwilę w rolce, ból powrócił.

5. Cuff zdecydowanie wymagał dodatkowego podgięcia. Metodologia ta sama co wcześniej, tyle że zabrałem się za miejsce ponad mocowaniem i na prawo od "skrzydełka" usztywniającego cuff. Rozgrzałem i "wypchnąłem" to miejsce na zewnątrz. Teraz jest zdecydowanie więcej miejsca pomiędzy cuff'em, a miejscem gdzie spoczywa kostka i ból nie występuje. Cel osiągnięty, Yupi!!! =]

Mam nadzieję, że ta mała informacja pomoże osobom z podobnym problemem, chociaż jeśli dobrze przeczytalem to kolega MIZURI dostał jakiś zmodyfikowany cuff, Powerslide pewnie dostawał reklamacje z tego względu i musieli przeprojektować cuff.
Mnie niestety nie chce się czekać, muszę jeździć, więc Drodzy jeśli macie podobny problem jak ja, nie bójcie się, to tylko kawałek plastiku nie cała rolka, pozatym jeśli coś jest zepsute to nie możecie zepsuć tego bardziej =]

Miłego termoformowania.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 7 wrz 2016, o 12:29 
Początkujący

I całkiem przyzwoicie wygląda - ja się jakoś bałem zawalczyć z opalarką, chodź być może teraz przetestuję na starych cufach. Jeździłeś już na tym całkowicie po bólu?

Powerslide doop Freestyle IV
Bauer Suprime 190

PostNapisane: 7 wrz 2016, o 12:59 
Site Admin

Dobra robota, my na skróty poszliśmy, mamy nowe poprawione cholewki :)

PostNapisane: 7 wrz 2016, o 14:32 
Początkujący

MIZURI napisał(a):
I całkiem przyzwoicie wygląda - ja się jakoś bałem zawalczyć z opalarką, chodź być może teraz przetestuję na starych cufach. Jeździłeś już na tym całkowicie po bólu?

Jeździłem już 2 razy, łącznie 5h, nic bardzo wymyślnego, raczej taki trochę ostrzejszy fitness. Czuć, że dalej jest dobrze dopasowane, ale nie powoduje bólu.
Najbardziej bałem się, że się plastik przypali i będę miał pięknie przypieczone cholewki. Ostawiam, że cholewka jest wykonana z nylonu z domieszką włókna szklanego, a nylon nie brązowieje jeśli się go przegrzeje. Nie wystąpiło też pienienie tak powszechne przy próbach termoformowania plexi, jedynie się "spocił" przy grzaniu, stracił matowe wykończenie i zaczął błyszczeć, ale zmatowiał z powrotem jak ostygł.

przem ek napisał(a):
Dobra robota, my na skróty poszliśmy, mamy nowe poprawione cholewki :)

Myślicie, że opłaca mi się pisać do PS, żeby mi w ramach gwarancji wymienili?

Dajcie jakieś fotki z wyszczególnionymi zmianami pomiędzy oboma wersjami cholewek :D

PostNapisane: 7 wrz 2016, o 14:59 
Początkujący

Masz zdjęcia w moim teście oprócz tego masz delikatni łagodniejsze krawędzie w miejscu które grzałeś różni się prowadzenie paska - nie ma przelotu i plastik jest chyba krótszy niż w oryginale. Sam cuff chyba delikatnie sztywniejszy - ja osobiście wolę trochę luzu na górze więc zapinam nieco luźniej.
Jak tylko będę miał chwilę to postaram się zrobić to co Ty ciekawe co mi wyjdzie :D Zastanawiam się tylko czy użyć opalarki bądź raczej hot air czy narzędzia do profilowania i klejenia polimerów.

Powerslide doop Freestyle IV
Bauer Suprime 190

PostNapisane: 7 wrz 2016, o 20:55 
Początkujący

MIZURI napisał(a):
Masz zdjęcia w moim teście oprócz tego masz delikatni łagodniejsze krawędzie w miejscu które grzałeś różni się prowadzenie paska - nie ma przelotu i plastik jest chyba krótszy niż w oryginale. Sam cuff chyba delikatnie sztywniejszy - ja osobiście wolę trochę luzu na górze więc zapinam nieco luźniej.
Jak tylko będę miał chwilę to postaram się zrobić to co Ty ciekawe co mi wyjdzie :D Zastanawiam się tylko czy użyć opalarki bądź raczej hot air czy narzędzia do profilowania i klejenia polimerów.

Jak masz dostęp do stacji hot air, to wydaje mi się że będzie to lepsze rozwiązanie. Wymienne dysze o różnych profilach i bardziej skoncentrowany strumień gorącego powietrza, w dodatku regulacja temperatury może być idealna do takiego zadania. A co do tego narzędzia do profilowania to nie mam bladego pojęcia jak to nawet wygląda.
Jak zrobisz to daj znać.

PostNapisane: 8 wrz 2016, o 13:53 
Dużo pisze

Dobra robota :)
Nie wiem na ile ten plastik robi się plastyczny, ale kiedyś formowałem w ten sam sposób jakieś tworzywa i zależało mi na idealnym kształcie, zrobiłem na szybko jednostronną formę z drewna i szpachli i grzałem aż plastik ładnie się poddał i dopasował do formy.

PostNapisane: 21 gru 2016, o 20:10 
Dużo pisze

Sry za post pod postem, info z ostatniej chwili, jeszcze mam na nodze cieplutkie Ultrony prosto z piekarnika :)

A więc tak, mam prototyp na 2017, całe czarne, mam wrażenie że mają inny kształt od tych białych, pięta mi latała a shell niemiłosiernie ciął wewnętrzne kostki.. Poszły w piekarnik, na pierwszy rzut zwęziłem shell w pięcie, potem usunąłem przyczynę bólu kostek, wywinąłem brzeg shella na zewnątrz i teraz nie ma żadnego dyskomfortu :)

Jestem pod wrażeniem jak łatwo formować te rolki, udało mi się w kilka godzin zmienić charakterystykę rolki z bardzo słabej, nie wygodnej i luźnej na dopasowaną i całkiem komfortową, jeszcze nie odbyłem jazd próbnych po kombinacjach ale od razu czuć dużą różnicę :) Tak więc nie grzejcie i nie piłujcie cafa bo winowajca to brzeg shella który wrzyna się w kostki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1