Teraz jest 11 gru 2017, o 21:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 paź 2017, o 21:25 
Użytkownik

Obrazek

Lipiec 2017, wtedy wyszedłem uchachany ze sklepu z pudełkiem nowych Unnaturali z roku 2017. Od momentu, kiedy je zobaczyłem na kanale Mushroomblding, wiedziałem, że muszę je mieć. Nigdy nie jeździłem wcześniej w rolkach K2, więc kompletnie nie wiedziałem czego się spodziewać.

Po wyjęciu z pudełka, na pierwszy rzut oka, widać kawał dobrej rolki. Ładnie spasowane materiały, przyjemne w dotyku. Wkładasz nogę do środka i szok... jak w kapciach. Mięciutko, nigdzie nie gniecie, ale od razu czuć sztywność rolki. Założyłem szyny i koła 90mm, szybko zawiązałem DO SAMEJ GÓRY rolki i poleciałem pojeździć. Po przejechaniu paru metrów, myślałem, że zapomniałem, jak się jeździ. Było twardo, bez możliwości ugięcia kostki – jakby ktoś mi zabetonował nogi i kazał jeździć. Okazało się, że nierozbita rolka plus sznurowanie na wszystkie oczka do samej góry (najmocniej jak się da) nie jest dobrym pomysłem. Po przewiązaniu znacznie się poprawiło.

Obrazek

To co rzuca się od razu daje się zauważyć to duża responsywność rolki. Każdy ruch nogą jest bardzo dobrze przez nią odwzorowany. Początkowo jeździłem na szynie Rollerblade 273mm z kołami Undercover Chameleon 90mm/86a. Udało mi się nawet pokonać 52 km na rolkostradzie od Rogoźnika do Trzciany i z powrotem (swoją drogą polecam trasę) i po zdjęciu rolek moje stopy czuły się jak po spacerze w wygodnym bucie. Zero obtarć, zero odgnieceń - zaznaczam, że była to jedna z pierwszych jazd.

W tym secie udało mi się nauczyć slajdów, paralel i magic wychodziły za każdym razem. Większe wsparcie w okolicy cuffa pozwalało mi się przełamać i łatwiej wprowadzać koła w slajd. Podczas jazdy w Fusionach brakowało mi tego wsparcia.

Po około tygodniu nie dało mi i musiałem rozebrać rolki na części pierwsze. Każdy kto zamierza kupić unnaturale, front streety, mid towny etc. Niech zacznie od rozebrania rolki i poskładania jej na nowo. W moim przypadku śruby od cuffa były niedokręcone. Podkładki pazurkowe od klamry były zbyt słabo wbite w plastik i mogły zacząć ocierać zewnętrzny skóropodobny materiał. Kanty w cuffach były ostre jak nóż. Przy pierwszym odkręcaniu rozciąłem palec, ponieważ zjechał mi po krawędzi. Delikatne starcie ich kostką ścierną całkowicie wyeliminowało ten problem. Swoją drogą paskudnie wygląda Unantural bez cuffa w tym kolorze :)

Obrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Następnie przyszedł czas na mały upgrade.

Obrazek

Udało się dorwać szynę K2 R100 wraz z kołami K2 100mm/90a (obecnie już jeżdżę na Atom One 100mm/84a)
Na szynie zrobiony rockering:
- pierwsze koło do góry
- drugie koło - w pozycji środkowej
- trzecie koło maksymalnie w dół
- czwarte koło w pozcji trochę wyzszej niż koło drugie
Uzyskany efekt podobny jak w szynach wizard. Niestety brakuje pochylenia buta jak w Rollerblade Fusion/Solo.
Jeździ się KA - PI - TAL - NIE. Po przesiadce z szyny Rollerblade 273mm, wyraźnie czuć dużo większą zwrotność. Rockering działa cuda. Dodatkowo długość szyny (310mm) daje jeszcze dodatkowe poczucie stabilności.

