Teraz jest 24 wrz 2018, o 21:25

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: RE: Łyżw
PostNapisane: 11 paź 2011, o 18:02 
Użytkownik

Jeżdzę na łyżwach od kiedy skończyłem 9 lat :) z racji tego że nie daleko mojej miejscowości znajduję się lodowisko Polonii Bytom na, które zapraszam. 2 sezony temu jeździłem na przecudownych łyżwach Bauera(aczkolwiek z nich wyrosłem...) aktualnie mam model supreme z Nike-bauer. I powiem tyle, naprawdę szukajcie używanych łyżw BAUERA. Nike-bauer to już nie to samo... Nie zawiedziecie się, czasem za 200zł idzie kupić 2x ubrane łyżwy, które biją na głowę ten chiński wyrób jaki teraz serwuje nam nike-bauer...

5minut szukania i o to przykład. http://allegro.pl/bauer-400-i1868636891.html

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 11 paź 2011, o 18:13 
Użytkownik

Kolego WiktoR - Nike Bauer już dawno nie istnieje ! :) nie trzeba szukać używek !

Co do postu na temat miękkich filcowych języków - tak w rekreacyjnych takie są, ale nie widzę nic w tym złego bo język w żadnych łyżwach na świecie nie trzyma - tylko ewentualnie pełni rolę ochronną przed uderzeniami krążkiem czy łyżwami zawodników. Tak więc jeśli ktoś uważa, że shit Bauera to filcowane języki, najwyraźniej nie bardzo wie o co w tym wszystkim chodzi...:( Ja ręczę swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli ktoś ma problemy z wiązaniem łyżew i zwala to na filcowany język (nic bardziej mylnego) - to polecam o parę złotych droższe niż normalne - sznurówki woskowane. Trzymają dużo lepiej niż tradycyjne :)

Pozdr :)

PostNapisane: 11 paź 2011, o 18:56 
Użytkownik

sam uzywam woskowanych sznurówek w jednych łyżwach, ale to co mi się zrobiło w bauerach ShiftTi i VII to filc sie ugniótł i sznurówki zaczęły "pić", uciskać a ochrona ścięgna Achillesa dawno się złamała i musiałem oderwać, pozatym TUUK sie oderwał od pięty(nity poszły).
a na języki w tanich bauerach narzeka mnóstwo osób, wystarczy poczytać wypowiedzi, komentarze na hockeyus, hockeymonkey, czy icewerehouse.
jak ktoś jeździ raz w tygodniu to moze tego nie doczeka :)

PostNapisane: 11 paź 2011, o 23:52 
Początkujący

Kein dzieki ze mnie wyreczyłes, tez miałem taki sam post napisac ;p
Tez zastanawiam sie nad Bauer Flexlite 1.0 i Bauer Supreme One 20 narazie jestem za Superme One bo Flexlite miałem dzis na nodze i wydaje mi sie ze zabardzo sie gną.

I mam jeszcze pytanie czym sie ruznia Flexlite 1.0 od 2.0 ??

PostNapisane: 12 paź 2011, o 06:38 
Użytkownik

Dante napisał(a):

I mam jeszcze pytanie czym sie ruznia Flexlite 1.0 od 2.0 ??

z tego co pamiętam to 2.0 maja chyba jezyk dodatkowo pokryty taka gąbka pokrytą siatka, lepiej sie trzymają sznurówki na tym i jest po prostu grubszy

PostNapisane: 12 paź 2011, o 23:16 
Początkujący

Łyżwy kupione teraz czekam az przyjda. Zdecydowałem sie na Bauer Supreme One 20, jak by ktos tez kupiwał ten sam model to tu jest link gdzie ja kupiełem, taniej w necie chyba nie znajdziecie...

http://sklephokejowy.com/product-pol-11 ... ne-20.html

PostNapisane: 13 paź 2011, o 07:18 
Początkujący

Do tej pory jezdzilem na dosyc miekich lyzwach eston sy50,a w tym roku zakupilem sobie wyzszy model bauera z serii vapor i powiem ze roznica w jezdzie jest gigantyczna na plus oczywiscie dla vapora. Jesli chodzi o sztywnosc buta, to i owszem sztywny jak diabli, ale but jest w pelni termoformowalny tzn po wygzaniu w piecu skorupa dopasuje sie idealnie do twojej stopy. Lyzwy polecam raczej przymierzyc na miejscu w sklepie niz kupowac przez internet, ja swoje zakupilem w sportrebel.pl, termoformowanie robia na miejscu (gratis). Sznurowadla tez polecam wymienic na woskowane.
Generalnie estony mam do opchniecia, jesl ktos jest zainteresowany zapraszm na priv rozmiar o ile dobrze pamietam 45,5. Wieczorem zrobie pare fotek i wystawie w stosownym dziale.

PostNapisane: 13 paź 2011, o 09:35 
Użytkownik

piotrek napisał(a):
a na języki w tanich bauerach narzeka mnóstwo osób, wystarczy poczytać wypowiedzi, komentarze na hockeyus, hockeymonkey, czy icewerehouse.
jak ktoś jeździ raz w tygodniu to moze tego nie doczeka :)

Strony które podałeś to giganci światowi w hokeju na lodzie. Opinie tam często wypisują hokeiści którzy grają w porównaniu z Polską - na wyższym poziomie i mają też większe wymagania :)

Jeśli chodzi o jeżdżenie raz w tygodniu - to od 5 lat (bo tak dlugo mam swoje łyżwy Nike Bauer Select) z miękkim językiem - jeżdżę codziennie a do tego 3 - 4 razy w tygodniu gram w nich w hokeja. Nie narzekam na żadne uciskania śmieszne itp...Wole nie czytać zagranicznych komentarzy i się na tym wzorować tylko na swoich doświadczeniach i doświadczeniach kolegów z drużyny hokejowej. NIKT ale dosłownie NIKT nie narzeka na języki.[hr]
Poza tym:) jak ktoś narzeka na język to wystarczy kupić wyższy model i wtedy nie ma problemu :)

Ciekawa dyskusja :)

PostNapisane: 13 paź 2011, o 12:07 
Site Admin

Z freeskatenews na zimę robi się skatenews :P

PostNapisane: 13 paź 2011, o 12:30 
Stały bywalec

Podejrzewam, że w przypadku uciskania tak jak i w rolkach, najwięcej zależy od indywidualnej anatomii stopy. Niektórym będzie lepiej z językiem miękkim, innym z twardym.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1