Teraz jest 24 wrz 2018, o 05:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lut 2011, o 22:28 
Początkujący

Nie wiem dlaczego tak wychwalacie Concrette ale przy wadze uzytkownika w okolicach 90 kg nie są niczym specjalnym scierają sie jak kazde inne oczywiście te "normalne" niestety bez rewelacji .Dopiero "create" dały mi rade i te faktycznie wytrzymałością mogą konkurować z seba delux .Także watek o tym ze koła dla seba robi Hyper jest mocno watpliwy .Jest to watpliwe chocby z tego prostego powodu ze cała produkcja odbywa sie w Chinach i nikt przy zdrowych zmysłach nie ściągałby kół z Włoch do Chin i z powrotem .No chyba ze Hyper w co wątpie zaczał produkować w Chinach .Po za tym forma i kształt huba wskazuje na cos zupełnie innego a w dobie unifikacji produkcji ma to ogromne znaczenie .Klasyczne koła seba te pomarańczowe sa wg mnie takie same jak nie lepsze od concrette natomiast seba delux biją je na głowe ..
Jeśli chodzi zaś o łożyska no to fakt te slalomowe ze niby slalomowe to straszna lipa to prawdziwa chińska laurka i nie podejzewam by wytrzymały dobre freeridowe katowanie ,mi wytrzymały troche ponad tydzien i poszły na zapas a zmieniły je ABEC 3 Ninja .
A wracając do meritum sprawy FR1 sa super momi ze:
Uwaga o dokrecaniu śrub mocujacych kólka bardzo cenna co jakiś czas warto ruszyć te śruby by nie doszło do "zespawania sie" aluminium ,rozwiarcałem juz kilka takich szyn .
W zwykłych szynach niestety zdarza sie zerwany gwint ( w delux to nie miało jeszcze miejsca )takze ostroznie z dokrecaniem .
Przy ewentualnym "grzebaniu" w ustawieniach szyny warto śrube mocującą szyne do buta potraktować średniej mocy klejem do gwintów .Zdarzało nam sie przestawienie szyny w trakcie jazdy lub co gorsza jakiegoś triku i nie jest to miłe .Póki co to tyle jak sobie coś przypomne to dopisze .
Poki co moje spisuja sie znakomicie .

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 22 lut 2011, o 22:49 
Site Admin

Hej, może napisz recke o create :D sam chciałem je kupić ale jakoś padło na concrete...im więcej informacji o FR tym lepiej :D

PostNapisane: 22 lut 2011, o 23:32 
Stały bywalec

Jarku, Concrete wychwalamy być może dlatego że:

-to koła które mają najwięcej bardzo dobrego uretanu - ścierają się jak każde inne dobre, ale i tak żyją dłużej ze względu na budowę
-nie zdarza się praktycznie by "opona" odeszła od core lub pękła
-nie są przesadnie twarde, więc nie ma zgrzytania zębów przy skokach
-profil kulisty daje lepszą stabilność podczas dużych prędkości (kosztem zwrotności i prędkości maksymalnej,fakt) i przy lądowaniach
-jesteśmy chude szczypiory i koła nie uginają się pod nami tak bardzo

Generalnie, freeride rządzi się innymi prawami niż slalom i trochę inaczej trzeba patrzeć na potrzeby sprzętowe. Po to właśnie powstało to forum, by freeridowcy mogli wymieniać się doświadczeniami.

W najlepszym kierunku szedł Salmon z serią FSK, potem był regres (albo inaczej: rozwój w niewłaściwym kierunku i ślepa uliczka). Będę miał czas to napiszę artykuł gdzie postaram się wytłumaczyć dlaczego fakt, że freeride i slalom były wrzucane do jednego worka nazwanego freestyle przez długi czas, bardzo zahamował rozwój sprzętu do obu dyscyplin: tak naprawdę ledwo wyszliśmy z ery rolek "do tańca i różańca". Rolki dedykowane ekskluzywnie do slalomu i NAPRAWDĘ robiące różnicę odczuwalną dla laika, już są: S4, HC Evo. Ale czy są na rynku rolki dedykowane ekskluzywnie do freeride?

