Teraz jest 22 wrz 2018, o 16:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sie 2013, o 22:41 
Użytkownik

W piątek 16.08 brałem udział w Nightskating Ełk. Była to pierwsza tego typu impreza w mieście. Jak różna od tych w Warszawie, gdzie regularnie jeździ ponad 2 tys. ludzi a 27.06.2013 r. wzięła rekordowa jak dotąd liczba 3427 osób (podaję za organizatorami). Tu skromne grono rolkarzy, deskarzy, rowerzystów. Była nawet jedna dziewczyna na nartorolkach. W większości chyba miejscowi, częściowo przyjezdni. Po imprezie miałem nieodparte wrażenie, że łatwo jest zorganizować coś w bardzo dużym mieście, trudniej gdzie indziej.
Ełk nie jest mały. To duże, miasto powiatowe, dynamicznie rozwijące się po reformie samorządowej. Liczy prawie 60 tys. mieszkańców. A jednak jeździło tylko 30 osób.
Nightskating nie jest wymagającą imprezą. Nie trzeba tu jej opisywać. A jednak pełni ważną rolę w propagowaniu jazdy na rolkach.

Dziś wracając do Warszawy słuchałem radiowej 3 i programu 'Trzecia strona medalu'. Redaktorzy zaprosili Aleksandrę Goss, tegoroczną zdobywczynię Pucharu Świata w jeździe szybkiej. Skądinąd sympatyczni redaktorzy ze zdumieniem odkryli, że po stolicy jeżdżą tłumy na rolkach, bo któregoś dnia przejeżdżali aż 10 minut blokując przejazd. I to jest to! Media w końcu zauważają rolkarzy. Dostrzegły sukces Goss i Nightskating. Nie chce mówić, że od dziś władze miast zaczną na potęgę budować skateparki, ścieżki rowerowe nadające się do jazdy na rolkach czy skwery wyłożone równym kamieniem. Ale od czegoś trzeba zacząć (najlepiej od jeżdżącego burmistrza :) ).

Mój apel jest prosty. Sam dopiero zaczynam, więc jeszcze mało potrafię, ale zabrałem małą córkę, żeby pokazać, że nawet taki mały szkrab może już jeździć. Na forum z tego co czytam, jest sporo zaawansowanych gości. Pokażcie jak można fantastycznie jeździć, właśnie na takich małych imprezach. Gdybyście za rok przyjechali do Ełku, dalibyście niezapomniany pokaz. I na skateparku i w mieście. Lub w innym mieście.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1