Teraz jest 19 sie 2018, o 01:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 mar 2016, o 19:04 
Site Admin

Na forum możecie znaleźć mój wpis gdzie zarzekałem się, że tych rolek nigdy nie kupię, oczywiście rozchodziło się wtedy o cenę.
Wszystko się jednak zmieniło, w między czasie poznałem Przemka z egde.shop.pl, który umożliwił mi zakup tych rolek w naprawdę przystępnej cenie.

Na początku były małe problemy z doborem rozmiaru, pracownicy Seby dobrali na moje 28 cm rozmiar 44 - 28,5 cm.
W rzeczywistości wkładka miała 28,5 cm, ale w skorupie realnie było ponad 29 cm, do tego dodać jeszcze szeroki i wysoki kształt skorupy... Zamówiliśmy kolejne, tym razem 43.

Druga zamówiona para pasuje doskonale, jakby była robiona na miarę.

Jeśli będziecie kupować te rolki przez internet polecam tabelkę z rozmiarami, i sugerowanie się wymiarem opisanym jako insole shoelast, w moim przypadku się sprawdziła.
Obrazek

Moje pierwsze spostrzeżenia po wyjechaniu ze sklepu są takie:

-Sztywność i uczucie jak noga pracuje w bucie porównywalne z Rollerblade Fusion.
Nie jest jakoś super sztywno mimo karbonu, ze względu na bardzo gruby i miękki liner.

-Rolka jest odczuwalnie lżejsza, w rozmiarze 43, ale dodam, że na większej szynie 255 mm z większymi kołami 84 mm waży nieco ponad 1,7 kg.

-Wygoda na wysokim poziomie. Znów posłużę się porównaniem - liner jest tak mięsisty jak te fajne linery z Salomona ST Pro.
Wygodnie jest również pod stopą, co prawda wkładka to standardowo zwykła cienka pianka, ale za to pod nią jest gruba warstwa pianki (sami się o tym nie przekonacie, ja rozcinałem spód buta od środka).

-Trzymanie nogi bardzo fajne, nigdy nie miałem rolki bezlinerowej, same sznurowadła dostatecznie dobrze stabilizują stopę, no i bardzo łatwo się je zaciąga, zupełnie inaczej niż w Fusion.

Co do tego rozcinania... w prawej rolce coś trzeszczało, tak jakby lekko zakręcona ruchoma szyna.
Reklamować już mi się nie chciało. Wydedukowałem, że to pewnie jedna z warstw pod wkładką nie ma kleju i odkleja się od karbonowej skorupy. Zdecydowałem, że natnę to i lekko podkleję.

Tak jednak nie było. Przebijałem się przez kolejne warstwy i wszystko było fajnie sklejone.
Okazało się natomiast, że na samym dnie przez środek (tylko na środku rolka trzeszczała) przebiega wzdłuż rolki kawałek blachy, bezpośrednio stykający się z wnętrzem skorupy i bez żadnego kleju.

Zabawne, że nawet tego jeszcze nie podkleiłem, a już dźwięk trzeszczenia/trzaskania ustał.

Poza tym defektem roleczki super, wizualnie, jakościowo zszycia, poszczególne elementy. Rolka prezentuje się według mnie lepiej niż plastikowe modele SEBA.

No i ważny dla mnie fakt, że koła wystają z przodu i z tłu poza obrys rolki !
Raz, że polubiłem strasznie dłuższe szyny na koła 4x84 mm, a dwa, że wydaje mi się, iż przy rozmiarach 43+ jest to optymalna długość szyny.

W rozmiarze 44, koła były schowane pod butem, ale ostatecznie mam te 43 i jest naprawdę elegancko !

Standardowo SX można kupić wyłącznie na podwoziu 243 mm. 255 mm można sobie dogadać opcjonalnie ze sprzedawcą i poprosić o złożenie takiego setupu.

Co by tu jeszcze... Seba SX jest zupełnie inna od podobnych rolek np. Powerslida, mam tu na myśli USD Carbon.

Tam rolka jest smukła, zdecydowanie mniejsza od tradycyjnych plastikowych skorup.
Seby SX są dosyć szerokie od góry wygląda to co najmniej jak plastikowy shell.

Ten efekt potęguje jeszcze dodatkowo pofalowany kształt konstrukcji pięty, przechodzący na boki rolki
(słyszałem, że są to jakieś rurki zabudowane włóknem szklanymi karbonem i stąd ten kształt).