PostNapisane: 23 lut 2011, o 08:09 
Początkujący

Myśle że są .I są to właśnie FR-y , ASP ,Fusion RB ,a tylko na siłę lub z braku finansów robi się z nich rolkę do slalomu .
Jeśli chodzi o Matter to musze stwierdzić ,że rewelacyjnie spisywały się na mokrej nawierzchni ( stare mattery) .Jeżdżąc po nadmorskich alejkach gdzie było pełno igliwia, piasku i wilgoci ,nie było uślizgów .Przyznaje tym mnie Mattery zaskoczyły więc na trudniejsze warunki atmosferyczne znajdują sie idealnie.
Co do twardości to i owszem .Dla mnie Concrette są za miękkie ale prawda jest ze 99% czasu na rolkach spedzam pomiedzy kubkami . Create cóż po prostu są zdecydowanie twardsze i fakt chyba mniej uniwersalne ale mi pasują bardziej .Jaki kolwiek whelling robiony na "konkretach" dawał efekt uchodzącego powietrza z koła .Create wytrzymują i nie uginają sie .Kiepsko sprawdzają sie na parkietach konkrety w tym momencie dawały lepiej rade tu wychodzi ich uniwersalność .
Co do konkretów miałem z nimi jeden problem na wejściu zaraz po kupieni ASP .Ich huby były chyba z tej słabszej serii może 4 zmiana i 4 koła poszły do wymiany. Łożyska tak niemiłosiernie pracowały w nich i tyrkotały ze było słychać z daleka .Po wymianie kół problem znikł .
Co do FR1 chyba nie wspomnieliście o dumperach różnej twardości które dają w komplecie 3 rodzaje

PostNapisane: 23 lut 2011, o 18:26 
Dużo pisze

Zdecydowanie musze sprawdzić największe hd-esy

PostNapisane: 23 lut 2011, o 18:35 
Stały bywalec

Nie będę się tutaj rozpisywał dlaczego moim zdaniem FRy,Twistery, ASP i im podobne nie są idealnym rolkami do freeride czy nawet do tego ideału się nie zbliżyły: w sobotę wieczorem wrzucę tekst na temat ewolucji sprzętu freeride, podkreślę co poszło nie tak i jak właśnie robienie z tych rolek na siłę opcji do slalomu ograniczyło ich potencjał do freeride.

No i widzisz Jarku, bez obrazy bo nie mam złych intencji, ale to forum powstało by freeridowcy mieli swoje miejsce w sieci i by nie mieszać dłużej tej formy wrotkarstwa ze slalomem. Twoja opinia o Concrete, jako człowieka o niewątpliwie dużych umiejętnościach w jeździe urban, ale spędzającego 99% rolkowania między kubkami prezentuje tu niewielką wartość, bo my nie oczekujemy by te koła sprawdzały się w slalomie. Freeridowców nie interesuje fakt że koła się uginają przy wheelingu, czy to które koła są lepsze na parkiet. Interesuje natomiast to jak koła zachowują się podczas lądowania skoków, podczas slide, ich żywotność, jak wytrzymały jest core, jaką dają stabilność podczas szybkich zjazdów ze wzniesień, jak wytrzymują jazdę po odcinkach z gorszą nawierzchnią (których nie brakuje w naszych miastach), jak się trzymają nawierzchni podczas gwałtownych skrętów, słowem - jak się sprawują na mieście. Hyper Concrete nie zostały nadal pobite w tej dziedzinie mimo starań Gyro i Matter - to po prostu złoty środek w jeździe miejskiej.

Wrzucanie slalomu i freeride do jednego wora nie ma dłużej sensu, mimo że spora grupa jeździ to i to i najczęściej na tych samych rolkach. Slalom dojrzał jako dyscyplina wrotkarska i dojrzał też sprzęt do niego i może się narażę niejednej osobie ale uważam że Seba High i im podobne to już rolki skazane na odejście w zapomnienie - w ciągu najbliższych lat całkowicie zepchną je na margines slalomu rolki pokroju HC Evo, jednoczęściowe buty zapewniające doskonałe trzymanie i bezpośredni transfer ruchu nogi na rolki. Niekoniecznie wszystkie będą wykonane z drogiego ciągle włókna węglowego, ale na pewno będą modele z włókna szklanego (S4 już prawie jest) czy nowych rodzajów plastików np. ostatnio Powerslide zastosowali w USD Imperial tworzywo nowej generacji które imituje sztywnością carbon, nietrudno sobie wyobrazić że ta technologia trafi i do slalomu prędzej czy później. A przecież jest jeszcze zdobywające popularność włókno bazaltowe będące pod względem charakterystyk pomiędzy szklanym a węglowym, a przy tym tanie w produkcji, są możliwości tworzenia "wafli" czyli przekładanek mat włókiennych z różnych tworzyw, a jak sądzę któryś z producentów, najpewniej Powerslide w końcu zaczną eksperymentować ze strukturą plastra miodu. To nie koniec perspektyw - w speedzie zaczynają debiutować szyny z włókna węglowego, na razie zajmują się tym chyba dwie firmy, ale nietrudno sobie wyobrazić że wkrótce zacznie więcej, bo speed skaterzy o grupa która chętnie adoptuje nowinki techniczne - podejrzewam że za jakieś 5 lat góra rozpoczną się pierwsze eksperymenty z zastosowaniem tej technologii do slalomu.

