Teraz jest 18 sie 2018, o 19:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: RE: Łyżw
PostNapisane: 13 paź 2011, o 12:43 
Site Admin

A co gdyby kupić łyzwę większa o numer i zapakować tam linerek ?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 13 paź 2011, o 17:22 
Użytkownik

to nie lepiej sobie wymienić płozy do rolek ? Podobną rzeźbę zrobił Jarek Papernik i ma File z płozami na lód :) A co do tego co napisales Siwy to zbrodnia na łyżwach ! :) To tak jakbyś do seba igor promodel włożył koła w zestawie hokejowym 76/80 :P zbrooooodnia :p

PostNapisane: 13 paź 2011, o 17:48 
Użytkownik

Ja niestety jeżdżę na łyżwach tylko 2 lata, miałem w kolejności NikeBauer VII, NikeBauer ShiftTi, Tempish direct 407, NikeBauer XII, i teraz 40. Jeździłem dodatkowo w Botasach Pulsarach, Ergonomic, Grafach Supra 709, CCM U+07, Bauerach X20-30 i musze powiedziec ze nie warto kupować taniochy jak ktoś chce jeździć na łyżwach.
Ja szybko zajechałem Bauery VII i Tempishe 407, bo od skakania w jednych tuuk sie oderwał od pięty a w 2 pękła stalka a one wymiennych nie maja.
a Teraz jeżdżę na tym:
Obrazek

PostNapisane: 13 paź 2011, o 20:59 
Stały bywalec

http://skateshop.thisissoul.nl/frames/667-rsi-s-crash-iceblade-remz-frame.html

A moim zdaniem to i tak nonsens. Łyżwy będą lżejsze. No i nie ma gwarancji co do jakości tego ostrza. Lepiej kupić najtańsze Bauery, niż przerabiać rolki w wyrób łyżwo podobny.

Opcja z linerem też wchodzi w grę - są łyżwy w stylu bauer Turbo (choć nie wiem czy ktokolwiek jeszcze produkuje dobre łyżwy tego typu - zawsze można kupić używki i "unowocześnić")

PostNapisane: 13 paź 2011, o 22:41 
Początkujący

drogie ;o

PostNapisane: 15 paź 2011, o 10:43 
Użytkownik

Cholera też muszę zanabyć ale przeraża mnie koncepcja kolejnego docierania się oich stóp z butami. Gdyby dało się płozę doczepić do sebów byłbym wniebowzięty.
Mam też nieco inny dylemat. Na rolkach jeżdżę sporo elementów jazdy figurowej na lodzie i autentycznie zastanawiałem sie nad figurówkami. Czy jest sens szukania modeli hokejówek, które są jakoś lepiej przystosowane do czegoś takiego? Potrzebowałbym czegoś maksymalnie zwrotnego do piruetów, skoków itp - z dobrym trzymaniem (maksymalne przeniesienie na płozę) ale wygodniejsze od typowych sztywnych jak diabli hokejówek. Na razie jezdze w wypozyczanych i moje stopy stanowczo protestują ;)

Potłuczeni na Facebooku - zapraszam
Obrazek

PostNapisane: 15 paź 2011, o 11:18 
Użytkownik

ojej temat rzeka, na łyżwach hokejowych tez sie da robić piruety, skakać, zawsze możesz wyprofilować płozę w "lepszego" banana, dobrać odpowiedni szlif zamiast 3/8 zrobić np. 3/4,
figurówki maja pare zalet jak szersza ploza uniesiona pięta ale maja tez wady, dłuższa płoza, ząbki
hokejówki w zależności jakie to możesz termoformować, wyciskać, rozciągać
ją jeszcze łyżwy fitnesowe np. bauer flow, fast, bladrunner zephyr, formula XT i masa innych :)

PostNapisane: 15 paź 2011, o 18:57 
Początkujący

Pewnie ze temat rzeka. Lyzwami fitnesowymi mozna sie po tylku podrapac i tyle, jesli ma sie zamiar robic cos wiecej niz jezdzic do przodu. Zadne lyzwy fitnessowe/rekreacyjne nie przezyja jesli zacznie sie na nich skakac. A jak wazy ponad 70 kilo to moze sobie krzywde zrobic (ploza na slabych nitach ma tendencje do rozstawania sie z butem). Do takich obciazen przystosowane sa jedynie hokejowki i figurowki z wyzszej polki (plozy przykrecane i odpowiednie buty).
Od 3 roku zycia jezdze na lyzwach i wiem z doswiadczenia ze na figurowkach da zrobic wszystko co na hokejowkach (poza jazda na czubkach). W druga strone porownanie to wyglada znacznie gorzej - na hokejowkach zrobi sie nie cala polowe tego co na figurowkach. Ale znow to dyskusja typu co komu bardziej pasuje - ja lubie figurowki, nie mam problemu z przesiadka i jezdze sobie na rolkach na lodowisko. Jesli ktos jezdzi glownie na rolkach to przesiadka na lyzwy juz jest lekko szokujaca (lod to nie asfalt) a przesiadka na lyzwy figurowe to kilka gleb na poczatek gwarantowanych (inny srodek ciezkosci, zabki!, glebszy rowek=wieksze trzymanie krawedzi).
Jesli ktos ma watpliwosci figurowki czy hokejowki to najlepiej wypozyczyc kilka razy takie i takie (w mozliwie dobrym stanie) i dokonac porowania. Przy czym trzeba zdac sobie sprawe ze w miare przyzwoite figurowki zaczynaja sie od ok 500 zeta a te dajace prawdziwa radoche w okolicach 1000 za sam but.

PostNapisane: 15 paź 2011, o 22:05 
Dużo pisze

Łyżwy w wypożyczalniach to na ogól jakaś pomyłka. Plastikowe hokejówki, albo rozwalające się zwykłe hokejowy. Z figurówkami trochę lepiej.

Jest jeszcze mało znana w Polsce opcja zwana T-blade. Łyzwy z wymienną płozą. Jest to opcja bardzo popularna wśród freestajlowców. Jednak nie wiem czy to kwestia mody czy faktycznie są tak praktyczne na lodzie. Wiem że jeżeli złamie się płoza to po prostu wymieniasz na nową.

Tak to wygląda:
Obrazek

a tu coś z innej beczki:
łyżwy agro
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ExB4w-rHWPs[/video]

PostNapisane: 15 paź 2011, o 22:33 
Stały bywalec

Obrazek

Nie pytajcie po co to, sam nie bardzo rozumiem. Trochę opisane tutaj:

http://www.rollergirl.ca/skate-forum/viewtopic.php?f=18&t=968

Hmmm... budują rampy z lodu na hali, żeby po nich jeździć w rolkach aggressive z płozą z groove... nie czaję, nie lepiej zbudować park na hali i jeździć na normalnych rolkach? Na prądzie na pewno się zaoszczędzi, haha.

A system T-Blade to bardzo fajna rzecz i szczerze nie mam pojęcia dlaczego producenci łyżew uparli się na nity. Jak ktoś chce, to płozę razem z uchwytem i tak wymieni, nity to żadna przeszkoda.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1