Teraz jest 12 gru 2018, o 16:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 mar 2011, o 20:49 
Stały bywalec

Siwy: nie, nie porównuje rolek za 700zł i 1000zł, ponieważ w Seba FR2 szyna jest taka sama jak w FR1, a FR2 kosztują 800zł.

To jest ta sama półka cenowa! Jak ktoś już może wydać te 700zł, to dołoży i stówę by mieć coś dużo lepszego - pożyczy, zarobi, odmówi sobie innego wydatku, ale dołoży. Metro teraz rywalizują z FR2, Twister, ASP, NRK, Fusion 84 - a każdy z tych modeli jest o wiele lepiej wykonany od produktu Powerslide oraz nie czarujmy się - bardziej atrakcyjny.

Budżetowe rolki freestyle w tym sezonie to X3, NRK BX, Seba FRX, Metro już nie należą do tej kategorii.

Jedyny duży atut Metro, to X-Slot - ale psu na budę on w rolkach freeride, tak naprawdę. Fajnie jest sobie przesunąć szynę do przodu lub tyłu, ale to nie slalom, tu idzie się do ustawienia szyny przyzwyczaić. Jeżeli chodzi o regulację na boki - w każdym modelu z szyną v-type jest taka sama, za pomocą otworów poprzecznych w szynie. X-Slot jest bardzo dobry gdy Metro potraktujemy jako rolki slalomowe - wtedy wyjątkowa sztywność skorupy też staje się atutem - ale nie jest niczym co mogłoby przyciągnąć uwagę freeridera na dłużej, a w dodatku podnosi niepotrzebnie balans.

Nie twierdzę że Metro to rolki nieudane - tylko że po prostu nie tak udane, jak produkty konkurencji. Najbardziej wkurza, że zmiany są kosmetyczne, a mało brakuje by były one naprawdę dobrymi rolkami freeskate. Odlać skorupę z ciut miększego materiału. Wywalić X-slot, podwyższający rolkę i podnoszący cenę, zamiast tego dać dobre klamry. Zrobić szynę z czegoś normalnego, wtedy będzie jedną z lepszych na rynku bo projekt jest super. Wtedy te rolki warte byłyby 700, a nawet 800zł.

Odcinam się natomiast od stwierdzenia "powerslide /= jakość, bo powerslide = max zyski, najmniejszym kosztem" bo jednak firma ta się zna na jeździe szybkiej oraz agresywnej, wprowadzają innowacje i ciekawe technologie. Hardcore Evo to też bardzo udane rolki, ale dlatego że Powerslide zaaplikowali w nich technologie z sektora, na którym się znają - jazdy szybkiej. Bo Hardcore Evo, to tak samo jak inne podobne konstrukcje, w istocie pochodne butów od jazdy szybkiej, z wysokim butem oraz zewnętrzną cholewką.

Natomiast, mimo że USD, Xsjado, Deshi (RIP) to marki Powerslide, W OGÓLE nie widać po Metro, że firma ta ma jakiekolwiek doświadczenie w tworzeniu harbootów.

Aha, na tapetę wlazły jeszcze FRX - słabizna. Szyna byle jaka, gorsza niż w Metro, rzep byle jaki, brak HDS, badziewna klamra na cholewce... NRK BX to ich klony, ale zdaje mi się że lepiej wykonane, zobaczymy jak już będą dostępne, nie zrobię testów, ale myślę że rozebrać rolkę na części pierwsze, ocenić "na sucho" ważniejsze elementy (bo wiadomo że kół i łożysk tak obiektywnie nie ocenię) i zdjęcia porobić dam radę.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 29 mar 2011, o 21:04 
Site Admin

Zapomniałem o istnieniu FR2 :P Masz rację :)

PostNapisane: 29 mar 2011, o 21:41 
Dużo pisze

"powerslide /= jakość, bo powerslide = max zyski, najmniejszym kosztem"

@ Herb chodziło mi raczej o tą niższą półkę cenową, bo jakby nie patrzeć powerslide robi agresywne cuda carbony czy jak mówisz hardcore evo :)

PostNapisane: 29 mar 2011, o 21:47 
Dużo pisze

METRO 2011 vs SEBA FR2? Bez jaj:). A tak serio to sprawa z Metro jest śliska bo ich cena spadnie o jakieś 300zł w ciągu sezonu. Cena Seba FR2 Raczej nie spadnie.

PostNapisane: 29 mar 2011, o 21:51 
Site Admin

Wiedziałem że pod tą recką zaroi się od postów... :P
No teoretycznie można zestawić FR2 z Metro.

PostNapisane: 29 mar 2011, o 22:22 
Stały bywalec

Zależy też, jaki będzie na nie popyt, oraz ile sklepy tych rolek zamówiły. Jak rynek zostanie Metro zasypany - to możemy być pewni że cena spadnie ostro, bo nie wierzę by klienci je tak rozchwytywali jak w latach poprzednich.

Po pierwsze, sytuacja na rynku zupełnie inna - weszli Fila z NRK BX za 600zł, rok temu jedyny rywal Metro w sektorze rolek powiedzmy "slalom"-freeride w niższej cenie to były FRX, dużo od Metro słabsze. BX typuję na hit sprzedaży w tym sezonie.

