Teraz jest 24 kwi 2018, o 11:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sie 2014, o 12:43 
Początkujący

Hej wszystkim,

zdecydowałam się na zakup imperiali. Problem polega na tym, że w całym trójmieście niemożliwością jest dostanie ich w sklepie stacjonarnym.
Na allegro można dostać je tanio, ale martwi mnie kwestia gwarancji, bo jak coś nieszczęśliwym trafem się rozwali, albo rolki będą miały wadę, to tak naprawdę bez drogi sądowej bede mogła jedynie wyrzucić je do śmieci i kupić sobie nowe, albo naprawić je za połowę ceny nowych rolek...

Warto ryzykować? Czy może znacie jakiś sklep internetowy, który bez problemu respektuje gwarancję?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 8 sie 2014, o 16:09 
Użytkownik

Powinny być w każdym Intersporcie. Sam widziałem jakieś 2 tyg temu w intersporcie na wzgórzu (tam gdzie real).

PostNapisane: 8 sie 2014, o 19:23 
Początkujący

Na wzgórzu, czyli w centrum przemianowanym na rivierę?

Dzięki za info. W esklepie Intersportu ich nie ma, więc założyłam, ze ich nie mają. Przejadę się jutro. Jak będą, to chyba z wdzięczności kupię ci piwo (:

PostNapisane: 8 sie 2014, o 21:20 
Stały bywalec

Kupując na allegro musisz się liczyć z tym, że rolki mogą być już o gwarancji. Jednak jeżeli ktoś sprzedaje model z obecnego bądź poprzedniego sezonu, warto zapytać o paragon.

W rolkach najczęściej psują się klamry. Koszt wymiany takowych nie jest duży.

Serwis gwarancyjny zazwyczaj nie obejmuje: przetarcia linera, kół (chyba że koło jest ewidentnie nowe i np. pękło na pół przy pierwszej jeździe), łożysk.

Najkosztowniejsze elementy które mogą się zepsuć w rolkach to skorupy oraz szyny. Wybierając rolki w UFS da się ogarnąć tanie "zamienniki" szyny jak jeździć się chce a kasy nie ma. Z rolkami bez UFS, typu Imperial, tak lekko nie ma.

Z szynami tez jest tak 50/50, jak szyna pęknie w rolkach fsk to na gwarancji raczej Ci uznają, ale jak gwint się w niej zerwie to już nie koniecznie (mogą uznać że z winy użytkownika bo zakręcił śrubę na chama aż się zapiekła - zależy od sklepu). W takim wypadku, można jeszcze szynę uratować, tzn. gwint rozwiercić i zrobić nowy, dobierając śrubę o większej średnicy części gwintowanej, albo używając osi skręcanej obustronnie. Skorupy już widziałem "zszywane" miedzianym drutem i poklejone żywicą epoksydową. Więc zawsze jest jakieś wyjście, jak nie ma gotówki a rolki się popsują ;)

Strefa czasowa: UTC + 1