Teraz jest 19 paź 2018, o 07:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2015, o 22:06 
Początkujący

Adapt istnieje od 2012. Ten Metroblade nie przypomina w ogóle Adapta. Jak już to krzyżówka NewJack z TRS... Które są dłużej. Może konstrukcje carbonową użyli od Adapta ale to już gdybanie.

No co wy? Tyle hajsu za carbonową rolke, na bank można to wygrzać w piekarniku.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 25 sie 2015, o 22:16 
Stały bywalec

Rzecz rozbija się o wewnętrzną konstrukcję, carbonowy shell. Konkretnie o cuff, bo ten jest zawsze najbardziej problematyczny i jedynie Adapt w miarę elegancko sobie z tym poradzili. Powerslide dodali zewnętrzny po pierwszych, niezbyt udanych USD Carbon. Nie zdziwiłbym się gdyby faktycznie dział R&D rozebrał Adapty na części żeby podpatrzeć co i jak. To że skin przypomina rolki TRS o niczym nie świadczy.

Swoją drogą, skąd masz info o cenach? Ja dziś od raczej ogarniętego w temacie jegomościa usłyszałem 1900zł za wersję GM.

PostNapisane: 26 sie 2015, o 00:15 
Początkujący

Seba za swoje Carbonowe jeszcze więcej woła, a formować nie można.

A co do cuffa, to faktycznie jest podobny do Adapta - żaden inny model z tych co są albo były nie miał tak głębokiego V-cuta, więc konstrukcja pewnie zbliżona. Ale to sensowna konstrukcja, więc źle nie jest!

PostNapisane: 27 sie 2015, o 21:57 
Użytkownik

Coś w sobie mają. Jedyne, co nieco mnie dziwi to jednak 2 rzepy.

PostNapisane: 27 sie 2015, o 23:30 
Stały bywalec

Mnie to nie dziwi. W Fusion rzepy sprawdzają się bardzo dobrze. Pomijając już jakość tego dolnego, za który i tak robotę odstawia sznurowanie.

Adapt mają jeden rzep. Są wersje USD Carbon z samymi rzepami. Jest firma VollKreis co robi rzepy do rolek aggressive i ludzie montuję je zamiast klamer.

Ja mam taki pogląd - klamry przydają się w dwóch wypadkach:

1) Downhill, gdzie sztywność którą daje klamra jest konieczna.

2) Xsjado, w ankle-part.

3) Gdy but nie za bardzo pasuje na stopę, wtedy klamrami można dociągnąć piętę "na chama".

Ja tam jednak, jeżeli po porządnym zawiązaniu rolki nadal mam luz i pięta mi się unosi - wolę po prostu poszukać innego modelu. I to polecam też wszystkim innym. Absurdem jest dla mnie sytuacja której doświadczył znajomy - strzeliła mu klamra w Twister, jechał do domu i z powodu braku dociągniętej pięty, mimo sznurowania ile się da - uszkodził sobie kostkę przy upadku. To są źle dobrane rolki do użytkownika. I tyle.

PostNapisane: 28 sie 2015, o 08:42 
Dużo pisze

Herbata napisał(a):
(...)
Ja mam taki pogląd - klamry przydają się w dwóch wypadkach:
1) Downhill, gdzie sztywność którą daje klamra jest konieczna.
(...)

Zasadniczo zgoda, ale moim zdaniem w DH klamry, szczególnie jeżeli mówimy o starych skorupach na 3 klamry, dosyć powszechnie stosowanych przez riderów, pozwalają przede wszystkim dopiąć wszystko właśnie na chama, jak wspomniałeś w dalszej części swojego postu. Generalnie sytuacja jest taka, że nie chce się żadnych luzów jak w slalomie, ale używa twardych, wysokich skorupiaków i dlatego właśnie w DH oparcie się o rozwiązania klamrowe jest jednym z wiodących - umożliwia spięcie buta od dołu do góry z dużą siłą. To nie jest wygodne na dłuższą metę i tu ujawnia się kolejna zaleta takiego rozwiązania: klamry są zazwyczaj pamięciowe i jadąc ciężarówką do góry czy oczekując na zjazd możesz w sekunde poluzować a w kilka sekund dopiąć na nowo, czego nie zrobisz rzepami, sznurówkami itp.

Co do FSK to czy to jest klamra czy rzep dla mnie osobiście nie ma znaczenia, jeżeli wszystko trzyma jak należy.

PostNapisane: 28 sie 2015, o 11:22 
Stały bywalec

Tak, dokładnie, o to chodzi. Na te kilka minut zjazdu nie potrzebujesz komfortu, dopinasz na chama, na dole luzujesz, bo liczy się usztywnienie. W przypadku rolek do fsk jest inaczej, bo tutaj masz rolki na nogach nawet kilka godzin i cały czas coś robisz, jeździsz - sznurowanie i rzepy dają trzymanie ale i pewną elastyczność. Jak natomiast rolkę masz luźno i tylko klamry pomagają, to i tak jest to rozwiązanie sub-optymalne, bo trzymają Ci stopę w dwóch punktach, przez co kontrola nad rolką i tak jest upośledzona.

Dlatego niemiłosiernie wk..... mnie wciskanie przez niektórych handlowców każdemu kto się nawinie Seba FR - to naprawdę rolki nadające się tylko na szeroką stopę z wysokim podbiciem, w dodatku z zaledwie kilkoma rozmiarami skorupy, co powoduje że najczęściej stopa w środku ma nadmierny luz. Na początku jest wygodnie bo nic nie ciśnie, potem z kolei jak liner się rozbije to jest lipa i tyle. Szczególnie to widać w przypadku kobiet, które mają smuklejsze stopy niż faceci, niby na nogach rolki za tysiaka a "gną" się na wszystkie strony jakby były kupione za 150zł na bazarze.

PostNapisane: 17 wrz 2015, o 18:49 
Początkujący

Obrazek
Welcome to '99!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1