Wyszedł mi długi wywód, ale chyba widać wyraźnie że slalom w końcu trafił na właściwy tor - utożsamianie go z pojęciem freestyle które powstało na przełomie wieków jest już dłużej nie uzasadnione. Z kolei freeride to nadal dyscyplina która poszukuje tożsamości, w której nadal sprzęt jest ogranicznikiem. Np. system SSM i podniesiona pięta w butach freeride niemal wyklucza takie głupie grindowanie, które było dość częstym elementem w jeździe użytkowników rolek Salomon (bo miały półki, zredukowane, ale jednak), a stosowanie szyn 243 mm bardziej przeszkadza niż pomaga, bo zwrotność nawet takich co mają 260mm na mieście jest wystarczająca, a na krótkich łatwiej zaliczyć glebę przy lądowaniu i trudniej utrzymać stabilny slide. No i ten centymetr podnoszący piętę to ziemia niczyja, którą w rolkach z UFS można zagospodarować o wiele lepiej - dwa razy grubszym shock absorberem zostawiając piętę na tej samej wysokości, nie mówiąc już o tym że połączenie szyna-but jest w UFS o wiele bardziej stabilne i wytrzymałe niż to w v-type. Ale moje spostrzeżenia na ten temat dokładnie opiszę w artykule.

PostNapisane: 23 lut 2011, o 19:34 
Site Admin

Ja od siebie mogę dodać, że prawdziwa rolka Fr powinna być bardzo uniwersalna w stronę kreatywności, konkretnie chodzi mi tu o te póły do grindowania. Salomon wybiegając w przyszłość, nieśmiało zrobił coś takiego w swojej rolce FSK, nawet model detonator sugerował takie wykorzystanie poprzez zainstalowanie w tym modelu płozy z mikro grovem.
Jednak w swojej konstrukcji salo ciut za delikatne, teraz o cholewce. To mocowanie na nicie, często pękało to miejsce w cholewce. Gdzie fusion RB idzie w dobrym kierunku jednak troszkę z tą wagą za ciężko chyba...jednak mi to pasuje i wole but agro do płozy fsk ;boss;

No i właśnie UFS to najlepsze rozwiązanie! Uniesiona pięta źle mi się jakoś kojarzy...z rekreatkami itp. ;haha;

PostNapisane: 23 lut 2011, o 22:05 
Początkujący

Technologia szyn z włokna węglowego juz była w slalomie .Próbowała jej firma Gyro ,jednakże koszty produkcji a co za tym idzie koszt zakupu i nikłe zainteresowanie spowodowało wycofanie się firmy z produkowania tych szyn .
A zaliż już się tu Wam nie wtrącam do zobaczenia na mieście ;)

PostNapisane: 23 lut 2011, o 22:55 
Stały bywalec

Wiesz, czasami tak jest że rynek jeszcze nie jest gotowy na pewne rozwiązania. Koszty produkcji spadają wraz z rozwojem technik wytwarzania, a trzeba też zwrócić uwagę że w tej chwili rolki do slalomu za ponad 2000zł i szyny za 600zł i więcej już nie szokują. Ludzie coraz bardziej poważnie traktują ten sport i coraz więcej odbiorców będzie gotowych wyłożyć duże ilości gotówki na sprzęt, tak jak się dzieje w jeździe szybkiej.

Przykładem takiej technologii z poza wrotkarstwa, która nie wstrzeliła się w rynek, poniosła porażkę, a powraca dzisiaj w chwale, jest technologia obrazu 3D w domu: rozwijana od lat 90, w przeszłości było wiele okularów i kart graficznych do komputerów PC,żadne z tych rozwiązań się nie przyjęło. Boom nastał jednak dopiero teraz, gdy koszty wytwarzania zmalały, a technologia nabrała szlifu.

Tak już jest, że produkt musi trafić w odpowiedni przedział czasowy i być na tyle tani a przy tym dopracowany by wytworzyć solidną bazę użytkowników. Kiedyś rolki do jazdy szybkiej miały liner, twardą i niską skorupę i ludzie pukali się w czoło gdy słyszeli o eksperymentach z carbonem: kto niby wyda tyle pieniędzy na same buty? Jeszcze nie tak dawno ludzie z naszego podwórka pukali się w czoło gdy Powerslide wypuścili S3, a Zico napisał że rolki do slalomu pójdą w stronę jednoczęściowych butów z carbonu: przecież High to rolki idealne, świetne trzymanie stopy, po co komu jakieś damskie buciki. Teraz wielu z nich jeździ w HC Evo...

PostNapisane: 27 lut 2011, o 17:36 
Site Admin

Telewizja 3D zawdzięcza swój boom głównie olbrzymiej reklamie jaką nam serwują marki oferujące taki sprzęt, jest to nie praktyczne i zbyteczne, z czasem idea 3D sama umrze śmiercią naturalną :D
A jeszcze dodam że SEBA FR1 to taki I POD w skatingu :D, jak dla mnie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1