Teraz jest 14 lis 2018, o 00:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 cze 2012, o 18:10 
Dużo pisze

Model z 2008 roku, w tym roku nazywa się RB 90.
To takie niby twistery z szyną 275 (tak to nie jest 273) i kołami 90mm, skorupa od twisterów tylko inny kolor - przezroczysty czerwony. Dla mnie bomba, lubię przezroczyste skorupy a do tego mój ulubiony kolor, no i nie wygląda jak fisherprajs u Seby. Tegoroczny kolor, niebieski, już nie jest taki fajny.
Tak prezentuje się wrotka dosyć mocno zjechana, używana prawdopodobnie przez cztery lata. Skorupa jest w niezłym stanie jak na taką staroć:
Obrazek

Może nie będę się rozpisywać na temat tych rzeczy, które są takie jak w twisterach, opiszę tylko to co nietypowe.

1. Koła - to są te standardowe koła rb dostępne w rozmiarach chyba 80,84,90,100 z dużą ażurową piastą. Tu są 90mm, dosyć mocno zjechane ale po czterech sezonach nie ma co dużo od nich wymagać. Mimo tego wciąż mają oko 86-89mm i dosyć szybko się na nich jeździ i robi dobrze slajdy (twardość 84a).

2. Szyny 275mm, bez mostków, maks koła 90mm. Muszę przyznać że nie mam dużego doświadczenia na kołach 90mm ale jednak parotygodniowe mam bo we fusion mam szynę 273 i jeździłem na niej na tych samych kołach co tu (trzy różne rodzaje - rb, ps phusion i hyper race 83a, wszystkie 90mm) i muszę przyznać, że szyna fusion 273 sprawia wrażenie sztywniejszej, bardziej solidnej, niepływającej. Jak bierze się do ręki obydwie szyny bez kół i ściska palcami dwie ścianki razem to fusion jest twardziutka a ta rb 8 mięciutka jak kaczuszka. Podobno późniejsze roczniki mają już mostki ale to tylko plotka, nikt tego nie wie. Także szyna to żadna rewelacja. Skakałem na niej przez taśmę tak na wysokości około 50 cm, ćwiczyłem 180 i nic jej nie było ale przy szybszej jeździe jakoś tak właśnie pływa.

3. Lajner, cuff. Tutaj to jeden połączony przedmiot :D
Sam lajner jest dokładnie taki sam jak w twisterach tylko z zewnątrz doszyty jest cuff, taki kawał szmaty. Tak na prawdę jest chyba z imitacji skóry lub ze skóry, nie wnikam. Cuff jest dosyć miękki ale skoro skorupa ma wysokie ściany pod cuffem to całość stanowi dosyć sztywną kontrukcję ale nie czarujmy się, to NIE DAJE RADY! Może do jazdy fitness czy takiego niby speed (np trening) to się nadaje ale bardzo słabe trzymanie na boki a już rzep okręcany na około to totalna porażka. Ten rzep jest absolutnie niewymienny więc dla mnie odrazu odpada. Dobrą rzeczą jest natomiast wiązanie do samej góry przydatne później po zmodowaniu ale o tym zaraz.

Obrazek

Tutaj rzep już wycięty:
Obrazek

Odrazu pokażę efekty przeróbki. Otóż przeróbka jest bardzo prosta i polega na obcięciu rzepa, odkręceniu śrub mocujących cuffy, wyjęcie lajnero-cuffa, zwanego dalej lajnerem, wsadzeniu całości do środka razem z tym nieszczęsnym cuffem i przykręceniu od zewnątrz zwykłego cuffa twister/trs. Tu uwaga - i w normalnych twisterach i w rb 8 i dalszych rb 90 do skorupy twister 265 kupujemy cuffy 245. Prawdopodobnie tak jest bo te cuffy były pierwotnie od agresywnych trs (np New Jack). Teraz się okazuje, że ten lajnero-cuff z wiązaniem do samej góry to rewelka:

