Teraz jest 18 lip 2018, o 02:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 sie 2015, o 11:58 
Dużo pisze

Mi tam starsze K2 się podobają, a teraz jeszcze nowy model na 2016 Unnatural wygląda świetnie. Odnośnie cholewki to musi ona pracować, jeżdżę na mocno ugiętych kolanach i cuff nie może mi ograniczać ruchów.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 21 sie 2015, o 16:51 
Początkujący

Powerslide też wypiera... Seba ma jedną rolkę tylko bo chcieli w agresywne wgryźć. K2 zostaje tylko z bierzących. Nie wspominam agresywnych firm bo to po prostu kombinacja (z której sam też korzystam :P).
Ale RB nie kopiuje K2 po prostu muszą wydać coś nowego, a wg nich UFS się nie sprzedaje bo Seba i Powerslide tylko SSM robi i jest okej. Metroblade wygląda typowo jak New Jack bez cholewki. Jestem ciekaw czy rzeczywiście będzie z carbonu konstrukcja buta. Wtedy Ultron będzie blado wyglądał przy swoim kompozycie plus Beta.

PostNapisane: 23 sie 2015, o 17:51 
Site Admin

Pierwsze moje skojarzenie z TRS ale ta pięta....brak slidera...

Musiał bym to zobaczyć, ogólnie cenię RB za jakość, miał bym duży problem czy brać np Seba SX czy te RB.

I kurde..już sie przyzwyczaiłem do szyn 255mm a tu znów 243mm..

PostNapisane: 24 sie 2015, o 00:01 
Początkujący

Na początku też mi skojarzyły się z TRS, ale jak zobaczyłem zdjęcie TRS i New Jacka to dla mnie bardziej przypomina NJ bez cholewki tylko.

Znam ten ból! Tak mnie to drażni, że nie ma dostępnych fajnych szyn 255mm na SSM.
Jakiś czas temu PS Vision był 4x84 ale na dzień dzisiejszy ciężko o taki wynalazek bo już nie robią ;(

PostNapisane: 24 sie 2015, o 14:14 
Stały bywalec

Qaczy napisał(a):
Metroblade wygląda typowo jak New Jack bez cholewki. Jestem ciekaw czy rzeczywiście będzie z carbonu konstrukcja buta. Wtedy Ultron będzie blado wyglądał przy swoim kompozycie plus Beta.

Szczerze powiedziawszy to nie rozumiem tego onanizmu nad carbonem w rolkach fsk. Carbonowy but nie jest moim ideałem do skoków czy jazdy po mieście. Imo lepiej absorbujący drgania kompozyt jest lepszym rozwiązaniem. Carbon to dobre rozwiązanie do slalomu lub takich "zapierdalałek" po równych alejkach jak np. Adapt Zero. W rolkach agresywnych sytuacja ma się trochę inaczej, bo pod butem masz plate i szynę z kompozytu, które niwelują sztywność carbonu. Ale w fsk? Na metalowej szynie?

Ponadto popatrz na rozstrzał między Ultron a dowolnymi rolkami carbonowymi Seba. Ultrony to but w pełni termoformowalny co przy takiej konstrukcji jest naprawdę dużym plusem. Rolki Seba, mimo że z carbonu, termoformowalne nie są - nie jest do tego dostosowany ani shell, ani pianki z których wykonana jest wyściółka. Oczywiście można punktowo wygrzać "na chama" - ale to nie to samo i nie da takiego efektu. I co jest lepszym rozwiązaniem w takim wypadku - kompozyt, czy carbon??

Co do Beta też nie rozumiem co Ci się w nich nie podoba - to bardzo dobre szyny. Porównywalne z Hot Rod z Twister. Wiem, alu seria 6000 a nie 7000 - ja nadal jednak uważam że 7000 we freeskate to raczej zbędne fajerwerki. Szyna od Fusion 84 jest z alu 6000 a to bez dwóch zdań najsolidniejsza szyna z jaką się zetknąłem.

Jak dla mnie nic w przypadku Ultron blado nie wygląda, chyba że kolorystka (brzydkie są). Ultron to bardzo przemyślana konstrukcja pod kątem jazdy freeskate.

Jak chcesz mieć carbon i szynę z alu 7000 to Powerslide ma produkt dla Ciebie - Hardcore Evo.

Trzymam kciuki, żeby RB umożliwiali wygrzewanie tych Metroblade w celu poprawy dopasowania rolki do stopy.

PostNapisane: 24 sie 2015, o 16:30 
Dużo pisze

Herbata napisał(a):
Ponadto popatrz na rozstrzał między Ultron a dowolnymi rolkami carbonowymi Seba. Ultrony to but w pełni termoformowalny co przy takiej konstrukcji jest naprawdę dużym plusem.

Czy mam rozumieć że cała skorupa poddaje się formowaniu? Musze ogarnąć temat, na ile daje się zmodyfikować kształt... może to jest sposób na moje mutanckie stopy..

PostNapisane: 24 sie 2015, o 20:16 
Site Admin

Wygrzewanie Metroblade? :D Zapomnij, z tą siateczką stopiło by się od razu :)

PostNapisane: 24 sie 2015, o 22:34 
Stały bywalec

doc struś napisał(a):
Czy mam rozumieć że cała skorupa poddaje się formowaniu? Musze ogarnąć temat, na ile daje się zmodyfikować kształt... może to jest sposób na moje mutanckie stopy..

Tak, choć wiadomo że jak wyjmujesz z piekarnika rolki to skorupa nie jest jak "gumowa". Żeby dobrze dopasować rolki termoformowalne najczęściej cały zabieg robi się kilka razy, ew. jeżeli masz problem np. tylko z kostkami albo np. haluksy to można nagrzać i wypychać punktowo.

przem ek napisał(a):
Wygrzewanie Metroblade? :D Zapomnij, z tą siateczką stopiło by się od razu :)

Tego się obawiam, że lipa.

Swoją drogą nie połączyłem faktów. Zapomniałem, że Rollerblade kupili w zeszłym roku od Adapt model One Be-Mag edition. Pieter nie zapomniał. Źle to wygląda, biorąc pod uwagę konstrukcję MetroBlade...

1. Kup rolki od małej firmy która nie chroni swoich konstrukcji patentami.*
2. Inżynieria wsteczna.
3. Masowa produkcja.
4. Profit??

*Dla wyjaśnienia, np. Powerslide ma patent na hollow tube, przez co nie ma tego rozwiązania w innych rolkach.

Obrazek

PostNapisane: 24 sie 2015, o 23:29 
Początkujący

Kształt cholewki od początku mi coś zalatywał Adaptem, a tu taki numer... W sumie nieźle - pewnie od Zero będą tańsze!

PostNapisane: 25 sie 2015, o 21:34 
Początkujący

...

Ostatnio edytowano 27 paź 2015, o 14:34 przez Qaczy, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1