Obrazek

Sam but Unnatural świetnie dogaduje się z szyną R-100. Daje bardzo dobre wsparcie i nie pozwala na zbyt duże gięcie boczne. Ogólnie potrzebowałem około 100km, żeby prawidłowo wbić się w zintegrowany liner oraz zewnętrzny materiał buta. Pozytywnie zaskoczyła mnie twardość buta, pierwsze kilka jazd czułem jakbym miał twardy but narciarski na nodze. Także temperatura +30 stopni nie pokonała buta, nadal zachował swoją sztywność. Bardzo dobre rozwiązanie z dodatkowym rzepem nad klamrą, dzięki niemu można zblokować piętę we właściwym miejscu. Po 3 miesiącach jazdy znalazłem swój sposób na wiązanie buta, tak aby stopa była maksymalnie ściśnięta a cuff pozwalał na delikatny flex w przód i w tył.

Obrazek

Niestety, nie obyło się bez ofiar. But Unnatural po przejechaniu 200 km (total) zaczął dawać bardzo niepokojące oznaki zużycia. Liner w górnej części cuffa pokazuje mocne przetarcia, bardzo niebezpieczne dla rolki ze zintegrowanym linerem.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Niestety ale język jest źle skrojony i pomimo prawidłowego sznurowania oraz zapinania rolki, cały czas ociera o materiał wewnątrz buta. Górna część linera jest zrobiona z (chyba) dermy, która poddaje się twardemu (zielonemu) materiałowi i niestety najpierw zdziera się śliska część materiału. W efekcie czego później przeciera się do gąbki.

Mała konsultacja z Ostrich Original Custom Skates i K2 ciągle żyją. Miejsce zostało dość mocno nasączone czarnym lakierem do paznokci. Dzięki temu zabiegowi przejechałem już dodatkowe 200 km i nie widać postępu zużycia. Dodatkowo zrobiłem skarpetę na język, która zabezpiecza liner przed przetarciami.

Obrazek
Obrazek

Szkoda, że K2 nie uczy się na błędach z pierwszej generacji rolki Unnatural, gdzie ten problem już wtedy występował. Szerzej opisany na FSKNEWS viewtopic.php?f=7&t=3159

ObrazekObrazek

Na domiar złego materiał wewnątrz buta, po zewnętrznej i wewnętrznej stronie śródstopia odklejał się od ścianek. Przy zdejmowaniu rolki materiał się zwijał i powodował odrywanie materiału. Naprawa jest stosunkowo prosta, wystarczyło zastosować klej podobny do butaprenu i po 48 godzinach klejenia rolka wygląda i nawet pachnie jak nowa. :)

Obrazek
Obrazek

Co do szyny R-100, jest warta swojej ceny. U mnie problem z tulejkami nie występuje. Mogę je dowolnie ustawić i bez problemu wchodzą w wycięcia. Problemem jest ustawienie ich w nieprawidłowej kolejności, ale to jest wina użytkownika na nie szyny. Na każdą z osiek wchodzi po dwie tulejki, jedna z otworem okrągłym, druga z otworem sześciokątnym. Szyny posiadają ośki 6mm. Niestety śruby zostały zakończone ząbkami, które zdzierają szynę przy każdej wymianie kół lub zwykłym dokręceniu szyn. Wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie podkładki lub zmiana śruby od strony, której się dokręca.

Niestety ale stockowe koła K2 to nie było to czego szukałem. Zbyt twarda mieszanka, w zębach było czuć dosłownie każdą nierówność asfaltu. Dodatkowo profil full radius skutecznie zwiększał tarcie co powodowało szybkie wytracanie prędkości. Po przesiadce na koła Atom One z profilem bullet, od razu można było poczuć różnicę. Po pierwsze w prędkości, po drugie w jakości jazdy, po trzecie w wykorzystaniu krawędzi.

Obrazek
Obrazek

Każdy kto zastanawia się nad Unnaturalami mogę je polecić z czystym sumieniem. Jest parę niedoróbek takich jak język czy odklejający się materiał w środkowej części buta... Jeśli tylko przebolejecie te niedogodności to otrzymacie kawał porządnej rolki z całkiem nieduże pieniądze.

Co do szyny jest to bardzo ciekawy produkt, jednak nie przeznaczony dla każdego. W przypadku połączenia jej z Unnaturalami, powstaje mieszanka wybuchowa, która wymaga pracy całkiem innych partii mięśni niż przy zwykłym skorupiaku z ustawieniem 4 x 80. ;feel_good;

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1