Obrazek

Ja do tego zamontowałem jeszcze klamerki salomon (najlepsze na świecie, jak ktoś jeszcze nie wie) Pasują b.dobrze, nic nie trzeba wiercić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczerze mówiąc nie polecam tych rolek chyba że kupujecie odrazu z zamiarem modowania czyli dokupienia normalnych cuffów (sałbo dostępne, np w This Is Soul albo Grindhouse.eu, w Polsce nigdzie). Tylko wtedy czy to jest sens, bo po dołożeniu cuffów robią się z tego normalne twistery tylko z szyną na koła 90mm ( prawdopodobnie tegoroczny model ma już lepszą szynę). Jeszcze tylko takie drobne szczególki dot. tego modelu z 2008 roku - nakrętki do mocowania szyn w środku skorupy są poprzyklejane, tak samo zresztą jak od mocowania cuffów (chociaż i tak dobrze, że cuffy się odkręcają, dobre, jak na taki stary model). Myślę, że to byłby już kompletny idiotyzm gdyby cuff się nie odkręcał bo lajner wtedy by się nie wyjmował. Klamerki 45st na nitach...
Tyle.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 2 cze 2012, o 19:00 
Użytkownik

nie są one teraz za sztywne? twardy liner, praktycznie dwie cholewki, z czego jedna nieruchoma. pierwsze co bym zrobił przy takim modzie to urżnięcie tego shell-o-cuffa, bo jak sobie pomyśle to czy mocno zapięta rolka w ogóle pracuje z taką ilością plastiku pod cholewką?
ogólnie wygląda nieźle, podobają mi się te skorupy przeźroczyste, choć w mój gust akurat bardziej uderza ta niebieska z rb-90 albo pomarańcz rb-100 ;)
jakie jest w ogóle przeznaczenie tych rolek wg producenta? jakiś lajt urban, fitness czy co?

PostNapisane: 2 cze 2012, o 19:06 
Dużo pisze

Ten cuff jest bardzo elastyczny i w oryginalnym setapie ma rację bytu tylko dla tego, że shell nadaje mu sztywnosci, twister shell jest bardzo wysoki pod cuffem i sięga właśnie do takiej wysokości jak caly lajnero cuff. Ten kawałek szmatki to skórka, którą można całkiem wygiąć, zaraz wrzucę foto.
Producent podaje urban.

PostNapisane: 2 cze 2012, o 19:10 
Site Admin

Pomyśl o sliderach z rolek Seba ;) Siadły by fajnie czarne.

PostNapisane: 2 cze 2012, o 19:17 
Dużo pisze

Obrazek

Shell sięga do samej góry lajnera pod cuffem. Cuff jest mięciutki jak kaczuszka, w innych lajnerach w tym miejscu są obszycia z podobnego materiału pod dziurki na sznurówki bądź zaczepy takie jak tu.

PostNapisane: 2 cze 2012, o 19:23 
Użytkownik

pal licho ten liner. mówiąc shell-o-cuff miałem na myśli właśnie tę przerośnięta skorupę, i z cuffem trs wyobrażam sobie, że będzie bardzo sztywno. ja bym to wyciął w pizdu albo okroił jak w remzach ;p i przy okazji otworzył trochę shell w okolicy klamry.
noo slidery by wyglądały dobrze ^^

PostNapisane: 2 cze 2012, o 19:43 
Dużo pisze

Tak slajdery to dobry pomysł, wcześniej myślałem o slajderach do fusion, bo z boku niezłe bruzdy mi się porobiły.

PostNapisane: 2 cze 2012, o 19:50 
Site Admin

Obrazek

PostNapisane: 2 cze 2012, o 20:00 
Site Admin

Zapomniałem napisać że są sexy z tą klamrą Salomona. :D
Wyższy liner był by spoko.
Wizualnie i nie tylko.

PostNapisane: 2 cze 2012, o 20:18 
Dużo pisze

No ja i tak zmieniam lajnery jak rękawiczki. Jutro pewnie pojeżdżę z lajnerem solo... albo nawet dzisiaj[hr]
lenami napisał(a):
Obrazek

Kurcze fajne to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1