Teraz jest 23 cze 2018, o 07:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jazda po zmroku
PostNapisane: 23 sie 2015, o 12:42 
Początkujący

Witam wszystkich,
Nie znalazłem podobnego tematu (prawdopodobnie za słabo szukałem), dlatego też chciałbym poruszyć temat jazdy nocą.
Na pewno wielu z użytkowników forum zdarza się jeździć po zmroku na rolkach. Zastanawiam się czy używacie jakiś odblasków, światełek lub może jeszcze czegoś innego a może w ogóle nie używacie tego typu rzeczy. Podzielcie się swoimi doświadczeniami, opiniami w kwestii jazdy po zmroku na rolkach.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 23 sie 2015, o 21:22 
Użytkownik

Uważam, że trzeba być w nocy widzianym. Pomijam już nawet ruch uliczny, samochody. Jeżdżąc po chodnikach czy alejkach, zetkniesz się po zmroku z wieloma osobami wyprowadzającymi swoje zwierzaki. Dobrze wówczas być widocznym, by dać im szansę przyciągnąć smycz, czy nawet przytrzymać sierściucha, jeśli ten jest narowisty. No i ludzie też mniej się boją.
Sam jeżdżę z latarką (LEDowa, aluminiowa, trwała). Trzymam ją w ręce i w razie potrzeby (np. jadący na parkingu z przeciwka samochód) wymachuję nią by zaznaczyć swoją obecność (np. na wysokości oczu kierowcy). Oprócz tego mam biały kask z naklejkami odblaskowymi. Odblaski mam też na nadgarstkach. W razie możliwości zakładam odblaskowe ciuchy.

PostNapisane: 23 sie 2015, o 21:37 
Dużo pisze

Na tyłku Wall-e, na ręce lewej Solarforce L2 970 lumenów:P do tego 2-3 opaski odblaskowe... wolę nie mieć bliskich spotkań z innymi użytkownikami, za stary jestem.

PostNapisane: 24 sie 2015, o 00:14 
Początkujący

Polecam na nogi osblaski B'Twina z Decathlonu. Kosztują dychę, ale na nodze się trzymają i są szerokie.
Fajne są też opaski odblaskowe na ciało np. na pas, klatę. Na Allegro można dorwać. Do tego mam zawsze przy sobie latarkę rowerową w razie braku oświetlenia.
Normalnie używałem czołówki Petzla ale zgubiłem i już jakoś nie chce mi się wydawać pieniędzy na to.

PostNapisane: 24 sie 2015, o 16:22 
Dużo pisze

Qaczy napisał(a):
Polecam na nogi osblaski B'Twina z Decathlonu.

To są te szerokie co pokazywałeś ostatnio? muszę się po nie wybrać bo te wąskie są za krótkie.

PostNapisane: 30 wrz 2016, o 15:19 
Początkujący

Przede wszystkim odblaski no i może dodatkowo oświetlenie - moim zdaniem to wystarczy.

PostNapisane: 30 wrz 2016, o 23:15 
Dużo pisze

Niezastąpiona jest konkretna latarka, teraz mam 1800lm, jak zapodam takiemu co chce wymusić pierwszeństwo po szybach w aucie to od razu odruchowo ciśnie hamulec, polecam dobra latarkę, rower, rolki.. zobaczycie jak kierowcy reagują, jest całkiem coś innego.

A jeszcze jedno, ja z reguły zapierdzielam, więc odblaski ciężko zobaczyć, muszę zawczasu mieć możliwość ostrzeżenia innych użytkowników ruchu.

PostNapisane: 15 kwi 2018, o 19:58 
Początkujący

Jazda po zmroku jest bardzo niebezpieczna, więc lepiej jeździć jak jest jasno :)

PostNapisane: 18 kwi 2018, o 13:35 
Początkujący

Odblaski to jest podstawa jeśli jeździ się po zmroku! :)

PostNapisane: 22 kwi 2018, o 17:14 
Początkujący

ja się boję jeździć po zmroku :(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1