Po drugie teraz Metro to już półka cenowa "wyższe stany średnie". A i nie zapominajmy, że ASP można też znaleźć za 700zł (HYPER CONCRETE i jakby koła w Metro nie poprawili, to i tak mogą się schować).

Po trzecie, w jeździe urban jest "push" (nie wstydzę się przyznać, że i z mojej strony) na Fusion X3 jako rolek dla mniej zasobnych kieszeni i widzę że zainteresowanie nimi jest duże. Cieszy mnie to, bo to kawał solidnego sprzętu do freeride. W latach poprzednich praktycznie NIKT nie polecał tych rolek, za to Metro były wciskane wszędzie i każdemu. No cóż, Rollerblade nie ma w Polsce tak aktywnych ambasadorów marki jak Powerslide.

Po czwarte - ceny rolek innych producentów nie poszły w górę... a tak było w roku 2009 i 2010.

PostNapisane: 30 mar 2011, o 11:14 
Początkujący

Mam Metro 2011. Jeżdżę na tych rolkach. W stosunku do poprzednich Metro kółka są o niebo lepsze a odkręcająca się śruba została zastąpiona nitem. Przy naprawdę wysokich skokach odpinają sie klamry fakt, ale mało kto w Polsce jeszcze jeździ w ten sposób, mówię o skokach grubo powyżej 1m. Rolka jest bardzo wygodna, dzięki świetnemu linerowi wiązanemu do samej góry. Jesli ktoś nie ma parcia na bycie pro slalomowcem i nie potrzebuje carbonowych rolek za 2000, lub nie ma parcia by skakać z dużych wysokości może spokojnie brać się za te roleczki.

PostNapisane: 30 mar 2011, o 12:48 
Dużo pisze

Wczoraj w WPKiW na miejscówce ze schodkami nie skakaliśmy z dużych wysokości, a mimo wszystko klamry puszczały.
Kółka od tych z poprzedniej wersji METRO na pewno są leprze, szczególnie kiedy słyszało się opowieści o tygodniu / 2 tygodniach jazdy na kołach z Metro 09/10. W tym przypadku koła po tygodniu jazdy dalej zachowują porządna wielkość. Ani razu nie musiałem przekładać ich na drugą stronę.
I moim zdaniem Metro nadają się do skoków z dużych wysokości i generalnie do skoków bo ładnie tłumią drgania, są sztywne i lądowanie jest przyjemne, bezpieczne.

Magiczny Murek:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2FRBbVGEk6Q[/video]
Na tej miejscówce sprawdzałem jak Metro zadziałają przy lądowaniu. Było sporo fanu i sztywna konstrukcja Metro 2011 absolutnie nie zawiodła. Czyt. nie połamałem się:) Lądowanie było płynne i bezbolesne.

Dalej uważam że minusami tych rolek są: klamry (brak osłony, słaby materiał), łożyska- przy ostrej jeździe - szybki zgon, koła pod względem slide-ów i profilu.
Plusy to: Sztywny but, dobry i wygodny liner z fajnym patentem na wiązanie sznurówki. Brak luzów w śrubach jednostronnych.

PostNapisane: 31 mar 2011, o 16:15 
Początkujący

Małe sprostowanie :) Po osobistym przetestowaniu Metro stwierdzam, że są niesamowicie wygodne i lekkie. I już wcześniej tak sądziłam. Zwrotniejsze niż Twisterki, pomimo faktu, iż testowałam rolki o 5 rozm. za duże. Są też lżejsze jak na moją wagę ręczną niż RB Twister. Ale nie zmienię zdania co do tego, że klamry są ....szybkopsujące się. We wszystkich rolach z PS klamry zrąbały się po krótkim czasie. W moich pierwszych bombowych rolach (nie napiszę których, bo za fajne) po roku lajtowego jeżdżenia, u dzieciaka po miesiącu, a w nowych Metro już widzę, że będzie kłopot. Wizja utknięcia w rolce przeraża na tyle, że jestem w stanie zrezygnować z zakupu. No i poza tym jestem mało obiektywna, bo Twistery są bardziej kobiece od Metro ;-)

PostNapisane: 31 mar 2011, o 17:23 
Stały bywalec

jivar napisał(a):
Zwrotniejsze niż Twisterki, pomimo faktu, iż testowałam rolki o 5 rozm. za duże.

Efekt placebo. Obie rolki mają szyne 243mm, jak już to zwrotniejsze są Twister - bo niżej jest w nich osadzony środek ciężkości. To może też być zależne od kół - profil eliptyczny daje większą zwrotność niż półkolisty.

jivar napisał(a):
Są też lżejsze jak na moją wagę ręczną niż RB Twister.

Waga zepsuta. Wrażenie może być powodowane różnicą w kołach. Gdyby założyć te same, lub w ogóle się ich pozbyć i porównać Twister i Metro z wkładką tej samej długości - na 100% Twister będą lżejsze. Jest jeden kolega który z Metro przesiadł się na Twister, potwierdza to. Ja przesiadłem się z Metro na Fusion 84 i mimo "żelazkowej" budowy Fusion, rolki RB nadal są lżejsze.

A tak w ogóle to jestem zdania że całe to gadanie o wadze rolek jest dobre dla wrotkarzy agresywnych-mitomanów, którzy tym sobie tłumaczą że nie potrafią wysoko skakać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1