Z takich naciąganych minusów to rzep jest nieco za krótki i te dwu metrowe sznurowadła, klasyka Sebowska... :)

Ale rolki robią naprawdę fajne wrażenie, na chwilę obecną jak najbardziej polecam.

Na razie wrzucam kilka poglądowych zdjęć, i biorę się za jazdę, więcej napiszę w recenzji za jakiś czas.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pierwszy custom ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Szyna w systemie mocowania UFS !

Obrazek
Do zestawu z rolkami dorzucane są jeszcze takie oto elementy z gumy. Od kolegi dowiedziałem się ze można to założyć na miejsce oryginalnych plastikowych sliderów.
Te są nieco mniejsze...

UWAGA ! ZDJĘCIA DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH :) POCIĘTE NOWE SX-Y
Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: SEBA SX !!!
PostNapisane: 9 mar 2016, o 20:58 
Dużo pisze

I nic poza rozcinaniem nie musiałeś robić żeby przestało wydawać te dźwięki, nie wyginałeś tej blachy? Sklejasz jakoś z powrotem te pianki, co by się wióry nie sypały do buta?

Przyznam że wcześniej jakoś nie zwracałem uwagi na ten pułap cenowy, faktycznie cena zabija, ale jest pozytyw w postaci szyny UFS, czy to pełnoprawny UFS (but/szyna) czy trzeba coś kombinować jak chcesz założyć coś innego?

PostNapisane: 9 mar 2016, o 21:08 
Site Admin

Nic, tylko rozciąłem, potem jeździłem w rolkach i już nic nie klika.
Na razie myślę nad odpowiednim klejem, potem wszystko ładnie zakleję i może dodam dodatkową cienką warstwę pianki, albo coś sztywnego, w salo były takie cienkie i sztywne białe wkładki na dnie.

To jest pełnoprawny UFS, szyna ma wycięte okrągłe gniazda pod skorupy plastikowe z wypustkami.
W bucie Seba SX akurat brak tych wypustek.

Za to zaletą tego buta jest to że założysz nawet pseudo UFS-owe szyny z K2 Il Capo, bo tam szyna nie ma gniazd tylko jest na płasko.

W sumie to minus bo szyna może pracować w poziomie trochę.
Pewnie wypustki są w plejcie pod CJ-e więc tutaj zrobili but na płasko by był kompatybilny, coś za coś.

PostNapisane: 9 mar 2016, o 22:38 
Użytkownik

Te szyny okropnie mi się podobają wizualnie. Są już od dłuższego czasu na rynku ale jeszcze nigdzie nie znalazłem żadnej ich recenzji. Przemek, wiara w Tobie :D
PS. Jakbyś chciał kiedyś sprzedać boot to jestem w kolejce :P

PostNapisane: 9 mar 2016, o 23:25 
Site Admin

Będę pamiętał jak coś ;)

Szyny i koła oddzielnie zrecenzuję wiadoma sprawa :)

PostNapisane: 10 mar 2016, o 19:28 
Site Admin

już chyba wiem po co ta blacha...na zdjęciu widać jest pasek pianki, jako podkładka pod nity
Obrazek

PostNapisane: 10 mar 2016, o 22:44 
Dużo pisze

Jak ta blacha jest na piance to musi się odkształcać, stąd te dźwięki, jak się na to patrzy to aż ciśnie się na usta pytanie, za co tyle kasy..

PostNapisane: 11 mar 2016, o 11:46 
Site Admin

Tu masz przynajmniej 100% karbonowy shell...choć i tak to nie wiele materiału, bo inny przecież łączą włókno szklane z karbonem, lepsze właściwości daje taki kompozyt... ?

U mnie w SX jest taki pasek blachy ale bezpośrednio na karbonie, ale identycznie położony jak ta pianka na zdjęciu.
To chyba ma zapobiegać wyrwaniu karbonu w miejscu nitowania, Valo Light miały z tym własnie problemy bo podkładki pazurkowe były wbijane bezpośrednio w karbon i wyrywały wszystko.

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 11 mar 2016, o 14:32 
Dużo pisze

A to spoko, to na pewno jest po to żeby nakrętki i nity nie przelatywały przez carbon, nie zrozumiałem dobrze. Myślałem że blacha jest na piance :P
Uważam że to trochę takie dupowate rozwiązanie, lepiej było by wstawić podczas lepienia carbonu odpowiedni stelaż z lekkiego metalu lub odpowiedniego tworzywa w którym były by miejsca na gwinty.

PostNapisane: 12 mar 2016, o 22:25 
Site Admin

W USD Carbon 2 nie stosują tego patentu.
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1